SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomoc w dietce

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 865

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 89
Witam Panow troche czytalem na forum bo chcialbym ulozyc sobie diete ale dopiero sie zarejestrowalem i chcialbym prosiac Was o pomoc w takiej kwestii...czytalem ze liczenie zapotrzebowania kalorycznego wedlug tego wzoru - wagaX24Xwpolczynnik aktywnosci nie jest zbyt dokladna, tak wiecpostanowilem wyliczyc moje zapotrzebowanie wedlug tematu Ellisa (ten podwieszony post.Pisze tam o obliczaniu kalorii z treningu silowego aerobowego itp tak:

TEA - Kalorie spalone ze względu na aktywność fizyczną
Trening siłowy
7 - 9 kcal na minutę w zależności od intensywności
EPOC - Kalorie spalone po wysiłku
4-7% Całkowitego zapotrzebowania kalorycznego

Trening areobowy
5 - 10 kcal na minutę w zależności od intensywności
EPOC - Kalorie spalone po wysiłku
-lekka intensywność - dodatkowe 5 kcal
-średnia intensywność - dodatkowe 35 kcal
-wysoka intensywność - dodatkowe 180 kcal

a ja mam pytanie takie...w szkole trzy razy w tygodniu mam WFy po 45 minut no i WF jak to WF raz sie cwiczy bardziej intensywnie raz mniej raz sie biega cala lekcje raz sie gra w kosza pilke nozna itp raz sie idzie na silownie raz jest gimnastyka itd no i 2 razy w tygodniu wychodze na spacer z Dziewczyna i trwa to okolo 3-3,5 godziny i to taki spokojny spacer no ale po nim wracam pieszo do domu (bo nie kursuje zaden autobus za bardzo takiej porze) i w 45-50 minut wracam po nim do domu i wtedy ide raczej troche szybciej (droga jaka pokonuje to 4-5km) i czy ktos moze pomoc mi wliczyc to w to zapotrzebowanie??? bede bardzo wdzieczny bo chcialbym zadbac o moja diete i trening - dalbym soga za pomoc ale niestety jeszcze nie mam abona(dopiero co sie zarejestrowalem;/ i jeszcze jedno pytanie - czy nasiona slonecznika i pestki dyni sa tak samo dobrym zrodlem tluszczy?? bo mi sie wydaje ze tak a chcialbym wiedziec jak to jest bo slonecznik mi troche wlazi miedzy zeby a dynia juz nie;p z gory dziekuje za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 89
wielkie dzieki za pomoc ale wlasnie chcialbym policzyc to z postu Ellisa poniewaz tam mam uwzglwedniona kazda aktywnosc fizyczna w ciagu tygodniai odliczona jest tam obrobka termiczna pozywienia itd a w tym kalkulatorze nie ma wyszczegolnionej kazdej jednej aktywnosci fizycznej tylko jest to podane podobnie jak we wspolczynniku aktywnosci a moja jest chyba dosc nietypowa. a tak pozatym to slyszalem ze ten przelicznik jest naprawde bardzo dobry pomoze mi ktos z tym obliczeniem ktore zamiescilem w pierwszym poscie???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 89
bo tak wogole to chce miec ta diete dopieszczone i mam zamiar zamiescic w niej kazdy detal i dlatego prosze Was o pomoc bo dopiero zaczynam z dieta wiec kompletnie nie wiem jako jaka intensywnosc mam traktowac takie wlasnie czynnosci ktore wykonuje(mimo ze naprawde duzo cytalem) i dlatego wasza pomoc jest dla mnie bardzo wazna nie bd ukrywal ze licze na was

Zmieniony przez - casio8 w dniu 2009-01-06 23:06:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 89
pomoze mi ktos???
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta+trening.

Następny temat

dieta pytanie

WHEY premium