SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ot kolejna dieta - co myslicie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1395

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 145 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3149
Czesc
Dawno nic nie pisałem tu na forum, więc dobrym poczatkiem będzie przedstawienie mojej obecnej diety. Wchodzi w zycie od jutra. Chetnie wysłucham komentarzy na jej temat. Moim zdaniem jest raczej „dopieta" ale być moze cos przeoczylem.
Chce zaznaczyc ze to co jest napisane ponizej powstalo w oparciu o moje wczesniejsze doswiadczenia i wiedze zaczerpnieta z materialow na temat diety w zaleznej od grupy krwi.
Osobiscie uwazam taka diete za warta uwagi ze względu na badania naukowe jak tez wlasne doswiadczenia , które ja popieraja.
Na poczatek troche o mnie. Mam 24 lata, od 4 regularnie cwicze i odzywiam się racjonalnie tzn 4-6 zbilansowanych posilkow + trening silowy. Moja grupa krwi to „0" . Obecnie waze 92 kg, niestety nie mam kratki na brzuchu.. do czasu;p
Ogolne zalozenie na treningowe na nastepne tygodnie to masa/jakosc. Może wyda się to malo konkretne ale doszedlem do wniosku ze postaram się cwiczyc na dodatnim bilansie kalorycznym (masa) utrzymujac jednoczesnie sredni poziom weglowodanow i dolaczajac 20 min aero po kazdym treningu. Czy to odniesie skutek, zobaczymy, mam nadzieje ze tak.

Przejdzmy do samej diety

I sniadanie
* 75g platkow zytnich
* 50g izolat bialka (mix koncentrat + soja)
* 25g oliwy z oliwek
II sniadanie
* 50g ryzu brazowego
* 200g piersi z kurczaka
* 25g oleju lnianego
I posiłek (przedtreningowy)
* 50g ryzu brazowego
* 200g piersi z kurczaka
* 25g oleju z pestek winogron
II posilek (potreningowy)
* 50g ryzu brazowego
* 250g wołowiny
* 25g oliwy z oliwek
I kolacja
* 50g ryzu brazowego
* 200g piersi z kurczaka
* 25g oliwy z oliwek
II kolacja
* 50g platkow zytnich
* 60g night protein mix
* 25g oleju rzepakowego

Ogolna ilosc makroskladnikow : B/T/W = 292/174/226
Ilosc na kg: 3,2/1,9/2,5

Kalorycznosc 3646 (to co wyzej wymienilem)

W kazdym ( no prawie) posilku sa warzywa/ owoce. Nie wliczam ich do powyzszego zestawienia. Carbo i aminokwasow również.
Suplementacja:
BCAA z glutamina, carbo (60g), wit C (1g), kofeina (200mg), dorian NOX, monohydrat kreatyny, flexit.
Dawki raczej standardowe , wiec pomijam szczegoly

That’s it
Wiekszosc kalorii (43%) pochodzi z tluszczu, 32% to bialko , reszta wegle. Ponieważ nie mam problemow z trawieniem sporych ilosci bialka zwierzecego zdecydowalem się na utrzymanie go na dosc wysokim poziomie przez ten okres (6-8 tyg) . Wole uzyskiwac kalorie z tluszczu dlatego, że od duzej ilości weglowodanow jestem napompowany jak balon i zwyczajnie ospaly. Bialko, 6 posilkow i aeroby utrzymuja mój metabolizm na wysokim poziomie i mmam duzo energii. Spodziewam się że wielu z was napisze żeby zwiekszyc ilosc wegli, jednak jak napisalem duza ilosc wegli mi nie sluzy.
Mysle za za 2 tyg podbije troche kalorycznosc (tluszczem) a za 4 znow az dojede do 4k. ale to zalezy jak się będzie zmieniac waga.

To co o tym myslicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 668
Oczywiśćie, że pro zdrowotny ale tylko w odpowiednich proporcjach jeśli ktoś ma w diecie stosunek omega 3 do omega 6 1:30 to ma duzy problem. A do tego omega 3ma działanie antyzapalne które zmniejsza wzrost mięśni jesli się przesadzi

"It doesn't matter who they vote for, they will always vote for us" - Joseph Stalin- illuminati.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
Okołotreningowo bez tłuszczu, na noc bez płatków, a carbo nie bierz. Bedzie OK.

