SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

problem z niewielką redukcją i dietą

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3532

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez solaros z działu Odchudzanie i forma po męsku.
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam :)

Proszę o pomoc, bo już nie mam siły do tego wszystkiego. od stycznia próbuję się pozbyć 3 nadprogramowych kilogramów z marnym skutkiem, ubytek w cm i kg miałam tylko w styczniu -1kg i -1cm w obwodach. Otóż, od stycznia ćwiczę regularnie 4xw tyg jakieś programy z YT na brzuch pośladki każda partia po 30min do tego w styczniu był to rowerek treningowy(1h), potem za poradą kogoś z forum zmieniłam na skakankę (30-40min)( tak wiem, cwiczenia marne, na siłownię się wybieram ale dopiero za jakieś 2 miesiące, ale widzę że u innych nawet takie cwiczenia przynoszą efekty a u mnie zero). Jeśli chodzi o dietę obcięłam węgle do minimum (tylko na śniadanie i 2 śniadanie potem już nic) myśląc, że przy szczupłej sylwetce to nie ma znaczenia i szybko uda mi się osiągnąć cel, nie liczyłam wcześniej kcal ale jak na moje oko było tego niewiele 1000-1200kcal, jako, że na tym się nie da funkcjonować, w marcu zwiększałam ilość jedzenia, zwróciłam też uwagę na poprawność posiłków, parę dni temu zaczęłam liczyć kcal, wyliczyłam zapotrzebowanie na lekko ponad 2100kcal, więc obcięłam 300, czyli 1800kcal i 135g B/180gW/60gT.Przed przejściem na 1800kcal spróbowałam dać 1500kcal ale dałam radę tylko 3 dni, to nadal było za mało. Czy taki rozkład będzie dla mnie odpowiedni? Proszę o jakieś sugestie odnośnie tego wszystkiego.

Wiek 25
Wzrost 168cm
Waga 55kg







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2543 Napisanych postów 29969 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 200205
to nie jest dział dla Ciebie [sposób odżywiania w formie okresowego postu]

temat przeniosę do lejdis

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Jesli masz przenosic to lepiej usuń, tam nie otrzymałam pomocy, tylko dostałam sugestię że chyba moja waga się popsuła
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2543 Napisanych postów 29969 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 200205
naprawdę?
jeśli chodzi o mnie to napiszę Ci tak,że moja dziewczyna ma podobny wzrost do Ciebie i wagę też i jakoś nie widzę aby 'było jej za dużo'
to po pierwsze

ale wiem,wiem 3 kilo za dużo więc musi być -3kg

dla mnie dieta wygląda ok,jak dla osoby chcącej się zdrowo odżywiać/schudnąć - ale musisz poczekać na kogoś bardziej odpowiedniego w doradzaniu kobietom [może saida albo domer albo Łukasz coś skrobną]

co do aktywności to może rolki,spacery,czy nawet rower kilka razy w tygodniu?
same 'brzuszki' czy skakanka to słaby pomysł,a czym już wiesz


Zmieniony przez - solaros w dniu 2014-03-29 20:41:12

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiesz każdy ma inną budowę, rozstaw kości itd, mi te 3 kilo poszło w brzuch i pupę, i to jest tłuszcz a nie mięso, więc niezbyt mi się to podoba. Czyli rower treningowy będzie lepszym rozwiązaniem na spalanie niż skakanka? I czy 40min wystarczy? Dodam też jakąś aktywność w dni nie treningowe. Różnych opinii wysłuchałam, ktoś mi właśnie podpowiedział, że skakanka będzie lepsza, jedni mówią, że tłuszcz się spala po 30min treningu ktoś mi znów mówił, że to za dużo i spalam mięśnie jak ćwiczę godzinę, więc już sama nie wiem i mam mętlik, a chciałabym się jakoś przygotować przed pójściem na siłownię i mieć jakieś pojęcie przede wszystkim o odżywianiu.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2543 Napisanych postów 29969 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 200205
co do diety - to nie wiem jak to ma się z perspektywy kobiety [wpływ na hormony itd.] ale nie widzę tam żadnych produktów czy tez ilości które byłyby złe

co do treningu to ile osób tyle opinii

najlepszy jest trening z obciążeniem,czy dla kobiet czy dla facetów
tutaj nie ma żadnych wątpliwości i nie ma zbyt wielu różnic,
taki trening działa i na mnie i na Ciebie [będzie]

a co sobie dobierzesz [inną aktywność] to juz zależy od Ciebie
tu bardziej bym się kierował tym co lubisz robić
jeśli np. jazda na rowerze - to rower
jeśli marsze,marszo-biegi - to to
jeśli rolki to rolki
itd.

a czas trwania?
nie ma tak że musisz ćwiczyć więcej niż 20minut aby spalać tłuszcz,tłuszcz spalasz cały czas
i nie ma tak że nie możesz ćwiczyć więcej niż 60minut,bo 'spalasz' mięśnie
możesz ćwiczyć kilka minut [np. tabata/HIIT] ale w nieodpowiednim czasie i możesz stracić mięśnie

ale nie ma co przesadzać z czasem trwania,dobrym wyjściem na początek są sesje 20-30minut
lub kilka sesji podzielonych w ciągu dnia [2-3po 15-20minut]

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Szacuny 108354 Napisanych postów 381264 Wiek 50 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1720077
nie patrz na wagę!! niech lustro bedzie wykładnikiem,zacznij cwiczyc siłowo jesli nie mozesz na siłowni to zacznij w domu,planów treningowych jest duzo.Prawda jest taka sam trening aerobowy nie nada odpowiednich kształtów twojemu ciału.

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 125433
A daj linka do swojego tematu w Lejdis, poproszę.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Wysłałam ci linka na pw.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Saida za pkt 1 regulaminu
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 125433

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Waga wciąż stoi w miejscu...
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc przy diecie

Następny temat

Czy równomierny bilans kaloryczny jest bardzo istotny w budowie masy mięśniowej.

electro
Polecane artykuły