SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

moje HST

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2744

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
gratulacje!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1556
> Pytanie: Jakie przerwy lepiej robić??? Krótsze czy dłuższe( takie 2-3min.)?
> Odpowiedz: Jak najkrótsze ale zeby akcja serca unormowała sie przed kolejną serią.

Niekoniecznie rzeba czekac na unormowanie akcji serca. Mozna (dokladnie na odwrot) wykorzystac ten efekt wbudowujac w trening HST trening serca i ukladu krwionosnego (zamiast "aerobow"). Najlepiej funkcjonuje to przy 15stkach i ewentualnie 10tkach. Wyprobowalem to tez przy 5tkach. Przy takim sposobie treningu cwiczenia trzeba wykonywac w obwodzie.

HST is not about sets and reps, it is about getting people to change the way they think about training for size - Bryan Haycock

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1556
> Teraz przed wakacjami chyba z drugim HST się nie wyrobie,
> więc wróce do HST w wakacje albo po. Odpoczne tydzień od
> treningów i wróce do zwykłego treningu.
Niekonieczne. Trening HST nie musi trwac dokladnie 8 tygodni. Mozesz skrococ / opuscic faze 15stek, skrocic faze 5max/neg itp. Lepiej zmodyfikuj trening HST, niz wracaj do przestarzalego "zwyklego" treningu.

HST is not about sets and reps, it is about getting people to change the way they think about training for size - Bryan Haycock

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Lepiej zmodyfikuj trening HST, niz wracaj do przestarzalego "zwyklego" treningu.
nic dodac nic ujac ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
sporti ja od tego treningu serca(0przerw pomiedzy seriami) mam przerost komory serca i naciśnienie tętnicze...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1556
> sporti ja od tego treningu serca(0przerw pomiedzy seriami)
> mam przerost komory serca i naciśnienie tętnicze...
... co pokazuje, ze zawsze musimy dopasowywac indywidualnie trening do siebie.

Swoja droga, dziwi mnie to troche, bo wlasnie ten sposob treningu ("power circle") powoduje zwykle obnizenie cisnienia tetniczego - pod warunkiem, ze naprawde trenujesz w obwodzie i powracasz do poprzedniego miesnia po kilkuminutowej przerwie. Poza tym sprawdz, czy nie zatrzymujesz oddychania. Poza tym nie powinienes przerywac serie 2 - 3 a nawet 4 powtorzenia przed zalamaniem miesniowym.

HST is not about sets and reps, it is about getting people to change the way they think about training for size - Bryan Haycock

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
sporti ja od tego treningu serca(0przerw pomiedzy seriami) mam przerost komory serca i naciśnienie tętnicze..

hmmm
dziwne ...

Zmieniony przez - Biniu w dniu 2005-04-12 09:57:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
sporti nie spełniałem tego warunku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Poza tym sprawdz, czy nie zatrzymujesz oddychania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
"pod warunkiem, ze naprawde trenujesz w obwodzie i powracasz do poprzedniego miesnia po kilkuminutowej przerwie."

nie biniu, tego nie spełniam ^
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST - prosze o komentarz

Następny temat

Początkujący i HST?

WHEY premium