SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

odwieczne pytanie FBW, czy ktoś w końcu odpowie?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 852

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest plan na trening FBW metodą A-B-A-B. Trening 3 x w tygodniu PON-ŚR-SOB. plany treningowe:

TRENING "A"
nogi: przysiady ze sztangą 3x12-15
plecy: wiosłowanie sztangą 3x12-15
klata: wyciskanie hantli na ławce poziomej 3x12-15
barki: wyciskanie sztangi z klaty 2x12-15
triceps: wyciskanie francuskie 2x12-15
biceps: uginanie rąk ze sztangą 2x12-15

TRENING "B"
nogi: uginanie w leżeniu 3x12-15
plecy: martwy ciąg 3x12-15
klata: wyciskanie sztangi na ławce skośnej 3x12-15
barki: przyciąganie sztangi wzdłuż tułowia 2x12-15
triceps: pompki na poręczach 2x12-15
biceps: uginanie ramienia w siadzie na (na kolanie) 2x12-15

Dodatkowo po ćwiczeniach FBW każdorazowo aeroby. Zaczynam od biegu 25-30 minut z prędkością...nie wiem. Średnią.

W dni nietreningowe WT-CZW-PT planuję aeroby w domu. Będzie to rowerek stacjonarny, zaczynam od 30 minut.

NO I WŁAŚNIE TU POJAWIA SIĘ PYTANIE, NIE TYLKO MOJE
Chcę gdzieś dopiąć pozostałe ćwiczenia - na mięśnie łydek, przedramienia, brzucha. Dajcie znać gdzie najlepiej je dopiąć (przed rowerkiem stacjonarnym? W domu? Sztangielkami które posiadam?)A może na siłowni??

Dajcie znać jeśli wiecie jak najlepiej to zorganizować. No i jak ogólnie ten trening się prezentuje?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Na koniec treningu możesz dać np. w A łydki albo brzuch a w B przedramie albo brzuch.

Brzuch częsciej niż 2x w tygodniu bym nie dawał.

Przedramie też pracuje przy dużej liczbie ćwiczeń więc duzo mu nie potrzeba już.

Ale to FBW to niestety kiepskie jest i do poprawy...



Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-02-07 23:32:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No kurcze, myślałem że po przeczytaniu kilkudziesięciu postów znalazłem złoty środek i tak właśnie dobrałem ćwiczenia. Czy możesz mi podpowiedzieć w których elementach jest do poprawy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Ten plan jest za długi na pierwszy rzut oka i dałeś w nim ćwiczenia izlowane których się unika w FBW [uginanie lezac czy uginanie w podporze o kolano].

Dobrze, że czytałeś - wiedza nie zginie, całkiem źle nie jest ale poprawić trzeba.

Dodaj ankiete bo nic o tobie nie wiadomo, poprawimy.

https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Płeć : mężczyzna

Wiek : 25lat

Waga : 87,5kg

Wzrost : 177cm

Cel treningowy : redukcja fatt, szczególnie brzuch. przy okazji może jakaś kondycja

Staż treningowy na siłowni : sporadycznie, bez planu i celu

Uprawiane inne sporty :brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : karnet bez ograniczeń, w domu rowerek treningowy i sztangielki 2x10kg

Dieta :1. 6:00 płatki owsiane+mleko 0,5%, serek wiejski light+łyżeczka miodu
2. 9:30 kromka chleba razowego, sopocka, pół ogórka, 2marchewki, jajko całe
3. 13:00 puszka tuńczyka, jajko całe, pół ugotowanej kukurydzy
4. 16:30 50gr ryżu brązowego/kaszy, pierś kurczaka na parze z warzywami, ogórek kiszony
trening
5. (jeśli jest trening-potreningowe) sok pomarańczowy, banan
6. 20:00 łosoś wędzony z oliwkami
7. odżywka białkowa "NITROPROGEN"

Przeciwskazania medyczne : unikać wielkich ciężarów. Pokontuzji kręgosłupa. Mniejsze ciężary a więcej powtórzeń.

Zażywane suplementy : odżywka białkowa przed snem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Co z tym kręgosłupem mialeś ?

A:

Przysiad 3x12
żuraw/od biedy możesz dać uginanie leżac 2-3x10-12
Wioslowanie sztanga 3x12
Wyciskanie sztangielek poziomo 3x12
Uginanie ramion ze sztangą stojąc 2x12

https://www.sfd.pl/Żuraw__kilka_słów_o...-t527419.html


B:

MC 3x10-12
Podciąganie na drazku 3x[nie wiem ile dasz rade]
Wyciskanie żołnierskie 3x12
Pompki na poręczach 2x12

Pilnuj techniki ćwiczeń i nie rzucaj się na cięzary.

Daj 2x w tygodniu aeroby po treningu i 2x aeroby w dni bez treningu. Przypilnuj diety i obserwuj jak będziesz reagowal.



Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-02-08 00:17:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z kręgosłupem było nieciekawie. Potrącił mnie samochód i pokiereszował trochę. Miałem połamane łączniki kręgów, ale w tej chwili myślę że jest ok. Lekarz też zalecił ZERO jakichkolwiek ćwiczeń do końca grudnia. A teraz luty ;) Muszę obserwować jak będzie reagował organizm. Myślę że jestem rozsądny...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Podstawa to dobra technika i nie rzucanie się na cięzary.

Dobrze byłoby też przejść się jednak do jakiegoś rehabilitanta/lekarza i zapytać czy masz jakieś przeciwskazania do wykonywania np. przysiadu czy mc.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny

Następny temat

od czego zaczac? (nie chodzi o cwiczenia)

WHEY premium