SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

plan do sprawdzenia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4943

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ooo.. prosze.
Myslalam ze juz wszyscy spia na forum ale widze ze ktos jeszcze czuwa poza mna

Nie ma sprawy... sniadanie moge zwiekszyc. Chociaz moze lepiej gdybym dodala troche wiecej do drugiego posilku. Wtedy ladnie by sie rozlozylo :)
Tak sie sklada ze nawet bardziej odpowiada mi zamiana kolejnosci posiłkow na taka jaka proponuje Sliwulla wiec chyba faktycznie wrzuce miecho do wczesniejszego posilku a na kolacje zapodam sobie raczej warzywa.

Co myslicie o jogurtach i produktach mlecznych na wieczor?
A co z tym jedzonkiem dla bobasow?

Troche brakuje mi biegania rano. Kiedy zrobilo sie troszke cieplej to wstawalam nawet bardzo wczesnie bo bieganie dawalo mi energie na caly dzien. Teraz jest zbyt zimno zeby latac po dworze ale zastanawiam sie nad alternatywą... co sadzicie o biegu w miejscu? Hehe, brzmi glupio ale chyba miesnie pracuja podobnie a glowna roznica jest dotlenienie organizmu.
No nic, poczekam na odpowiedz jakiegos guru :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4108 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24162
Bieganie w miejscu moze nawet byc, ale nie daje tego efektu jak bieganie normalne. Podczas biegania w miejscu sa tylko w uzyciu miesnie lydek, ud, nieznacznie brzucha i ramion. Jednak intensywnosc jest taka niska, ze bym sie tym nie klopotal. POlecam razo 1h aerobow przed sniadaniem. A pozniej porzadny posilek z wegli i bialka zeby zatrzymac proces kataboliczny miesni

Zakochany w usmiechu Smoczka
------------------------------
Jeżeli moja wypowiedż Ci się podobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdź na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z Sog'a!

Klub Kulturystyczny "Hermes"
ul. Skargi 8
05-822 Milanowek
>->Zapraszamy<-<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4108 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24162
A zapomnialem o jedzonku dla bobasow Wlasciwie to nie wiem... Nigdy nie probowalem. Ale moge sie rano przejsc do sklepu i zobaczyc co tam daja do srodka

Zakochany w usmiechu Smoczka
------------------------------
Jeżeli moja wypowiedż Ci się podobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdź na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z Sog'a!

Klub Kulturystyczny "Hermes"
ul. Skargi 8
05-822 Milanowek
>->Zapraszamy<-<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam nadzieje ze Sliwulla jeszcze nie polecial do sklepu :)
Ja mam wlasnie takie jedzonko przed pyszczkiem (musialam wyciagac słoiczek z kosza ale co tam)
Oto co tam stoi na opakowaniu:
Gerber - Jabłka z morelami. Sklad: jabłka, morele, witamina C.
Wartosci odzywcze na 100g
białko - 0,3 g
wegle - 11,1
blonnik pokarmowy - 1,6
witamina C - min. 16 mg
energia - 46 kcal
Jak widac sa to po prostu przetarte owoce :) Trzeba jednak uwazac bo w jedzonku dla troche starszych brzdacow sa juz inne specjaly takie jak m.in cukier, modyfikowene skrobie, zageszczacze!

A co do tych aerobow z rana to co mozna wykonywac jesli sie nie ma w domu sprzetu? Wieczorkiem lece do klubu ale rano to nie mam duzego wyboru.

A na siłowni jakie cwiczenia na maszynach i innych takich rzeby sie wyszczuplic? (chodzi mi o te wszystkie ławeczki, przerazajace sprzety i maszyny inne niz rowerki, bieznie itp) Ide dzisiaj przebadac teren (znaczy sie siłownie) z rana zeby w spokoju sie pomeczyc i nie narazac sie na drwiace spojrzenia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Missy ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1897 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9840
Przy tak intensywnym terningu przydalobysie rozsadniej rozlozyc wegle.Zlozone powinny wystepowac w 3 pierwszych posilkach.Na drugie jedz troszke mniej wegli, ale doloz do posilkow z kurczakiem 40-55 gram zlozonych wegli(ciemny ryz,makaron spagetti-ma on maly gi i oczywiscie wybieraj opcje bezjajeczna, kasza gryczana pieczone ziemniaki (pamietaj aby zwazyc :)!).Pamietaj aby w jeden dzien zrobic mniej intensywny program cwiczen o krotszym czasie a na drugi dluzszy i sredniointensywny.Takze pamietaj aby twoja dieta nie byla codziennie taka sama i tu np. w dni bardziej intensywne zjadaj wiecej kalorii, z wieksz iloscia bialka i tluszczy; w mniej intensywne mniej i urozmaicaj sobie swoj program zywienniowy gdyz stagnacja jest twoim wrogiem.Pamietaj o piciu duzej ilosci wody.Pomoze ci ona oszukac uczucie glody choc jesli twoj posilek byl 4 godziny temu i pora na nastepny nie wlewaj w siebie litru aby zabic to uczucie:)
Polecam silownie tymbardziej ze masz wieksza mozliwosc wykonywania ciwczen.Areoby sa ok ale trening silowy tez jest istotny aby polepszyc proporcje(u ciebie poprawienie gornej czesci ciala, wysmuklenie dolnej-right?;))
Takze pamietaj o jedzeniu witamin(z jedzenia bedzie troche malo, tymbardziej ze na diecie trzeba dodac ich znacznie wiecej)
Vit C 250 mg dziennie,E 100-200 mg, B kompleks,przydalby sie tran ok 500 mg, wazny gdyz przy takim treningu i obnizonej liczbie kalorii trzeba przykaldac ekstra uwage na stawy.Kontuzja jest ostatnia rzecz na ktora masz ochote:).Rowniez multivitaminy z mineralami, jesli masz pociagi;) na slodycze, a nie wydaje mi sie rzeby przy dobrze zbilansowanej diecie takie wystepowaly:), spozywaj chrom.Jesli sa jakies jeszce pytania albo na maila albo na sfd pytaj.
Powodzenia.
P.S. Co do tych przecierow z owocow to tobym zrezygnowal na rzecz czegos bardziej bialkowego.Jak masz wybrac to raczej spozywaj owoce lub warzywa ale pamietaj takze o kaloriach w nich zawrtych i ilosci fruktozy na kazdy gram(najlepiej wcinaj warzywa-ja czesto to parze lub jem surowe aby sie wypelnic, albo jem wiecej chudego bialka zamiast tego co zasugerowalas.

