SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prośba o poradę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 923

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Szybkie pytanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1
Cześć,

mam nadzieję, że nie zliczujecie mnie nawet, jeśłi uznacie, że podobne pytania padały milion razy.

Od paru dni zacząłem przeglądać fora, strony i jestem tak kompletnie pogubiony, że postanowiłem poprosić o jakieś wskazówki.

W paru słowach moja sytuacja:

1) Mam 30 lat i praktycznie odkąd pamiętam nigdy nie uprawiałem sportu a moja kondycja i sprawność zawsze wołały o pomstę do nieba
2) Mam 178cm wzrostu i obecnie ważę 95 kg
3) Mamy 16 lipca i dziś mija 5 miesięcy odkąd zacząłem ćwiczyć i zdrowiej się odżywiać
4) zaowocowało to schudnięciem ze 115 kg do 95 kg
5) jestem na diecie Montignaca (opartej na indeksie glikemicznym). Jestem z niej zadowolony bo nie jest to dieta w której się męczę
6) jak wyglądają moje ćwiczenia?

otóż:

- aktywność fizyczną mam 6 dni w tygodniu
- składa się na to: od 2 do 3 razów na tydzień siłownia, pozostałe dni steper w domu

SIŁOWNIA - tu szczególnie proszę o porady

- zaczynam od 20 min rowerka lub innego ćwiczenia aerobowego, potem robię ćwiczenia siłowe w ramach takiego treningu ogólnego - i tu mam wielką wątpliwość, czy to jest ok, bo nie wiem, czy to przypadkiem nie jest "wszystko i nic". Chociaż efekty widać, to chyba nie jest to to, co powinienem robić.

Robię ćwiczenia 4 serie po 10-12 powtórzeń.
Kolejności nie potrafię sobie ustalić.
Nie potrafię ustalić które partie kiedy itd

Lubię siłownię, ale chciałbym naprawdę dobrze na niej ćwiczyć

- ćwiczenia w domu - steper 40 min

Jaki jest mój cel?

Schudnąć do 85 kg
Nabrać sylwetki (największy problem mam z brzuchem, choć i tak już sporo spadł)
Regularnie ćwiczyć i utrzymywać dietę

Moje pytania:

1. Czy możecie proszę wskazać mi jak rozplanować sobie ćwiczenia na siłowni tak, by efektywnie wykorzystywać na niej czas? W tygodniu mam 4 dni do zagospodarowania na siłownię

2. Czy w dni, kiedy nie ćwiczę na siłowni mogę robić to, co robię czyli aeroby w domu - 40 min? Czy to jest OK?

3. Brzuch - znalazłem taki zestaw ćwiczeń:

- czy warto poświęcić te 8 min dziennie na to? Niezależnie od siłowni/ćwiczeń w domu, jako dodatek? te ćwiczenia są dla mnie spoko, a na siłowni jakoś ćwiczenie brzucha nigdy mi nie idzie

4. Czy Dieta którą mam jest ok przy ćwiczeniach?

5. Jakieś dodatkowe wskazówki?

Wybaczcie, że piszę o tym tak nieprofesjonalnie i prawdopodobnie piszę jako kolejna osoba coś takiego. Jednak w natłoku informacji w sieci na temat ćwiczeń kompletnie nie potrafię się odnaleźć

Dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 764 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17259
Podstawą dobrze przeprowadzonej redukcji jest dieta. Nie uważasz że lepiej poświęcić się te 2 miesiące (pomęczyć) i mieć naprawde bardzo dobre rezultaty niż ćwiczyć 6 miesięcy na diecie na której "specjalnei się nie męczysz"?
Do tego dochodzi dobrze dopracowany trening. Wypełnij ankiete działu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 108 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3062
1. Najlepiej znajdź lub sam ułóż FBW na początek
2. W dni nietreningowe aeroby wskazane jak chcesz zrzucić pare kg w różnych postaciach. Pobiegać, pojeździć rowerkiem basenik.
3. co do ćwiczeń na brzuch możesz robić ale cudów się nie spodziewaj
ponieważ facik się gubi z całego Cielska a nie miejscowo. jeżeli o to Ci chodziło
Zmieniony przez - Dafcio93 w dniu 2013-07-16 22:28:28

Zmieniony przez - Dafcio93 w dniu 2013-07-16 22:31:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7967
Na zaś ankieta dzialu jest podstawa udzielenia odpowiedzi na forum przez innych użytkowników forum.

1.Wystarczy jak poświecisz 3 dni w tygodniu na trening siłowy załóżmy ze jest to pon, śr, pt. Robisz tu proste FBW( ćwiczenia ogolnorozwojowe). Bierzesz 4-6 ćwiczen wielostawowych i ukladasz z nich plan. Takimi ćwiczeniami są: przysiad ze sztanga, martwy ciag, wyciskanie płasko... Robisz 9 serii w tygodniu na duze partie miesniowe i 6 na małe, po treningu dorzuc interwały wtedy Twoj metabolizm przyspieszy na wyskoki poziom i bedzie sie utrzymywal kilka godzin po treningu dzieku czemu Twoja tkanka miesniowa bedzie spalana kiedy bedzies odpoczywał...

2.tak oprocz powyzszego treningu powinienes w dni nietreningowe np. we wtorek czwartek i sobote dac aeroby w zakresie czasowym 40-60 minut. Pamietaj by 1 dzien w tygodniu przeznaczyc na zupełną regeneracje.

3.Brzucha nie ćwicz. Uwierz mi ze jeśli bedziesz wykonywał poprawnie technicznie cwiczenia z punktu 1 to Twoj brzuch juz dostanie kopa a Ty go jeszcze dotyrasz przeciez cardio, wiec nie ma sensu wdrazac dodatkowych cwiczen na brzuch

4.Odwiedz dział na forum ,, Odżwywianie" i poczytaj o diecie z ujemnym bilansem kalorycznym. Dieta redukcyjna moze byc bardzo smaczna tylko trzeba umiejetnie ukladać sobie jadłospis.

5.Raczej wszystko juz uwzglednilem wyzej. Jakbys nie wiedział jak sobie ulożyc trening FBW to posyłam Ci link gdzie masz wszystko ładnie wyjaśnione: https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3- dniowy plan do oceny. Masa.

Następny temat

Ocena planu treningowego

WHEY premium