SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mój (wielki?) powrót - pomoc w suplementacji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7543

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
lustro (przynajmniej w moim przypadku) jest mało miarodajne, patrze w nie i nie widzę tego jak wyglądam, dopiero na podstawie fotek jestem w stanie coś konkretnego określić

Zmieniony przez - kuba_n w dniu 2012-10-04 11:51:55

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2479 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36531
Zmiany, jeśli będą to da się je zauważyć, tylko wiadomo, że nie z dnia na dzień.

' Nie jesteśmy aniołami '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
wrzucam info odnośnie planu treningowego

obecnie mój staż na siłowni to jeden miesiąc

Siłownia do której chodzę mimo że jest powiedzmy dobrze wyposażona, jest dość mocno oblężona, przez co ciężko jest zaplanować program i
trzymać się go sztywno bo wtedy musiałbym ćwiczyć sporo dłużej zanim bym się dopchał do stanowiska
Generalnie nie przeszkadza mi to, tak jak już pisałem kiedyś dość mocno ćwiczyłem, poświęcałem na to dużo czasu zarówno na trening, jak i na literaturę. Więc jakieś tam pojęcie o treningu mam, tylko wtedy nie miałem możliwości zadbać o dietę (brak funduszy).

Technikę wykonywania ćwiczeń oceniam u siebie na poprawną, powoli i mi i mięśniom przypomina się trening (pamięć mięśniowa działa).
Jeszcze jestem w trakcie diagnozowania ciężarów z jakimi mogę ćwiczyć, ale staram się wykonywać je w zakresie od minimum 6 do 12 powtórzeń, choć tak niska ilość powtórzeń jak 6 spowodowana była szybkim spadkiem sił.

Niestety moja dieta (jak można ją tak nazwać) poprzednio powodowała to że po pierwszej mocnej serii na drugą już brakowało sił i zdarzało się tak że musiałem redukować ciężar (aż ciekaw jestem jak to będzie wyglądać teraz - po zmianach w diecie).

trening wyglądał do tej pory w taki sposób
(będę chciał prawdopodobnie na razie utrzymać ten schemat)

całość staram się wykonać w jednym tygodniu (najczęściej poniedziałek, środa, piątek), chyba że wyskoczy mi coś innego wtedy przesuwam wszystko, ale nie zaburzam cyklu i nie odpuszczam treningu (organizm będzie miał więcej czasu na regenerację/odbudowę)

Oczywiście na początek idzie rozgrzewka.

podział:
DZIEŃ 1
plecy

- rozgrzewka
- ściąganie wyciągu górnego 3-4 serie x 8-10 powtórzeń
- Przyciąganie wyciągu dolnego / lub podciąganie półsztangi 3-4x8-12
- podciąganie sztangielki 3 x 12

biceps
- rozgrzewka
- uginanie sztangi lub na wyciągu oburącz lub na modlitewniku 3-4 x 8-12
- uginanie jednorąćz hantla lu wyciąg 3-4 x 8-12

przedramiona
- uginanie nachwytem lub podchwytem 3-4 x 8-12

dzień 2
uda

- rozgrzewka
- przysiady ze sztangą lub maszyna do wypychania lub przysiady na smicie - 4 x 8-12
- prostowanie na maszynie 3-4 x 8-12
- zginanie na maszynie 3-4 x 8-12

dolny grzbiet
- rozgrzewka
- skłony na maszynie z obciążeniem lub martwy ciąg na prostych nogach 3-4 x 8-12

łydki
- rozgrzewka
- wspięcia ze sztangą lub na maszynie lub na jednej nodze - 3-4 x 8-12

dzień 3
klatka

- rozgrzewka
- wyciskanie sztangi na płaskiej lub pochyłej - 3-4 x 8-10
- wyciskanie sztangielek lub maszyna do wyciskania siedząc 3-4 x 8-12
- rozpiętki hantelkami lub na maszynie 3 x 8-12

barki, obręcz barkowa
- rozgrzewka
- wyciskanie sztangi siedząc 3-4 x 8-10
- wyciskanie sztangielek lub podciąganie sztangi lub maszyna do wyciskania siedząc 3-4 x 8-12
- unoszenie hantli lub wyciągu przed siebie lub na boki 3 x 8-12
- unoszenie barków ze sztangą lub wyciągiem 3 x 8-12

