Cześć,
mam nadzieję, że nie zliczujecie mnie nawet, jeśłi uznacie, że podobne pytania padały milion razy.
Od paru dni zacząłem przeglądać fora, strony i jestem tak kompletnie pogubiony, że postanowiłem poprosić o jakieś wskazówki.
W paru słowach moja sytuacja:
1) Mam 30 lat i praktycznie odkąd pamiętam nigdy nie uprawiałem sportu a moja kondycja i sprawność zawsze wołały o pomstę do nieba
2) Mam 178cm wzrostu i obecnie ważę 95 kg
3) Mamy 16 lipca i dziś mija 5 miesięcy odkąd zacząłem ćwiczyć i zdrowiej się odżywiać
4) zaowocowało to schudnięciem ze 115 kg do 95 kg
5) jestem na diecie Montignaca (opartej na indeksie glikemicznym). Jestem z niej zadowolony bo nie jest to dieta w której się męczę
6) jak wyglądają moje ćwiczenia?
otóż:
- aktywność fizyczną mam 6 dni w tygodniu
- składa się na to: od 2 do 3 razów na tydzień siłownia, pozostałe dni steper w domu
SIŁOWNIA - tu szczególnie proszę o porady
- zaczynam od 20 min rowerka lub innego ćwiczenia aerobowego, potem robię ćwiczenia siłowe w ramach takiego treningu ogólnego - i tu mam wielką wątpliwość, czy to jest ok, bo nie wiem, czy to przypadkiem nie jest "wszystko i nic". Chociaż efekty widać, to chyba nie jest to to, co powinienem robić.
Robię ćwiczenia 4 serie po 10-12 powtórzeń.
Kolejności nie potrafię sobie ustalić.
Nie potrafię ustalić które partie kiedy itd
Lubię siłownię, ale chciałbym naprawdę dobrze na niej ćwiczyć
- ćwiczenia w domu - steper 40 min
Jaki jest mój cel?
Schudnąć do 85 kg
Nabrać sylwetki (największy problem mam z brzuchem, choć i tak już sporo spadł)
Regularnie ćwiczyć i utrzymywać dietę
Moje pytania:
1. Czy możecie proszę wskazać mi jak rozplanować sobie ćwiczenia na siłowni tak, by efektywnie wykorzystywać na niej czas? W tygodniu mam 4 dni do zagospodarowania na siłownię
2. Czy w dni, kiedy nie ćwiczę na siłowni mogę robić to, co robię czyli aeroby w domu - 40 min? Czy to jest OK?
3. Brzuch - znalazłem taki zestaw ćwiczeń:
- czy warto poświęcić te 8 min dziennie na to? Niezależnie od siłowni/ćwiczeń w domu, jako dodatek? te ćwiczenia są dla mnie spoko, a na siłowni jakoś ćwiczenie brzucha nigdy mi nie idzie
4. Czy Dieta którą mam jest ok przy ćwiczeniach?
5. Jakieś dodatkowe wskazówki?
Wybaczcie, że piszę o tym tak nieprofesjonalnie i prawdopodobnie piszę jako kolejna osoba coś takiego. Jednak w natłoku informacji w sieci na temat ćwiczeń kompletnie nie potrafię się odnaleźć
Dzięki
mam nadzieję, że nie zliczujecie mnie nawet, jeśłi uznacie, że podobne pytania padały milion razy.
Od paru dni zacząłem przeglądać fora, strony i jestem tak kompletnie pogubiony, że postanowiłem poprosić o jakieś wskazówki.
W paru słowach moja sytuacja:
1) Mam 30 lat i praktycznie odkąd pamiętam nigdy nie uprawiałem sportu a moja kondycja i sprawność zawsze wołały o pomstę do nieba
2) Mam 178cm wzrostu i obecnie ważę 95 kg
3) Mamy 16 lipca i dziś mija 5 miesięcy odkąd zacząłem ćwiczyć i zdrowiej się odżywiać
4) zaowocowało to schudnięciem ze 115 kg do 95 kg
5) jestem na diecie Montignaca (opartej na indeksie glikemicznym). Jestem z niej zadowolony bo nie jest to dieta w której się męczę
6) jak wyglądają moje ćwiczenia?
otóż:
- aktywność fizyczną mam 6 dni w tygodniu
- składa się na to: od 2 do 3 razów na tydzień siłownia, pozostałe dni steper w domu
SIŁOWNIA - tu szczególnie proszę o porady
- zaczynam od 20 min rowerka lub innego ćwiczenia aerobowego, potem robię ćwiczenia siłowe w ramach takiego treningu ogólnego - i tu mam wielką wątpliwość, czy to jest ok, bo nie wiem, czy to przypadkiem nie jest "wszystko i nic". Chociaż efekty widać, to chyba nie jest to to, co powinienem robić.
Robię ćwiczenia 4 serie po 10-12 powtórzeń.
Kolejności nie potrafię sobie ustalić.
Nie potrafię ustalić które partie kiedy itd
Lubię siłownię, ale chciałbym naprawdę dobrze na niej ćwiczyć
- ćwiczenia w domu - steper 40 min
Jaki jest mój cel?
Schudnąć do 85 kg
Nabrać sylwetki (największy problem mam z brzuchem, choć i tak już sporo spadł)
Regularnie ćwiczyć i utrzymywać dietę
Moje pytania:
1. Czy możecie proszę wskazać mi jak rozplanować sobie ćwiczenia na siłowni tak, by efektywnie wykorzystywać na niej czas? W tygodniu mam 4 dni do zagospodarowania na siłownię
2. Czy w dni, kiedy nie ćwiczę na siłowni mogę robić to, co robię czyli aeroby w domu - 40 min? Czy to jest OK?
3. Brzuch - znalazłem taki zestaw ćwiczeń:
- czy warto poświęcić te 8 min dziennie na to? Niezależnie od siłowni/ćwiczeń w domu, jako dodatek? te ćwiczenia są dla mnie spoko, a na siłowni jakoś ćwiczenie brzucha nigdy mi nie idzie
4. Czy Dieta którą mam jest ok przy ćwiczeniach?
5. Jakieś dodatkowe wskazówki?
Wybaczcie, że piszę o tym tak nieprofesjonalnie i prawdopodobnie piszę jako kolejna osoba coś takiego. Jednak w natłoku informacji w sieci na temat ćwiczeń kompletnie nie potrafię się odnaleźć
Dzięki
Krzysztof Piekarz