Magdalena Lipinska

po"grubas" w dziale fitness
Satisfaction lies in the effort, not in the attainment

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No dobra, wiem ze te moje menu jest takie prowizoryczne i troche kuleje ale poukladam wszystko tak zeby bylo mi wygodnie nosic jedzenie ze soba i zeby nie byc glodna.
Jak juz pisalam nie lubie wegli do obiadu wiec wrzuce je raczej rano.
Tak sie zastanawiam czy te plyny to musi byc koniecznie woda? Samej wody pije gora 1 litr dziennie (wiecej moge tylko gazowanej bo taka bez gazu mi nie smakuje) ale za to popijam caly dzien herbaty (nigdy czarna) ziolowe, zielone, owocowe. Z reszta teraz zrobilo sie zimno i wole ciepłe napoje. Czy ma to jakies znaczenie czy raczej nie?

Hm... z tego co piszesz wynika ze ten moj plan treningu jaki sobie ulozylam tez nie jest zbyt dobry. Kurcze, ze tez wogole sie na tym nie znam
Jakie dni sa bardziej intensywne - silowe czy aerobowe?

Zaraz lece na siłownie. Nie bardzo wiem co powinnam tam wlasciwie robic bo jeszcze sie nie dowiedzialam od was ale dzisiaj po prostu sie tam troche pobawie i pomecze instruktorow, hehe.
Pomyslalam ze zaczne od aerobow (30-40 min) na rozgrzewke a potem pocwicze troche na maszynach i moze na koniec znowu jakies aeroby. Zobaczymy po jakim czasie padne.

Od czego zaczynac cwiczyc? Najpierw rece potem grzuch i nogi na koncu? Zupelnie jestem w sprawach silowni zielona wiec prosze jeszcze o jakies rady.
Ile serii na poczatek? Ile powtorzen?

Help me
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Missy ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1897 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9840
Herbatka jest oki, nawet czarna(ma dzialanie pobudzajce)Tylko bez cukru;), najwyzej uzyj alternatyw do slodzenia candelera etc.
Co masz zamiar dzis cwiczy na silce..klatke , plecy?....daj znac.
Areoby zrob po treningu silowym 30- 40 w zaleznosci o intensywnosci treningu silowego, ale zapewne dzis bedzie tylko ternig zapoznawczy wiec areoby moga byc nawet dluzej.Pamietaj nie rob za duzo na pierwszy raz.Naucz sie techniki a potem mozna kombinowac dalej.Nie dzwigaj tez za duzo.Zacznij od 3-4 serii (i rozgrzewka na poczatek).Instruktorzy moga tobie zalecic pare minut na rowerku a potem cwiczenia rozgrzewajce odpowiednia partie ciala ktora bedzie cwiczona(jesli ciwczysz gore porob wymach rekami, skrety, rozgrzej lokci, nadgarstki)Mecz ich ile wlezie po to tam sa zeby tobi pomoc.
Jakby co wal na maila.

Magdalena Lipinska

po"grubas" w dziale fitness
Satisfaction lies in the effort, not in the attainment

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no i jestem po siłowni
Kurcze, zdenerwowalam sie troche bo babka w recepcji powiedziala ze instruktorzy beda dzisiaj po 13 a ja bylam tam duzo wczesniej.
Nie cwiczylam wiec dzisiaj silowo bo nie wiedzialam jak. Sprzetu jest duzo a nie chcialam czegis tam zwalic albo uszkodzic siebie.
Pobiegalam troche na biezni jakies 30 minut, troche rowerka, troche takiego czegos co ... hm, staje sie na tym i potem rusza sie jakby w powietrzu (jakis czas temu bylo cos takiego reklamowane w jakims tv shopie, hehe)

No wlasnie... jakie cwiczenia wykonywac? Gdzie znajde opis dzialania poszczegolnych sprzetow?

Jeszcze jedno.. na silowni jest sauna. Czy dobrze robie lezac sobie w niej po cwiczeniach i prysznicu jakies 10 minutek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Missy ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1897 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9840
Sauna jest spoko.
Potem na maila podesle tobie rozpiske na trening silowy.
OKI?

Magdalena Lipinska

po"grubas" w dziale fitness
Satisfaction lies in the effort, not in the attainment

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1402 Wiek 46 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32262
paputka - czyzbys chodzila do Pro Activu ?

"Nie dyskutuj z d****em bo najpierw ściągnie cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

Nie dyskutuj z d****em bo najpierw ściągnie cię do swego poziomu a potem pokona doświadczeniem

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ROZPOCZĘCIE RZEŹBY :)))

Następny temat

Chcę biegać co z moimi piersiami?

WHEY premium