SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kilka pytan odnosnie wioslowan

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2732

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
zasadniczo lepiej mi się wiosłuje jak mam większy kąt(bardziej wyprostowany) niż będąc równolegle do podłogi i łokcie nie aż tak blisko ciała.

Oczywiscie, ze lepiej - im mniejsze nachylenie, tym mniejszy angaz prostownikow, a to wlasnie one - jak sie wydaje - najbardziej Cie ograniczaja. Tyle tylko, ze wioslowanie bedac prawie calkowicie wyprostowanym to juz nie wioslowanie, a bardziej szrugsowanie (zobacz: Yates row). Zaleznosc jest prosta: im wieksze pochylenie, tym tez wiekszy angaz najszerszych; natomiast im mniejsze pochylenie, tym wiekszy angaz czworobocznych (ktore, przy sylwetce niemal calkowicie wyprostowanej, przejmuja praktycznie cala prace). Wydawac by sie wiec moglo, ze idealem jest wioslowanie w pozycji niemalze rownoleglej do podlogi. Teoretycznie tak, praktycznie nie do konca - taka pozycja jest bardzo trudna do utrzymania bez wyginania plecow w luk, szczegolnie z duzym ciezarem (a wioslowanie "z definicji" jest poteznym ciezarowo cwiczeniem).

Natomiast co do pracy lokci - im prowadzisz je blizej ciala, tym wiekszy angaz najszerszych; im dalej, tym bardziej do pracy wlacza sie czworoboczne.


Zmieniony przez - Ballomus w dniu 2011-07-28 18:58:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Jeszcze do tego w gre wchodzi nazewnictwo co jeszcze nazywamy wioslowaniem a co juz nazywamy podciaganiem sztangi w opadzie tulowia :) z czystej teorii wioslowanie powinno sie odbywac na pochyleniu rownym z pochyleniem MC w dolnej jego pozycji, w praktyce to nie wychodzi badz rzadko kiedy, bo zawsze wioslujac musimy uzyc nog w mniejszym badz wiekszym stopniu, a kazde ich wyprostowanie powoduje kolejny odskok od prawidlowego pochylenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 309 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14855
Wydaje się to trochę dziwne bo progres ciężaru przy wiosłowaniu o wiele mniej się zwiększył niż przy martwym ciągu, więc powinno mi być coraz lżej, a nawet przy zabawie samą sztangą pierw bolą lędźwie, a nie najszerszy.

Dodam że takie coś mam od jakiegoś pół roku niezależnie od celu i treningu.

w splicie plecy robiłem tak:
4serie podciągania(tu rozbieżność w zależności jaki chwyt ale w granicach 14-6 powtórzeń)(lub zmiana na 5 serii wiosłowania na 1 ćw a podciąganie jako 2ćw)
5 serii wiosłowania(14-6 powtórzeni)
3 serie przenosów(10-15 powtórzeń)
4 serie martwego ciągu(12-4)
5 serii sztruksów(10-20)

a w fbw(trening pzy redukcji, często zmieniam ćwiczenia więc nie wypisuję konkretnych rodzajów ćwiczeń)
przysiady
wiosłowanie
wyciskanie na klatkę
wyciskanie na barki
uginanie na biceps
uginanie na triceps
przedramię

a 2 dzień fbw to:
martwy ciąg
podciaganie
wyciskanie na klatkę/rozpietki
unoszenie na barki
i reszta jak wyżej



Zmieniony przez - Hejchaczi w dniu 2011-07-28 20:32:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
zrób tak jak poradził Masti; myślę, że ta określona pozycja- kąt nachylenie Ci nie sprzyja- a raczej chyba kręgosłupowi- i stąd owe dolegliwości

ja osobiście mam duzy ból przy wiosłowaniach gdy bardziej sie prostuję- gdy więcej zbliżam tułów ku podłozu ból zanika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 309 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14855
dziś spróbowałem tego wiosłowania na podwyższeniu. Całkiem fajnie i przyjemnie. Bebzolem oparłem się o uda i było dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
bo o to glownie chodzi, zeby oprzec sie brzuchem o kolana co spowoduje mniejsze napiecie na prostownikach oraz samym brzuchu, tylko ze nie zapominaj o tym ze w takiej pozycji nie uzyjesz duzych ciezarow z tego wzgledu ze duzy ciezar + taka pozycja zawsze = duzy nachył barkow, a jesli on juz jest to masz garba w odcinku piersiowym (bardzo czesto taki nachyl zaobserwujesz u ludzi na modlitewnikach) - tak wiec cos za cos :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Spada ciężar na rzecz "czucia mięśni"

Nie ma bujania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 309 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14855
z tym spadkiem ciężaru bym nie przesadzał. zamiast 80kg na 20 razy to 75 wielkiej różnicy nie ma, a tu jest ciągła praca bez przerw na wyprostowanie i odsapnięcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
U mnie jest to 120 kg zamiast 160 więc różnicę odczuwam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 309 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14855
hmmm, a co zrobić żeby te lędźwie mi nie przeszkadzały? chyba żeby ciągle robić na podwyższeniu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przysiady-ból

Następny temat

Pływanie a tłuszcz podskórny

WHEY premium