SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

posilek PRZED treningiem

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10942

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24544
Biniu- moim zdaniem wyglad moze miec wiele wspolnego z iloscia przeczytanej literatury, przeciez gdyby nie wiedza zaczerpnieta z owej literatury ciezko bylo by wypracowac tak dobra forme.Wiedze o treningu, odzywianiu i wspomaganiu
czerpie sie z doswiadczenia oraz wlasnie tresci roznych ksiazek, czasopism i portali.Ewentualnie w gre wchodzic moze wysoka intuicja i swiadomosc reakcji wlasnego ciala.

icl- mysle ze dobrym posilkiem przedtreningowym moze byc torebka naturalnego ryzu+banan+maly yogurt

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
>Biniu- moim zdaniem wyglad moze miec wiele wspolnego z >iloscia przeczytanej literatury, przeciez gdyby nie wiedza >zaczerpnieta z owej literatury ciezko bylo by wypracowac >tak dobra forme.

Tak, jak mowisz moze, oczywiscie, ale to nie detrminuje wygladu, a raczej glownie genetyka, plus kilka innych rzeczy

>Wiedze o treningu, odzywianiu i wspomaganiu
>czerpie sie z doswiadczenia oraz wlasnie tresci roznych >ksiazek, czasopism i portali.Ewentualnie w gre wchodzic >moze wysoka intuicja i swiadomosc reakcji wlasnego ciala.

Slusznie, trzeba jednak rozroznic ziarna od plew (jesli chodz o informacjie oczywiscie). Te wszystkie rzeczy sa bardzo wazne, ale nie one determinuja ewentualny sukces.

Gdyby bylo tak jak mowiesz, prawie kazdy doktor ze specjalnoscia w zywieniu, ewentualnie kinetyce (chyba tak to leci po polsku) bylby kandydatem do Mr Olimpia, a tak nie jest
Jesli chodzi o moje zdanie bede dostepny w poniedzialek (swieta), chyba ze dorwe sie do sieci to moze przez chwile w piatek
pozdrawiam wszystkich zainteresowanych

Moderator Honorowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24544
Masz racje Biniu

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1600 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18081
BINIU !!!! jasne wegle przed treningiem są złe,no niezłe glupoty tu szerzysz,a chłopcze jak taki kozak jesteś to weź pokaż swój profil ,napisz co osiągnęłeś .Hmmm pewno wygrałeś MR.WIEŚMAC to mozliwe z twoją denna wiedzą

członek-mafia.suple.hardcor.pl i VITALMAX rulez

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 64 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 530
Przyjacielu jeśli chodzi o węglowodany należy się tu wszystkim uściślenie jakie - bo to jest bardzo ważne -
proste czy złozone?

Zakładam ,że wiecie co które powodują w organiźmie oprócz dostarczenia energii.
i w związku z tym ich ilości są bardzo ważne - oraz czas jedzenia.
Moje prywatne zdanie na temat posiłków przed trenigiem jest takie:
posiłek zjadać nie później niż godzinę przed treningiem - uzasadnienie jest proste - po pierwsze z pełnym-dosłownie żąłądkiem marnie się trenuje ,poza tym duża częśc krwi zostaje przepompowana i zaangażowana do pracy organów trawiennych co raczej uniemożliwi ci "napompowanie"
mięśni podczas trenigu!
po drugie:
zbyt późno zjedzony posiłek węglowodanowy (proste?,złożone?)
spowoduje skok cukru we krwi w efekcie (może ,nie musi)
senność.
jeśli chodzi o to co jem :
ja uważam ,że każdy z posiłków powinien być w pełni zbilansowany (wcześniej opisany ryż z powidłami to chyba żart)
ryż owszem ale białko też !!!!
(dodam ci tylko że ryż po spożyciu na głodny żołądek trawiony jest maks. do godz.)
na białko pozostawiam ci pełną dowolność
gdyby potrzebne były jakieś głębsze wyjaśnienia służę pomocą!

pawel

pawel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
>BINIU !!!! jasne wegle przed treningiem są złe,no niezłe >glupoty tu szerzysz,a chłopcze jak taki kozak jesteś to >weź pokaż swój profil ,napisz co osiągnęłeś .Hmmm pewno >wygrałeś MR.WIEŚMAC to mozliwe z twoją denna wiedzą

No to kolege tutaj ponioslo.
A poczytal kolega zalczony link, watpie
pozdrawiam
i oczekuje ewntualnej tylko merytorycznej dyskusji (moze jeszcze dzisiaj moze dopiero w poniedzialek, zalezy od dostepu do sieci)
A co do relacji wyglad-wiedza piaslem na ten temat pare postow wyzej.
BTW
Nigdy nie startowalem, i na razie nie planuje startowac w konkursach, moze za kilka lat gdy przejde do kategorii seniorow (niestety), a wtedy bedzie mniej osob ktore stosuja 'odpowiednia' diete


Moderator Honorowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Jeah!
co za historyczny link!

Patrzta małolaty jak się kiedys rozmiawiało...

specjalnie odświerzam.

zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 37
stary artykul ale warty polecenia... Generalnie zaleca sie by do kazdego posilku spozywac warzywa, glownie przez blonnik ktory reguluje trawienie. Trening na pusty zoladek z rana... Dla mnie osobiscie glupota, mam znajomego ktory po kawie z rana idzie na silke, dobra sylwetka ale u Niego to chyba dziala bo troche przytyl i ma co spalac... przez tydzien jak tu mieszkal robilem tak jak on... Po tygodniu czasu cofnalem sie w treningu o miesiac. ryz z powidlami przed treningiem.... Hmmm moze sprobuje... Ale pomiedzy tym ryzem a sniadaniem wypijalbym mojego gainera.... Ja czesto przed treningiem jem ryz z ryba i salata... Nie wiem czy dobre, efekty niby jakies sa ale moglyby byc lepsze... Generalnie wolno rosne :P Co do tego kiedy trenowac, czytalem jeden artykul, ktory mowi, ze najlepsza jest godzina 15-16 poniewaz chyba sciegna sa dobrze rozciagniete i trudno zlapac kontuzje... Nie pamietam dokladnie powodu, ale cos o sciegnach bylo :P Osobiscie chodze kolo 11-12, bo malo ludzi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na schudniecie

Następny temat

jaka bezpieczna ilosc jajejk dziennie?

WHEY premium