SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

poprawność ćwiczenia bicepsa

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1502

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2007
Witam, mam pytanie odnośnie ćwiczenia bicepsa w podporze siedząc. Czy podczas tego ćwiczenia można wyginać nadgarstek dłonią w dół, coś takiego jak supinacja tylko, że ręka nadal pozostaje w tej samej pozycji, czyli chwytem do góry( mam nadzieję, że wiecie o co chodzi). Zaznaczam, że nie robię tego ćwiczenia dużym ciężarem, a boję się o nadgarstki czy nie będę miał problemów. Odnoszę wrażenie, że ćwicząc moim sposobem mój biceps jest bardziej napompowany. Proszę o radę czy nadal mogę tak ćwiczyć czy lepiej odstawić tego typu trening. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 295 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9261
Podczas ćwiczenia bicepsa nie wyginamy nadgarstka bo to grozi kontuzją. Nadgarstek ma być sztywny (nieruchomy). Może rotujesz rękę do wewnątrz (pronacja) i stąd to uczucie bardziej napompowanego bicepsa.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2007
Przy pronacji głównie zaangażowany jest mięsień długi a mi chodzi o ćwiczenie izolacyjne krótkiego. Tu jest filmik jak Hannibal wygina nadgarstek od 1:33

On przeciąża nadgarstek całym ciałem a ja 10-kilogramową sztangielką. Proszę o odpowiedź :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 983 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34711
Chodzi Ci zapewne o uchwyt hakowy, o ile się nie mylę służy on do wyizolowania bicepsa jako tako w całości, aktywizacja poszczególnych głów zmienia się wraz z szerokoscia chwytu, im szerzej zlapiesz tym bardziej dostanie glowa krotka a im weziej - długa
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2007
Właśnie tego słowa mi brakowało " hakowy". :) Ponawiam pytanie czy warto stosować tego rodzaju ćwiczenia, bo nie wierzę, że przy większych obciążeniach nadgarstek nie jest narażony na kontuzję.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 983 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34711
Myślę że tak, bic przejmie wtedy już niemal całą pracę, odciąży trochę przedramię ale jak bd Cię bolalo po paru treningach zmniejsz ciężar, ból nie ustąpi - odpuśc. A jak chcesz wyizolowac głowę krótką, łap szerzej niż barki i nie zaszkodzi sprobowac tego haka :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2007
spoko dzięki za pomoc koledzy :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 983 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34711
Nie ma za co ;) umiesz się odwdzięczyć :D
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początki bywają najgorsze.

Następny temat

Push and Pull do sprawdzenia.

electro
Polecane artykuły