SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

maksymalna prędkośc

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 78516

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 164 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5295
96 km/h Czantoria
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Witam, trochę odkopuje, ale interesują mnie prędkości które można uzyskać na zwykłym tradycyjnym rowerze takim jak np. kolarzówka, a na rowerze poziomym. To prawda czy mit, że poziome na prostych, równych drogach bądź z górki są szybsze od zwykłych? Nie chodzi mi o poziome z aerodynamiczną obudową zakrywającą tego co tym jedzie, tylko takie choćby:






Czy to prawda, że amator może spokojnie na płaskiej drodze takim czymś pojechać ponad 70 km/h? A kolarzówką?

Następna sprawa, gdyby kolarz jak na filmiku:



Jechał tam z nimi poziomym (bez obudowy aerodynamicznej), to czy jechałby znacznie szybciej?

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 211 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5731
66,2 km/h za autobusem pod górke 10 stopni ( autobus więcej nie poszedł ) :D a tak bez autobusu 65km/h z lekkiego zjazdu 100m na prostej bez wiatru prędkości to max 55,5km/h ale to na ostrym pedałowaniu ale cóż więcej chcieć mam tylko 42 zęby z przodu ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 511 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5588
Osiąganie dużych prędkości zależy w sporej mierze także od rozmiarów opony i bieżnika.Ktos tu pisał że ma koła 26*2.10 i dziwi się że inni szybko jeżdżą.No przy takiej szerokości opony nie ma sie co dziwić,bo przy 2.10 cala (czyli 53 mm) opory toczenia będą większe niz np przy 1.5 (38 mm) a już różnica bedzie ogromna w porównaniu z szosówką która ma opony o szerokości 23 mm i do tego wieksze koła.
Wszystko zależy do czego ten rower - grube opony nadają się na trudny teren,na szosie będa wieksze opory,z kolei cienkie nadaja sie na szosę ale z kolei na trudnym terenie nie pojezdzimy
Ja w tym sezonie przesiadłem sie z górala na szosówkę.Pod koniec sezonu na szosówce osiągnąłem max 58 km /h na prostej,z ciekawości sprawdziłem na góralu (opony 26*1.9) i wyszło max 44km/h
oczywiście mowa o krótkich odcinkach



Zmieniony przez - grg30 w dniu 2011-10-12 12:40:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 228
Na góralu po płaskim ok.50km/h na krótkim odcinku ścigając się z kumplami, z górki 70km/h - wszystko w okolicach Częstochowy, czyli na jurze, z górki drogą przez wieś. Na rowerze zjazdowym 88 km/h w Szczyrku ze Skrzycznego ze stacji pośredniej nartostradą idącą w prawą stronę. Tym samym rowerem na Jurze w miejscowości Morsko na 400 metrowym stoku narciarskim 80 km/h.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 831 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5363
@Puar, mogę Ci napisac co wiem tylko i wyłącznie z teorii, i z logiki ;)
Z tego co się orientuje, to na dłuższych dystansach, rower poziomy pozwala poprawić prędkość średnią o 1-2km/h, nie więcej.
Jeśli chodzi o zjazdy z górki, to zależy wszystko od konstrukcji roweru. Pomijając obudowe aerodynamiczną która może dawać nawet 10-12km/h więcej, rowery poziome często sa cięższe od rowerów tradycyjnych, przez co słbsze są od zwykłycj jeśli chodzi o podjazdy i rozpędzanie się. Jednak dzięki większemu ciężarowi, mogą mieć przewagę w czasie zjazdów. Większa masa=większa siła przyciągania. Nie wiem jak jest z osiąganiem prędkości rzędu 70km/h na płaskim przez amatora. Myślę że w przypadku testowania prędkości maksymalnej, faktycznie ta różnica mogłaby być znaczna, jednak wynikałoby to z lepszego przełożenia siły co nie pozwalałoby utrzymać takiej przewagi na dłuższym dystansie ze względu na narastające zmęczenie.
Tyle ile wyczytałem. Mogę się mylić ale z chęcią wdam się w dyskusję ;)

Moja prędkość maksymalna to 70km/h na góralu, opony 1,5 cala Zjeżdżając ze Świętego Krzyża. Gdyby ludzie nie chodzili po drodze, a ja miałbym większe przełożenia to możliwe że bym poleciał szybciej ale za duże ryzyko bo bez kasku sunąłem a i tych ludźmi z dziećmi sporo, ja nie miałem żadnego sygnału dźwiękowego.

www.facebook.com/ZaHoryzont  <--- Trochę o podróżach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 511 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5588
tam jest zjazd chyba ze 3 km o ile pamietam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 831 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5363
Oj piękny długi zjazd ;) Jak podjeżdżałem z kolega pod górę, to jakiś kolarz wyprzedzał nas 2 razy ;D

www.facebook.com/ZaHoryzont  <--- Trochę o podróżach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 511 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5588
no jednak ten zjazd ze Św Krzyża jest dłuższy niż 3 km dużo dłuższy

Zmieniony przez - grg30 w dniu 2011-10-21 18:19:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
King144000, ja właśnie czytałem, że mniej się człowiek męczy jadąc z większą średnią prędkością na rowerze poziomym niż na tradycyjnym. Wie ktoś czy to prawda, że ktoś niewytrenowany spokojnie osiągnie sobie na poziomym 70 na godzinę, na prostej, płaskiej powierzchni?

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mongoose

Następny temat

Football Amerykański

WHEY premium