SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

max masz biegania z rana :)

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3091

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
to czy "poleca miesnie" zalezy od tego czy przystepujac do treningu masz wystraczajaco duzo zasobow energetycznych by organizm czerpal sily z ich spalania a nie ze spalania miesni. Drugim waznym czynnikiem jest wlasciwa regeneracja i ochrona tkanki miesniowej, szczegolnie chodzi o sporzywanie duzej ilosci przeciwutleniaczy, poniewaz przemiany energetyczne w naszym organizmie generuja sporo aktywnych czastek.
Oczywiscie posrednio zalezy to takze od intensywnosci treningu mierzonej np.: tetnem.

Nadal nie jasne sa mi twoje cele treningowe, ale wazne by byly dla ciebie jasne, jesli cwiczysz rano pod katem wytrzymalosci silowej to dobrym pomyslem jest sporzywanie izotonikow, ze swej strony moge polecic izoplus olimpa, ktory zawiera m.in. glutamine (anytkatabolik). Jezeli teraz cwiczysz wytrzymalosc silowa, a nastepny cykl chcesz miec na sile, to jest to troszke bez sensu, zazwyczaj stosujemy odwrotna kolejnosc.
Szybkosc spalania tluszczu jaka zamierzasz uzeczywistnic jest w mojej ocenie calkiem duza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 548 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4477
cel mojego treningu : przygotowanie do testu sprawnosci fizycznej dla kandydata do słuzby w policji (30 pazdziernik Centrum Szkolenia Policji w Legionowie).
dla ciekawych ten test wygląda tak : http://www.policja.pl/rekrutacja/test_sprawnosci.html
jj ptak nie bardzo rozumiem co ty stary piszesz po to sie biega ba czzo zeby własnie nie miec zasobów energetycznych i zeby poprzez wolny bieg(niska intensywnosc) orgazizm czerpał energie włanie z tkanki tłuszczowej ...
jeżeli chodzi o siłe to do tego testu nie trzeba jej wiele :)
ale jak sie nie dostane do policji to bede próbował do WSO we wrocławiu a tam zdaje sie
bieg na 1000m,
podciaganie na drązku
pływanie na 50m
i to tego ułoze ze teening jeszcze inny :) ale narazie jest policja na tapecie ...

kania

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
pisalem do kazaja o tym bieganiu.

Jesli biegasz rano to oczywiscie zasoby substancji energetycznych w krwi, watrobie i tkance miesniowej sa najmniejsze w ciagu dnia. Dlatego jezeli celem jest redukcja to biegamy rano na czczo. Kolega kazaja sugerowal ze nie chce robic redukcji tylko budowac wytrzymalosc, wtedy nalezy stosowac inne podejscie treninigowe, o czym juz napisalem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
spermik temat zalozywles 8pazdziernika a 30 masz egzamin??

jak z twoja ogolna kondycja wytrzymaloscia ??
rozbisz duzo cwiczen z ciezarm wlasnego ciala??

teraz to zapozno na dlogie wybiegania bo one cie zamula!powinienes biegac krotko a szybko!ten konczacy miesiac a nawet 2przed powiniens isc na szybkosc zwinnosc,
jak ogolnie jestes przygotowany do toru??miescisz sie w limicie czasu??

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 475 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2196
Moze faktycznie troche zamotalem w moim opisie tego co sobie obmyslilem, ale nie specjalnie chce mi sie teraz tlumaczyc ze szczegolami moj plan. Wiem mniej wiecej do czego daze i jestem zadowolony z efektow, ale trening ten ma charakter raczej przygotowawczy i robie wlasciwie wszystkiego po trochu. Powaznie zaczynam cwiczyc od stycznia i wtedy na pewno bede trul wam ekhmm, no... Jednak biore pod uwage wasze opinie i dzieki za pomoc. Wpakowalem sie wczoraj jeszcze do dzialu fitness i doczytalem sie wielu ciekawych rzeczy, wiec na pewno odpowiednie korekty beda systematycznie wprowadzane. Dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 548 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4477
ten egzamin miałem juz miec 4 wrzesnia i na ten termin sie przygotowywałem ale został przełozony na 30 pazdziernika.
moja ogólna wytrzmałosc ? biegam z rana 45 minut bez problemu moge miec nawet godzine.
a po to biegam z rana zeby zrzucic brzuszek,zeby łatwiej było misie podciagac na drazku :) tak z ciezarem własniego ciała robie drązek brzuch triceps ...
nie wiem czy mieszcze sie w limicie czasu bo nie mam gdzie takiego do sprawedzenia hehe niestetty :(
jak jestem przygotowany ?
najbardziej boje sie przewrotów, i płoków i tego ze na końcu moge juz nie miec siły na wahadłowy :(
vlad88 a teraz krótko i na temat jak twoim zdaniem powiniem wygladac mój trening na 3 tygodnie przed egzaminem ?
1 czy mam zrezygnowac z biegania na czczo ?
2 czy zamiast tego biegania z rana zrobic sobie np. serie przebieżek po np. nie wiem ile metrów bo trenuje nas rzeka, np 10 sek. bieg na maxa i tak 4 -5 razy + bieg wahadłowy 5*5 metrów 10 razy ?

kania

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
leje z tego testu, znaczy leje z tego filmu: "wykonanie przez mezczyzne". Ja tylko powiem, ze mi moj wuefista by ani tych pompek nie zaliczyl, ani tych przewrotow.... a konkurencja roku jest noszenie manekina


Zmieniony przez - jj ptak w dniu 2005-10-13 07:35:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 475 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2196
Dobra, postanowilem sie jednak rozwinac i napisac dokladnie o co mi chodzi. Zrobie to juz w tym poscie, zeby nie smiecic.

