Witam ! Od września chce zacząć trening na masę i nie wiem co ile zmieniać plan treningowy. Jedni mówią że co 6-8 tygodni a na youtube jest filmik jest filmik że co trening zmieniać plan.
Klatkę piersiową powinno się zmieniać co tydzień że na jednym treningu zaczynać od sztangi naprzemiennie raz sztanga raz sztangielki a na drugi tydzień zaczynać od sztangielek np. 1 tydzień -wyciskanie sztangi
-wyciskanie sztangielek na górnym skosie
-rozpiętki
2 tydzień -wyciskanie sztangielek na górnym skosie
-wyciskanie sztangi
-rozpiętki
i tan na przemian co tydzień.
Podobno kłania się zasada szokowania mięśni i unika się stagnacji.
Proszę o pomoc
Zmieniony przez - lukas150 w dniu 2013-08-25 15:48:29
Klatkę piersiową powinno się zmieniać co tydzień że na jednym treningu zaczynać od sztangi naprzemiennie raz sztanga raz sztangielki a na drugi tydzień zaczynać od sztangielek np. 1 tydzień -wyciskanie sztangi
-wyciskanie sztangielek na górnym skosie
-rozpiętki
2 tydzień -wyciskanie sztangielek na górnym skosie
-wyciskanie sztangi
-rozpiętki
i tan na przemian co tydzień.
Podobno kłania się zasada szokowania mięśni i unika się stagnacji.
Proszę o pomoc
Zmieniony przez - lukas150 w dniu 2013-08-25 15:48:29
Krzysztof Piekarz
Plus pomijam fakt, że gość nawet w tym filmie mówi, że "jak wyciskasz 100 kg sztangą, to już masz ogromną siłę jak wyciskasz sztangielkami 25 kg "