SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

plan do sprawdzenia: własny FBW w domu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 608

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

24

Waga

65

Wzrost

170

Cel treningowy

siła, masa

Staż treningowy na siłowni

rok

Uprawiane inne sporty

bieg

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

hantelki + drążek do podciągania
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 145 Wiek 4 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2015
Witam, chciałbym jakąś opinię na temat tego czy dobrze rozłożyłem plan fbw.

A
10 min rozgrzewka
pompki (3 serie po 40)
biceps (3 serie, 20 powtórzeń)
unoszenie hantli w bok (rozpiętki?^^, 3 serie 20 powtórzeń)
przysiady z hantlami ( 3 serie po 30)
wyciąganie hantli w górę, oraz utrzymanie ich przed klatką piersiową przez 2-3 sek (3 serie po 15 )
60 sek trzymanie rąk z zaciśniętymi pięściami na ziemi (zamiast pompek trzymanie rąk w trójkącie z ciałem uniesionym w górze- nie wiem jak owo ćwiczenie się nazywa) 3 serie po 60 sek
B
10 min rozgrzewka
pompki wąskie (3 serie po 20)
rozpiętki leżąc (3 serie po 20)
pompki tyłem (3 serie po 15)
unoszenie hantli zza głowy (3 serie po 20)
przysiady (3 serie po 30)
podciąganie na drązku (3 serie po 5-7)

co dwa tygodnie zmiana: ABA, następnie BAB
czy coś zmienić? dodać? odjąć? Myślałem o stworzeniu Planu z wariantem C, lecz brak mi pomysłów na ćwiczenia bez sprzętu:/

dodam iż mam zamiar z rana robić codziennie brzuszki, bądź jakieś inne ćwiczenie na brzuch, oraz dwa razy w tyg biegać ( w dni wolne od ćwiczeń siłowych). Czy to dobry pomysł?

Z góry dziękuję za pomoc


Zmieniony przez - Aleandir w dniu 2014-11-16 17:40:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 256 Napisanych postów 1820 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25900
Było wiele tematów na ten temat, sprawdź podwieszone tematy np
https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących__foty_str._12-t359947.html

Zmieniony przez - 19szymon62 w dniu 2014-11-16 18:02:26

Forever Young

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 145 Wiek 4 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2015
wiem że było sporo, czytałem owy temat lecz stworzyłem właśnie swój własny (na podstawie owego, oraz FBW), chciałbym się dowiedzieć co myślicie o planie przygotowanym przeze mnie. Nie wiem czy nie za duży nacisk idzie na triceps gdyż największy ból odczuwam własnie w tych miejscach, coś zmienić czy przerzucić się na ten z "plan treningu dla początkujących". Niestety tam wydaje mi się mało tych ćwiczeń oraz nie widzę treningu na biceps (albo mi się wydaje). No i ja ćwiczę dwoma hantelkami po 5kg, tzn mam możliwość chwytania ich obu w jednej ręce co daje 10 kg. Z bańkami wody jest to raczej niemożliwe :/

Zmieniony przez - Aleandir w dniu 2014-11-17 13:13:02
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mezomorfik Krzychu - Petarda

Następny temat

REGENERACJA

WHEY premium