Szacuny
12
Napisanych postów
189
Wiek
30 lat
Na forum
11 lat
Przeczytanych tematów
2798
Chce zredukować tkankę tłuszczową i zastanawiam się czy skuteczniej będzie mi to zrobić poprzez bieganie czy rowerek stacjonarny? Rzecz w tym, że mam strasznie słabą kondycję i jak wybiegnę na miasto to truchtem przebiegnę około 15-20min, czyli w moim przypadku 2,5-3,5km, natomiast mam w domu rowerek stacjonarny, ubieram dresy, bluzę, podkręcam grzejniki na maxa tak żeby się wypocić i zasuwam na rowerku 45min, kończę cały zalany potem. Wiem, że bieganie jest skuteczniejsze, zdrowsze i wpływa na dużo więcej dodatkowych czynników, ale biorąc pod uwagę moją słabą kondycję i korzyści płynące z posiadania rowerka, zastanawiam się co byłoby dla mnie lepsze, aby zgubić trochę tłuszczu?
Szacuny
101
Napisanych postów
264
Wiek
53 lat
Na forum
10 lat
Przeczytanych tematów
3944
Bieganie, nawet spokojne, generuje większy koszt energetyczny. Przez pierwsze tygodnie biegnij zdecydowanie wolniej, rób nawet marszobiegi. Jesteś bardzo młody - przy regularnym treningu kondycja dość szybko się poprawi. Żeby nie przeciążyć stawów - możesz trenować zamiennie: bieg (lub marszobieg) z rowerkiem.
Jak już poprawisz trochę swoją wydolność łatwiej będzie włączyć w trening interwały.
Uważam, że grube ubieranie się do treningu to nieporozumienie. Szybciej się przegrzewasz i nie trenujesz w sposób efektywny. To co wypocisz to niestety nie tłuszcz, tylko woda i sole mineralne, które dla zachowania zdrowia musisz i tak uzupełnić.
Zmieniony przez - rbn_run w dniu 2016-03-01 12:50:50
1) 12 maj 2017 - górski maraton KTM 43 km - 2 miejsce K 1) 18 czerwiec 2017 BDDW, 66 km - 3 miejsce K 2) 7-8 wrzesień 2017 - NIL, 54 km, Beskid Wyspowy - 2 miejsce K 3) 6 październik 2017 - SOG-U, 164 km - Jura Krakowsko-Częstochowska - 1 miejsce K