Cześć,
Bardzo prosiłbym Was o poradę dotyczącą redukcji.
1. Wstęp
Przedstawię w skrócie sytuację w jakiej jestem i proszę o Wasze opinię – jaką drogą powinienem pójść. Mój proces odchudzania jest już na pewnym etapie, stąd uprzedzę, że standardowe odsyłanie do postów podwieszonych pewnie niewiele mi pomoże. Na pewno z nich skorzystam kiedy będę wiedział w którą stronę pójść z dietą i treningiem. Wtedy będę wiedział, które tematy mogę wykorzystać.
2. O mnie – podstawowe info:
26 lat
188 cm wzrostu
Masa ciała – 127 kg.
Na pewno około 4 dyszki do zrzucenia.
3. Co zrobiłem do tej pory:
Zaczynałem rok temu z masą ciała 151 kg, czyli już zrzuciłem 24 kg. Na początku wystarczyła dieta zbilansowana, lekkie obcięcie kalorii, po 3 miesiącach bardziej obciąłem kalorie. Do około 2000 kcal. Po 6 miesiącach przerzuciłem się na low carb, w zasadzie lecę na nim do dzisiaj. W wakacje dodatkowo trochę biegałem… W zasadzie poczułem, że już nie zrzucam będąc na diecie optymalnej – dzienna ilość węglowodanów około 100 gram. Wiem, że popełniłem kilka błędów, za mocno uciąłem kalorię, itp. – ale co z tego, skoro już się tak stało.
4. Pytanie – co dalej?
Jaka dieta i trening na obecnym etapie? Ułożyć dietę zbilansowaną? Cisnąć low carb? Może CKD?
A jaki trening? Interwały? Aeroby? Czy siłowy?
Nie wiem jak podejść do tematu, normalnie gdybym zaczynał, ustawiłbym zbilansowaną dietę i wrzucił siłownię 3 razy w tygodniu. Proszę o radę. Jak już mi się uda jakoś ukierunkować, to będę układał szczegółową dietę, ale najpierw strategia, a dopiero potem plany taktyczne i operacyjne – jak w biznesie.
Zmieniony przez - lubiekawe w dniu 2012-09-22 23:55:48
Bardzo prosiłbym Was o poradę dotyczącą redukcji.
1. Wstęp
Przedstawię w skrócie sytuację w jakiej jestem i proszę o Wasze opinię – jaką drogą powinienem pójść. Mój proces odchudzania jest już na pewnym etapie, stąd uprzedzę, że standardowe odsyłanie do postów podwieszonych pewnie niewiele mi pomoże. Na pewno z nich skorzystam kiedy będę wiedział w którą stronę pójść z dietą i treningiem. Wtedy będę wiedział, które tematy mogę wykorzystać.
2. O mnie – podstawowe info:
26 lat
188 cm wzrostu
Masa ciała – 127 kg.
Na pewno około 4 dyszki do zrzucenia.
3. Co zrobiłem do tej pory:
Zaczynałem rok temu z masą ciała 151 kg, czyli już zrzuciłem 24 kg. Na początku wystarczyła dieta zbilansowana, lekkie obcięcie kalorii, po 3 miesiącach bardziej obciąłem kalorie. Do około 2000 kcal. Po 6 miesiącach przerzuciłem się na low carb, w zasadzie lecę na nim do dzisiaj. W wakacje dodatkowo trochę biegałem… W zasadzie poczułem, że już nie zrzucam będąc na diecie optymalnej – dzienna ilość węglowodanów około 100 gram. Wiem, że popełniłem kilka błędów, za mocno uciąłem kalorię, itp. – ale co z tego, skoro już się tak stało.
4. Pytanie – co dalej?
Jaka dieta i trening na obecnym etapie? Ułożyć dietę zbilansowaną? Cisnąć low carb? Może CKD?
A jaki trening? Interwały? Aeroby? Czy siłowy?
Nie wiem jak podejść do tematu, normalnie gdybym zaczynał, ustawiłbym zbilansowaną dietę i wrzucił siłownię 3 razy w tygodniu. Proszę o radę. Jak już mi się uda jakoś ukierunkować, to będę układał szczegółową dietę, ale najpierw strategia, a dopiero potem plany taktyczne i operacyjne – jak w biznesie.
Zmieniony przez - lubiekawe w dniu 2012-09-22 23:55:48
Krzysztof Piekarz