Zmieniony przez - squixy w dniu 2010-09-17 19:53:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 145 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3149
imo jedynym powodem dla ktorego moznaby nie jesc tluszczy przed treningiem to to ze powoduja dluzsze zaleganie jedzenia w zoladku. Ja nie obserwuje czegos takiego i cwicze bez problemow 90min po posilku. To troche takie stereotypowe, nie uwazasz?

czemu uwazasz ze carbo powinienem odstawic? 60min treningu silowego potem 20 min aero. jem 50-60g carbo razem z kreatyna i aminokwasami, to raczej wskazane

platki to tak samo jak te tluszcze , posilki powinny byc zbilansowane a energia z platkow idzie na przyswajanie bialka,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
Ad. 1. Przedtreningowo - kwestia indywidualna. Skoro ćwiczy się OK to śmiało zostaw. Po treningu? Nie. A dlaczego? Bo masz jak najszybciej dostarczyć organizmowi białka i ww, a tłuszcze tylko to opóźnią.

Ad. 2. Cały dzień ładujesz węgle 2x płatki i 2x ryż, więc zdecydowanie po treningu nie trzeba ci cukrów prostych bo nie stracisz glikogenu nie wiadomo ile. Wystarczy ten posiłek który masz.

Ad. 3. A przez sen lunatykujesz czy co? Po co ci w takim razie ww na sen? Wystarczy samo białko, tłuszcze i warzywa. Ty odpoczywasz więc energii z ww nie wykorzystasz. Masz od razu w śniadaniu i tak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
na przyswajanie bialka na noc dobry jest twarozek(z zawierajacym kaizenem) a tluszcz w okolot. nie jest wskazany co do odzywek to na moje nie musisz odstawiac. pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 145 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3149
w zasadzie moglbym przed snem zamiast wegli dorzucic kalorie z tluszczu, wiekszy kieliszek i tyle.
A z tym carbo to nie wiem, kretke i bcaa i tak bede musial brac.

Czyli trzeba by wyrzucic 25 oleju (225kcal) i na to dac ryz/kasze??
to bym mial 1,5 torby ryzu zeby zachowac ta sama kalorycznosc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 145 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3149
nabiał odpada, twarozki mi nie slużą ;/ dlatego zakupilem mix bialka z kazeina (kaizen to firma ;) )

pamietam jak kiedys jadlem na sniadanie 100g platkow owsianych i 200g chudego twarogu - zaraz potem wycieczka do kibla i godzina mdlosci. to jest jeden z lepszych przykladow na "predyspozycje" pokarmowe powiazane z grupa krwi. platki zytnie i inne zrodlo bialka zalatwily sprawe

Zmieniony przez - RQS w dniu 2010-09-17 20:16:19



Zmieniony przez - RQS w dniu 2010-09-17 20:21:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 145 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3149
nom, juz tak poprawilem, w sumie to im mniej wegli tym lepiej dla mnie wyglada. dzieki

ale carbo/kreta/bcaa mix zostaje, bo jak nie wypije to sie przewroce w drodze do domu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 668
Fajna dietka składniki dobrze dobrane ale ja bym zmniejszył tłuszcz i dał więcej białka i jak masz kasę jedz co najmniej raz dziennie czerwone mięso (super jedzonko dla ludzi z grupa krwi 0 i B- dla tych 1 może być jedzone na każdy posiłek dla drugich raz dziennie grupa krwi A cyc z kurczaka tylko z czerwonym miesem sobie nie radza niestety)nie przesadzaj tez z omega 3 (spowalnia przyrosty przez zmniejszanie stanu zapalnego)Te płatki rano też mi się nie podobaja ale jak dajesz rade to wcinaj;]

"It doesn't matter who they vote for, they will always vote for us" - Joseph Stalin- illuminati.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 145 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3149
no czerwone bedzie codziennie mam nadzieje. ale wiecej bialka to nie dokladam bo od 3.5g/kg zamieniam sie czlowieka-baka :P omegi bedzie tyle ile z oleju dostane, nawet nie liczylem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co myslicie o tej diecie ??

Następny temat

Uciążliwa Oponka

WHEY premium