SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

piwo a zdrowie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 45420

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2643 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24308
Przydało by się jeszcze troche więcej informacji jak piwo ma się do mięśni - a właściwie przy ich budowie na siłowni
Oraz jak wpływa przy braniu różnych supli!


"Ćwiczenie i picie alkoholu trudno pogodzić. Całkowicie niedopuszczalne jest picie podczas kuracji niektórymi lekami (sterydy) oraz podczas cyklu kreatynowego. Poza tymi okresami całkowicie niedopuszczalne jest picie bezpośrednio przed treningiem, oraz po treningu (np. w tym samym dniu wieczorem), kiedy mięśnie przechodzą do fazy odpoczynku – regeneracji. Jednak w dni beztreningowe, oraz na wiele godzin przed treningiem można sobie pozwolić na odrobinę alkoholu" http://www.gymsite.webpark.pl/alkohol.html


"Dla budujących masę alkohol nie jest jednak wskazany. Po pierwsze, działa jak prosta toksyna na szybko kurczliwie mięśnie typu 2. - najbardziej skłonnego do mięśniowej hipertrofii. Inne badania wykazały, że alkohol ma szkodliwy wpływ na procesy przyrostu masy ciała.
Zbadano również wpływ dwunastotygodniowej diety zawierającej alkohol na syntezę białek u szczurów. Okazało się, że alkohol może obniżyć wskaźnik syntezy o 23 procent w mięśniu brzuchatym łydki i o 46 procent w mięśniach podeszwowych, ale nie oddziaływał na mięśnie płaszczkowate. Wszystkie wymienione mięśnie to mięśnie nóg. Dwa typy z nich, na które alkohol wpłynął niekorzystnie, to mięśnie szybkich skurczów. Mięsień płaszczkowaty jest mięśniem wolnych skurczów, mniej podległym procesowi wzrostu czy hipertrofii.

Co spowodowało zmniejszenie wskaźnika syntezy białek? Efekt taki odkryto w znacznym obniżeniu poziomy hormonu anabolicznego (IGF1) w organizmach zwierząt, którym podawano alkohol.
W ich systemie wchłaniania poziom krążącego IGF1 obniżył się o 42 procent. Pomiary substancji powiązanych z rozbijaniem białek wzrosły o 34 procent. Wykazano obniżenie syntezy białek i zwiększony rozpad protein mięśniowych.

Badania szczurów pozwoliły wysnuć wniosek, że niekorzystny wpływ alkoholu na metabolizm w mięśniach ma związek z obniżeniem IGF1 we krwi i tkance mięśniowej.
Wniosek jest jeden. Budujący masę powinni unikać alkoholu. Zaś kulturyści, którzy sezon mają za sobą, nie powinni unikać zapraszania dam swego serca do restauracji na posiłek, w którym lampka wina będzie stanowiła romantyczny dodatek."
http://www.kulturystyka.org.pl/modules/news/article.php?storyid=418

wniosek jeden : bez przegięć można pic

mam nadzieje ze wklejając teksty nie łamie jakichś praw. jezeli tak to prosze o usuniecie

Zmieniony przez - kolos88 w dniu 2007-05-04 13:39:12

Wojownicza dusza, więc po swoje ruszaj
na ławę nie zejdę nawet gdy dostanę karę, rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem !! Czuję w sobie straszną parę, widzisz mnie na piedestale? I słusznie się chwalę, cudze znam lecz swoje walę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2643 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24308
no co jest?? tak chcieliscie znac wplyw na piwska muły, to macie

Zmieniony przez - kolos88 w dniu 2007-05-04 21:15:55

Wojownicza dusza, więc po swoje ruszaj
na ławę nie zejdę nawet gdy dostanę karę, rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem !! Czuję w sobie straszną parę, widzisz mnie na piedestale? I słusznie się chwalę, cudze znam lecz swoje walę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 575 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8262
fajny art
do tej pory ćwicząć na silowni miałem dystans do bronków, ale po przeczytaniu tego artykułu stwierdziłem, że czas skocze chyba dzisiaj na jakieś piwko

edit:
haha, a co do powyższego, o piciu przed treningiem,
mój kumpel przyszedł ostatnio na siłke na***any powtarzając ze on musi cwiczyc i cwiczyl

Zmieniony przez - hhns15 w dniu 2007-05-05 15:38:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2643 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24308
baa.. ja znam takiego co czasami po treningu pił browara

Wojownicza dusza, więc po swoje ruszaj
na ławę nie zejdę nawet gdy dostanę karę, rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem !! Czuję w sobie straszną parę, widzisz mnie na piedestale? I słusznie się chwalę, cudze znam lecz swoje walę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 575 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8262
ha
nic bym do niego nie miał, gdyby nie to, żę na całej siłce ***ało wódą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2643 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24308
siłka chyba nie była publiczna ??

Wojownicza dusza, więc po swoje ruszaj
na ławę nie zejdę nawet gdy dostanę karę, rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem !! Czuję w sobie straszną parę, widzisz mnie na piedestale? I słusznie się chwalę, cudze znam lecz swoje walę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
raz na tydzień można se kilka bronków wypić i nic się wielkiego nie stanie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1321 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22407
bez piwa sie nie da w taki upal... trzeba tylko umiar znac

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 94 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3446
ejj to zna ktoś marki "najzdrowszego" piwa?:D

browar to browar...pije się ;p no ale jak mozna zdrowiej to czemu nie...

a co do picia piwa po treningu to akurat w tym miejscu przynajmniej ma jakieś zastosowanie jako izoton... chyba

Zmieniony przez - kazzuya w dniu 2007-05-24 14:20:12

"Znać swoją drogę - to jedno, a iść nią - to drugie."

https://www.facebook.com/filip.maziukiewicz/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1187 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21154
Z piwem i treningiem to masz racje a dowod w tym arcie: https://www.sfd.pl/Nałóg_picia..._WODY,_podczas_treningu-t280822.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

praca na budowie a masa

Następny temat

posilek po treningowy

WHEY premium