triceps
- rozgrzewka
- wyciskanie francuskie lub prostowanie na wyciągu pionowym 3 x 8-12
- prostowanie ze sztangielką w opadzie lub siedząc lub na wyciągu jednorącz 3x12

brzuch
- staram się wrzucać tak co 2 trening

Na tą chwilę mam takie wyniki, na większe ciężary staram się jeszcze nie wchodzić ze względu na stawy
Przysiad ze sztangą - 90kg x 12 powtórzeń (nie chciałem wchodzić na większe ciężary bo jeszcze wtedy nie miałem pasa zabezpieczającego)
Martwy ciąg - jeszcze nie wykonywałem
Wyciskanie sztangi - 60kg x 8 powtórzeń
Wyciskanie sztangi siedząc (barki) - 40kg x 8 powtórzeń
Podciąganie na drążku - jeszcze jestem za słaby żeby to miało sens
ściąganie wyciągu górnego - nie wiem ile tam jest kilo

No i oczywiście aeroby (już wcześniej wspominałem o nich)
codzinnie rano przed pierwszym posiłkiem: rowerek stacjonarny 25 minut
W dni bez siłowni: rowerek stacjonarny 45 minut lub tenis ziemny lub basen (w planach)

Basen muszę koniecznie uruchomić bo trochę boję się o swoje stawy.
Czy warto profilaktycznie wziąć coś na ochronę stawów?

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 881 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23060
Trochę dużo maszyn.

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten na starość będzie sk***ysynem"
Józef Piłsudski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2479 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36531
Rzeczywiście trochę dużo, myślę, że warto spróbować na podstawowych złożonych ćwiczeniach + dodatki.

' Nie jesteśmy aniołami '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
na maszynach ćwiczę w przypadku gdy nie można się dopchać do stanowisk z wolnymi ciężarkami
a co z tą ochroną stawów?

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 881 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23060
Na stawy dobra rozgrzewka. Basen też spoko. Trening sprawdź FBW, lepiej będzie robił robotę na początku niż SPLIT.

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten na starość będzie sk***ysynem"
Józef Piłsudski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2479 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36531
Na ochronę stawów : cissus, flexit, animal flex, flexagen, tested joint help - w coś z tego bym celował, jeśli chcesz jakieś środki.

' Nie jesteśmy aniołami '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
yogi799
Na stawy dobra rozgrzewka. Basen też spoko. Trening sprawdź FBW, lepiej będzie robił robotę na początku niż SPLIT.


faktycznie FBW z dwoma zestawami będzie dla mnie chyba lepszym rozwiązaniem, zaraz opracuje plan

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
wymyśliłem coś takiego

A
Nogi - przysiady 3 x 10
Nogi - uginanie nóg na maszynie 3 x 12
Plecy - Wiosłowanie sztangą 3 x 10
Klatka - Wyciskanie sztangi płasko 3 x 10
Barki - podciąganie sztangi 3 x 10
Tricepsy - Pompki na poręczach 3 x 12
Bicepsy - uginanie ramion z hantlami 3 x 12
Łydki - wspięcia ze sztangą 3 x 12

B

Plecy - martwy ciąg 3 x 10
Nogi - prostowanie nóg na maszynie 3 x 12
Plecy - ściąganie wyciągu górnego lub podciąganie w szerokim chwycie 3 x 10
Barki - military press 3 x 10
Klatka - wyciskanie hantel skos 3 x 12
Tricepsy - wyciskanie sztangi w wąskim chwycie 3 x 10
Bicepsy - uginanie ramion ze sztanga 3 x 10
Brzuch - spięcia 3 x ...

Jak mi się uda to jutro pójdę żeby zrobić rozruch bo już tydzień odpoczywam, i od przyszłego tygodnia jadę z takim schematem z jakieś 3-4 tygodnie, potem kilka dni przerwy, ocena wyników i ewentualne korekty w diecie i planie treningowym

Zmieniony przez - kuba_n w dniu 2012-10-04 22:06:39

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta - Ektomorfik

Następny temat

Alergia pokarmowa ?

WHEY premium