SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jakby mógł ktoś sie wypowiedzieć na temat tego planu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1394

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 49
Witam. Mam nadzieje ze nie sprawi to nikomu problemy jeśli założę swój temat i poprószę o kilka rad związanych z tym co robię.
mam dylemat związany ze zmniejszeniem obwodu klaty i siły. mianowicie wygląda to tak:
gdy zaczynałem ćwiczyć w kwietniu zeszłego roku warzyłem 82 kg (178 cm wzrostu). przez około 5 miesięcy pracowałem nad spalaniem i dało to bardzo zadowalające efekty. waga spadła do 70 kg i rzeźba robiła całkiem niezłe wrażenie. przez kolejne 3 miesiące przybrałem na masie około 3 kg. później w zbliżającym sie okresie zimowym odpuściłem diety i przeszedłem na ćwiczenia typowo na masę. obecnie warze 81 kg a rzeźba nie jest taka zła. przybyło mi trochę tłuszczu ale właśnie miałem przystąpić lada dzień do biegania. znajomymi jednak powiedział że bieganie zmniejsza obwód klaty i silę. chciałem zapytać na ile jest to prawda. moja rozgrzewka i ćwiczenia wyglądała z reguły tak:

około 1.5 km bieg (czas średnio 8 min)
trochę rozciągania, brzuszków, skakanki i trening. z kolei trening wygląda tak:

poniedziałek:

trening nóg,
przysiady ze sztangą,
ćwiczenie stawów skokowych.

wtorek:

skośna ławeczka z góry w szerokim uchwycie
skośna ławka (do dołu) w wąskim uchwycie,
rozpiętki z dołu
mięśnie (boczne) barków.

środa:

ćwiczenia na atlasie (wypychanie w przód)
na atlasie podciąganie (drążek za głowę)
mięśnie barków ( sztangi za plecami)

czwartek: wolny

piątek:
podciąganie z nachwytu i podchwytu
rozpiętki na atlasie
wiosełka

sobota"

sztanga tradycyjna
rozpiętki
hantle
triceps.

niedziela wolne

słyszałem że nie dobrze jest ćwiczyć 7 razy w tygodniu dlatego też rozplanowałem sobie taki ogólny trening by też zostawić sobie 2 dni na przerwę. Gdy ćwiczę na masę zakładam duże ciężary i robię około 6 powtórzeń w 4 seriach. Gdy przechodzę na spalanie zakładam mniejsze i robię do 12 w 6 seriach. I na ile teraz zmniejszenie się obwodu klaty i siły jest teraz prawdopodobny. Ja z reguły po bieganiu miałem wspaniałe uczucie rozgrzania i tyle adrenaliny, że chciałem góry przenosić :). Uważałem, że taki lekki bieg jest bardzo dobry na rozgrzewkę. Jednak mam pewne ambicje. Chce dorównać jednemu koledze w wyciskaniu na sztandze (skubany daje rade teraz 140. ja jak próbowałem ostatnio w styczniu dałem rade dopiero 100). Zależy mi na sile przede wszystkim, a w kolejnym zamiarze na rzeźbie. Jeśli to nie jest dobry sposób na rozgrzewkę, to co radzicie. biorę cały zestaw odzywek. od amino 4500, Bcaa G-force, białka po siłowni, białka na noc, czasem cykle kreatyny czasem nitro boolon, dodatkowo przy spalaniu thermo fat bourner i fat transporter, odżywkę na stawy, zestaw witamin i hmb w płynie. Jeśli kotoś mógłby się wypowiedzieć własnie na temat czy:
a. bieganie faktycznie zmniejsza klate
b. czy trening wygląda ok. ewentualnie co w nim zmienić.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 49
Ja biegam tylko 2 km w około 8 min. Zawsze przed treningiem (czyli 5 razy w tyg). Inny znajomy twierdzi że taka zależność jak właśnie pan opisał tyczy się osób które biegana naprawdę duże dystanse.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Napisz nazwy ćwiczeń po polsku - bedzie latwiej się wypowiedzieć

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 49
nie bardzo rozumiem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
sobota"

sztanga tradycyjna
rozpiętki
hantle
triceps
.


CO TO NIBY JEST?

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 49
wcześniej było że mam ćwiczenia w wyciskaniu na ławeczce pochyłej, w soboty mam poziomom, rozpiętki to z tego co słyszałem tak się nazywa ćwiczenie ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej. Hantle to po prostu machanie zginanie przedramion na stojąc (ćwiczenie na biceps). Triceps- Prostowanie ramion na wyciągu stojąc. Jak teraz sprawdził to faktycznie trochę głupio napisałem to. Coś jeszcze może dokładniej opisać? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 49
tyle nowych tematów a do tego nikt nie zagląda:/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Na poczatek poczytaj troszkę, by wiedziec "w czym szum"

TRENING:

ĆWICZENIA I ZASADY TRENINGOWE: http://www.kulturystyka.pl/atlas/

JAK UŁOŻYĆ WŁASNY PROGRAM TRENINGOWY PORADNIK KROK PO KROKU NA KAŻDYM POZIOMIE ZAAWANSOWANIA:

https://www.sfd.pl/temat214525/

ROBIMY FORMĘ:

https://www.sfd.pl/ROBIMY_FORMĘ_NA_LATO-t246422.html

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 49
ok. poczytałem trochę ale nigdzie nic nie pisze o tym że bieganie zmniejsza silę, obwód klaty itp. trenuje od rok i efekty miałem naprawdę dobre. zmieniam co jakiś czas rodzaj treningów (czasem na masę czasem na silę, cykle regeneracyjne sobie odpuszczam bo zawsze tylko raz w tygodniu ćwiczę dana partie). po roku ćwiczeń efekty są naprawdę przyzwoite. na ławce wyciskałem max 45 kg w styczniu teraz podniosłem 100. na zeszłych wakacjach wyrobiłem sobie wspaniała kondycje, przy okazji schudłem i sie wyrzeźbiłem ładnie i dlatego teraz chciałem znów wrócić do biegania. znajomy jednak mnie nastraszył że od biegania maleje klata i siła. tylko to chce wiedzieć- czy to prawda. Bo mam pewne ambicje by mu dorównać. Choć ma dłuższy staż ode mnie i daleko mi do tego to nie chce się cofać trenując i biegając jednocześnie. Chce biegać by mieć znów taką fajna rzeźbie ale i przybierać na masie i na sile.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
O co właściwie chodzi w tym poście, bo się pogubiłem.

O bieganie i malejące klaty?

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 49
tak właśnie słyszałem od znajomego. że od biegania kurczy sie klata i maleje siła. że po prostu spala sie mięśnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Nie tyle klata się kurczy, co przy intensywnym bieganiu tracisz masę mięsniową ogólnie - z całego ciała.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jakimi cwiczeniami zastapic wioslowanie jednorącz?

Następny temat

15-10-5 - czy popełniam [duży]błąd?

WHEY premium