Moj wzrost - 177, waga 90 i wiecej kg. Chcialbym zaczac ( a wlasciwie zaczalem juz) cwiczyc regularnie w celu poprawy mojego ogolnego stanu fizycznego. Nie jestem kompletnym amatorem oderwanym od komputera, cale wakacje zawsze spedzam na sportowo (koszykowka, siatkowka, p. nozna, rower), jednak po okresie letnim sport ogranicza sie najczesciej do jednego wypadu w tygodniu na hale i jakichs partyzanckich pompek itp. Poniewaz lubie dobrze zjesc to w zime zawsze dochodzilem przez to do 90 kg. Jednak w tym roku 90 kg przekroczylem juz dawno i nieco sie przestraszylem. Dlatego postanowilem systematycznie cwiczyc - zaczalem od poczatku pazdziernika i do konca roku robie cos na ksztalt treningu przygotowawczego. Cele na te 3 miesiace(kolejnosc znaczaca):

- redukcja tkanki tluszczowej(najwazniejsze, choc jak pisalem nie zalezy mi na czasie odchudzania)

- poprawa kondycji(rownie wazne, bo w przyszlym roku planuje cwiczyc intensywnie wyskok i nie planuje wiele biegania na dlugich dystansach)

- ogolnie rozumiane rozciagniecie sie, poprawa gibkosci,

a wszystko robione tak, zeby nie stracic za duzo z posiadanego umiesnienia, a jesli to mozliwe nawet nieco je poprawic i przygotowac miesnie do ostrego wysilku w przyszlym roku.

Aby to zrealizowac wykombinowalem sobie cos takiego:
- rano bieg na czczo polaczony ze skipami, itp, juz o tym pisalem, a na koniec gruntowne rozciaganie wszystkich miesni i sciegien jakie znam. Ogolnie cos na ksztalt zaprawy w wojsku W ten sposob chcialem zalatwic kwestie kondycji, walki z tkanka tluszczowa i rozciagania. W kwestii miesni
- popoludniowy trening ze sztanga, jedna grupa miesni w tygodniu + 3 razy w tygodniu miesnie brzucha. Trening na malych ciezarach z dosc duza iloscia powtorzen i duza intensywnoscia, poprzedzony oczywiscie rozgrzewka, a zakonczony roziaganiem trenowanej partii ciala. I tyle. Jednak czytajac arty na forum widze, ze chyba przekombinowalem. Zastanawiam sie, czy nie zalatwiac wszytskiego jednym duzym popoludniowym treningiem, ktory zawieralby:
- rozgrzewke(bieg, krazenia, skipy, ...),
- rozciaganie
- trening ze sztanga 3 razy w tygodniu nie ograniczajacy sie do jednej grupy miesni (ale rozpisany, bez chaosu), i 2 razy trening na powietrzu - biegi wachadlowe, po schodach, sprinty, ...
- po cwiczeniach ze sztanga rower stacjonarny kilkadziesiat minut

Prosze o opinie, ktory wariant jest lepszy, a moze macie jeszcze jakies ciekawe pomysly. Wszelkie opinie i uwagi porzadane Wazne dla mnie jest, zeby zachowac cele ktore porzedstawilem, jak to zrobic to sprawa otwarta

P.S. Jakbym mial okreslic swoja obecna sprawnosc fizyczna, to powiem, ze mimo sporej tkanki tluszczowej i nadwagi, przeszedlbym ten test sprawnosciowy dla mezczyzn bez problemu i w przyzwoitym czasie. Problem mialbym tylko jakby dolozyli do niego jakis test Coopera, bo z kondycja u mnie slabo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 548 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4477
kazaja serio dałbys rade bez problemy zmiescic sie z waga 90kg pod płotkami na wysokoci 76cm a pozniej bez problemu go przeskoczysz ?
kurcze to moze i mi sie uda ja waze 78kg przy 182cm :)
no zobaczymy zeby sie tylko zmiesicic w czasie to bede juz w elicie 1200 osób z ponad 9000.
pozdrawiam
ps dalej nie wiem czy mam biegac długo bo to niby zamula ! czy to prawda ?

kania

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 548 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4477
ps dodam tylko ze zdawalnosc tego testu jest na poziomie 50%


http://www.policja.pl/rekrutacja/statystyki.html

mozna se zobaczyc

kania

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bieganie - plan treningowy

Następny temat

Earl "The Goat" Manigault

WHEY premium