SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Trening FBW - cel masa - proszę o ocenę.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 561

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

21

Waga

93

Wzrost

179

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

ok 11 miesięcy z drobnymi przerwami na choroby

Uprawiane inne sporty

niegdyś zapasy

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

narazie nie ułożyłem, staram się jeść lepiej, więcej i zdrowiej

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

FBW HST

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

MC- 100, przysiad 75, WL- 85, wiosło 90.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 454
Witam!
Prosiłbym o ocenę zmodyfikowanego przeze mnie treningu FBW. Chciałbym położyć w nim nacisk na górę klatki oraz boczne i tylne aktony barków oraz zacząć w ogóle się podciągać (zrobie z 2-3 podciągnięcia nie więcej). Trening ma być nastawiony na długofalowy wzrost masy, chcę w nim wystartować z zaniżonymi ciężarami i zastosować cotygodniową pogresję liniową. Obecnie ćwiczę FBW HST jestem w ostatnim mikrocyklu 5tek (negatywy).

A

Nogi - przysiad ze sztangą na barkach 3x 10/10/8

Plecy - podciąganie na drążku 2x MAX

- wyciąg górny do klatki x2 10/8

Klatka - wycisk na skosie „+” 3x 10/10/8

Barki - unoszenie hantli na boki x2 10/8

- wiosłowanie nachwytem do klatki w głębokim pochyleniu 2x 10/8

Biceps - uginanie z hantlami chwytem młotkowym 2x 10/8

Triceps - pompki na poręczach 2x 10/8



B
Nogi - wykroki z hantelkami 3x 10/10/8

Plecy - podciąganie na drążku 2x MAX

- wiosłowanie nachwytem 2x 10/8

Klatka - wycisk sztangi na skosie + 3x 10/10/8

Barki - face pulls 2x 10/8

- wycisk sztangi siedząc zza karku 2x 10/8

Biceps - drążek podchwytem 2x MAX

Triceps - pompki na poręczach 2x 10/8

Treningi 3x w tygodniu:
Pon:A
Sr:B
PT:A
2 dni odpoczynku i znowu ABA.

1. Czy trening nie jest przeładowany?
2. Rozsądną opcją jest stosowanie 2 ćwiczeń na plecy w ciągu treningu, czy może na każdym treningu robić po jednym ćwiczeniu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 904
a nie lepiej by było do chociaż 1 wrzucić wyciskanie na poziomej a wyrzucić na skośnej na klatę?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 454
mogę ale przez cały swój krótki staż robiłem wycisk na płaskiej a chciałem spróbować czegoś nowego :)
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny na mase.

Następny temat

SPADEK WAGI PRZY ĆWICZENIACH MASOWYCH.(BRAK EFEKTÓW)

electro
Polecane artykuły