SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mega początkujący

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1579

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 73
witam.

pisze tutaj o pomoc. mianowicie chcialbym poprosic o jakies rady. mam niecale 190cm, ok. 55kg i 17 lat. chcialbym jakos przybrac na masie i zaczac cos cwiczyc, zeby jakos wygladac, a nie byc chudym jak patyk. i tutaj prosba, bo jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, nic nie wiem itd. mysle, ze musialbym dobic gdzies do 70kg i moge zaczac cwiczyc(aktualnie chyba nie ma z czego cokolwiek osiagnac :E). jak nabrac masy bez jakichs wybujalych diet? jakie cwiczenia polecacie dla poczatkujacych(najlepiej w domu)? chcialbym jakas lekka rzezbe w przyszlosci miec, bo wygladam jak patyk.

pozdrawiam.
ps prosze o szczere wypowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 230 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1639
Nie masz sprzetu, ani nic to inny dzial ( trening w warunkach domowych)

co do diety polecam ta strone

http://potreningu.pl

nikt Ci nie mowi zebys liczyl gramy, ale np wez sobie wpisz ile wartosci ma 100g ziemniakow czy 100g piersi, popatrz, pobaw sie i popatrz mniejwiecej na swoje posilki, po ok tygodniu na oko bd wiedzial ile jesz, tam takze znajdziesz ile potrzebujesz kalorii zeby przytyc

dieta- dzial odzywiania

Zmieniony przez - fizykolek w dniu 2012-06-14 17:46:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32316
masz BARDZO duża niedowagę, musisz zacząć się normalnie odżywiać bo żadne ćwiczenia tu nie pomogą bez tego. Jak wygląda Twój przykładowy dzienni jadłospis? Wypełnij ankietę działu:
Płeć :

Wiek :

Waga :

Wzrost
:

Cel treningowy :

Staż treningowy na siłowni :

Uprawiane inne sporty :

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) :

Dieta :

Przeciwskazania medyczne :

Zażywane suplementy :

Ostatnio przerabiany plan:

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 73
ogolnie rzecz biorac w ogole nie cwiczylem, jedynie co to jakas robota / rower / pilka nozna. to ze mam duza niedowage to wiem, nie potrafie za nic w swiecie przybrac... nie wiem czy to moze rodzinne? mam tez w rodzinie kilka bardzo chudych osob.

Płeć : mezczyzna
Wiek : 17
Waga : ok. 55kg
Wzrost : niecale 190 cm
Cel treningowy : yyy... mala rzezba, ogolnie rzecz biorac, zeby "jakos" wygladac
Staż treningowy na siłowni : brak
Uprawiane inne sporty : tak jak up czyli pilka nozna, na rowerze tez jezdze
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : brak, ale mysle ze jakies hantle bym zalatwil, lecz bardziej wolalbym jakies domowe sposoby
Dieta : brak
Przeciwskazania medyczne : chyba brak
Zażywane suplementy : brak
Ostatnio przerabiany plan: brak
Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): tak jak pisalem, nie cwiczylem w ogole jeszcze

a jesli chodzi o zywnosc to chyba nic skomplikowanego: w szkole sniadanie(ok. 10-11, przewaznie jakies kanapki), obiad(ok. 14-15, tu przewaznie 2 dania), kolacja(to zalezy, czasami zjem cos o 20, czasami o 24, czasami nie zjem w ogole, tu tez jakies kanapki) i czasami miedzy obiadem a kolacja jakas przekaska mala, cos slodkiego czy cos. nie wiem czy o to chodzilo, ale w razie czego napisalem.

Zmieniony przez - drumstep w dniu 2012-06-04 01:40:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 191 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 974
Po pierwsze przy twojej wadze nie da się robić rzeźby. Najpierw masa, a potem rzeźba, aby "jakoś" wyglądać. Po drugie najważniejsze to dobranie odpowiedniej diety i jedzenie określonej liczby kcal i btw w określonej liczbie posiłków. Tu szukaj info na temat odżywiania :https://www.sfd.pl/Odżywianie-f10.html  https://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html. Jeśli chodzi o trening to najlepsze informacje zaczerpniesz w tym dziale https://www.sfd.pl/Trening_w_domowych_warunkach-f308.html. Ze sprzętu jaki polecam kupić w pierwszej kolejności to drążek oraz ławeczka do brzuszków oraz hantli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32316
Czyli jesz stanowczo za mało, musisz to poprawić żeby mieć efekty. Poczytaj posty w dziele odżywianie. Nie chodzi o ustawienie sztywnego planu odżywiania i liczenie każdej kalorii ale musisz jeść dobrze i regularnie a zmiany najlepiej wprowadzać stopniowo żeby się nie zniechęcić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 73
Ok, postaram sie lepiej odzywiac. Tak jak mowilem chcialbym przybrac tak do ok. 70kg. Czy teraz robienie jakichs cwiczen jest bez sensu? Czy moge cos powoli cwiczyc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32316
Możesz śmiało ćwiczyć, jeśli będziesz miał dostęp do siłowni to bierz jakieś FBW z tego linku :https://www.sfd.pl/MASA,_SIŁA_CZY_RZEŹBA_JAK_ZACZĄĆ_WSZYSTKO_NA_TEMAT.-t829333.html jeśli nie masz sprzętu to idź do działu "Trening w domowych warunkach"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 73
Tak czytam te wszystkie tematy to sie troche dziwie jakie to trudne. Kiedys myslalem ze to zwykle "pakowanie" na silowni, milion razy jakies cwiczenie i juz, a tu w ogole nie tedy droga. Teraz juz sam nie wiem co mam robic... jak zaczac...

Zmieniony przez - drumstep w dniu 2012-06-04 23:02:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32316
Sprawa jest prosta zmieniasz nawyki żywieniowe i jesz jak człowiek+ trening. Jeśli nie masz dostępu do siłowni to dobrze by było gdybyś kupił sobie potrzebny sprzęt do domu jednak musiałbyś na to zagospodarować parę stówek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 73
Wlasnie z tym mam problem jak ustalic sobie jakis dobry plan cwiczeniowy(mam problem nawet z pompkami, wiec zaczynam od totalnego 0). Myslalem, zeby jakos na poczatek zaczac robic jakies prosciutkie cwiczenia typu pompki, brzuszki, bieganie i jak to pojdzie lepiej niz teraz to dopiero brac sie za cos bardziej wymagajacego. Na poczatek moglbym liczyc jedynie na jakies hantle i tyle, a z reszta musialbym jakos poimprowizowac. Znajomy kiedys trenowal np. pompki z bracikiem mlodszym na plecach itp. :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 49
Jeżeli chcesz jakoś wystartować to najlepiej zrób to od zaraz bez żadnego wyszukanego planu: po prostu zrób 2 serie pompek w ilości powtórzeń do oporu(jeżeli masz z nimi problem to nie będzie to na wytrzymałość ale właśnie na mase/siłe). Możliwe że już poznasz zakwasy a w między czasie sporo poczytaj i dojadaj za radami w postach wyżej

Zmieniony przez - czarek88 w dniu 2012-06-05 01:06:40
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cos innego niz FBW? nie ACT!

Następny temat

Manfred - dziennik

WHEY premium