SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kazeina micelarna u początkującego - czy warto

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2367

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 293 Wiek 41 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44555
Witam,

Jestem początkującym, ćwiczę od sierpnia, waga 93kg, bf 21%.
Rano jem owsiankę z 30gr wpc, następnie omlet z 4 jaj, następnie 3 posiłki podobne: 150 kurczaka i makaron żytni.
Bez problemu wyciągam 200gr białka z pożywienia i tej porannej owsianki z wpc.
Czy w związku z tym warto jeszcze brać na noc kazeinę micelarną żeby "zapobiegać nocnemu katabolizmowi mięśni" ?
Czy u początkujących to bzdura, marketing i nie mam się tym nocnym katabolizmem co przejmować ?

Bo jak ją sobie dodam, to albo wychodzi mi za dużo gr białka/kg, albo musiałbym odejmować z normalnych posiłków na rzecz suplementu - też odradzane.
Czy może potraktować to sobie jako suplement chroniący mięśnie i nie wliczać sobie tego do bilansu białka - tzn nie przejmować się tym, że zjadam za dużo białka ?

Czy podejście zmieni się w zależności od tego czy celem jest masa czy redukcja ?

Czy jeśli na noc nie bierze się kazeiny to zalecane byłoby rano wypić np 10gr eaa ?

Ankieta: (bo zapomniałem zaznaczyć znaczek)

dziennik i zdjęcia:
http://potreningu.pl/profile/superbilder 
cel redukcja (z bólem się godzę:(
nie brałem kreatyny, jedynie wpc/wph/kazeina micelarna, bcaa, eaa od stycznia 2017, trenuję od sierpnia 2016

Dzięki i pozdrawiam,


Zmieniony przez - superbilder w dniu 2017-02-27 00:05:21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli z pożywienia wyciągasz wymaganą dla siebie w danym momencie ilość białka, to absolutnie nie ma konieczności i sensu suplementacja odżywką, czy to wpc, wpi, wph, czy kazeiną.
Jesteś odżywiony i żaden katabolizm Ci nie grozi, szczególnie nocny (gorsza brednia od candymana)



Zmieniony przez - emenems w dniu 2017-02-27 00:24:18
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 293 Wiek 41 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44555
Dzięki emenems, żebym się jeszcze upewnił - także przy redukcji niepotrzebne ?
Czy przy redukcji rano dobrze byłoby wpić po przebudzeniu eaa/bcaa czy starczy jak na śniadanie jem wpc ? (jeśli wypić to co lepsze, bcaa czy eaa i ile ?)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12087 Napisanych postów 160549 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234870
ladowanie od rana aminokwsow zbedna opcja, zjedz po prostu sniadanie i bedzie ok:)
jak na sniadanie masz wpc to spoko, moze tak zostac
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobór spalacza

Następny temat

lekki supelement przed lub potreningowy dla początkującego

WHEY premium