SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak zwiększać obciążenia i o tętnie

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2760

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3328 Napisanych postów 8555 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 321811
Mam takie pytania dotyczące bieganie,
1) Jak powinnien wyglądać taki wzorcowy mikrocykl treningowy. Podobno przez 3tyg. zwiekszamy obciążenia, a w 4 tyg. dajemy sobie troche lezu oraz robimy sprawdziany by nastepne 4tyg zacząć jeszcze lepiej. To jeśli przykładowo w 1tyg przebiegamy 10km to ile mozemy biegać w 2? O ile procent to zwiekszyć? O 10%? Jesli tak to o ile % zmniejszyc kilometraż w 4tyg. w którym należy troche odpocząć?
2) Jak to jest z tym tetnem. Czytałam post Tyki na ten temat i wyliczałam z różnych wzorów swoje zakresy i mam dziwne wyniki. Z testów submaxymalnych moje HRmax wynosi 183 (tylko!!!!!! co jest oczywiscie bzdurą ponieważ nieraz na treningach miałam wiecej) Z formułu Sally Edwards HRmax to około 200, a z Karvonena to 203. Mam 17 lat więc w moim przypadku ten ostatni wynik zgadza sie z zasadą "220 - wiek". Które wyniki są więc najbliższe prawdy i skąd te rozbierzności?
3)trzecie pytanie dotyczy tętna z jakim należy wykonywac biegi. Jesli mam w planie napisaną "trzyminutówkę" lub 1500m żywym tempem to jak żywo nalezy to biegac? Na ile %HRmax? Oraz z jakim %HRmax powinno wykonywać się wybiegi (trucht)? Ja na wybiegu ostatnio miałam 27-29/10sek i to chyba było za dużo.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3328 Napisanych postów 8555 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 321811
Ludzie błagam! Naprawde nikt nic nie wie na ten temat? Pomuszta! ;)))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1115 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6377
narazie specjalistow od biegania nie ma (kejt lub anfernego)
musisz niestety poczekac az sie zjawia :-/

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10857
cierpliwości nati. ktos napewno sie zjawi i pomoze

moderator ogólnorozwojówki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
odp1
przez grudzien 2004 robilem taki makrocykl
1tydzien--25km
2tydzien--35km
3tydzien--45km
4tydzien--20km
odp3
natalko (trzyminutówkę" lub 1500m żywym tempem to jak żywo nalezy to biegac?)--biegaj na 28/10s to z krotsza przerwa np1',,,albo robisz na 30/10s i wtedy robisz przerwe np3' ,,a co sie tyczy wybiegow (o rozbieganie chodzi) to biegasz na 26,27/10 nic szybciej

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
to robilem po grodniu

1tydzien--30km
2tydzien--40km
3tydzien--50km
4tydzien--30km

czyli wychodzilo ze przez pierwsze 3 tygodnie wychodzilo 4treningi na tydzien a w 4tygodniu 3treningi,ten 4tydzien jest zawsze odpoczynkiem.Dodatkowo robilem rytmy do treningu i zaleznie w ktory dzien wypadlo robilem np:9km+2km(9km na tetno 26/10,,a 2km na tetno 28/10)

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3328 Napisanych postów 8555 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 321811
Dzięki! Właśnie o to mi chodziło. A jaki dystans trenujesz? Bo masz całkiem spory kilometraż
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
ulubiony to 10km,,ale przy tych makrocyklach to schodzilem z wagi bo musialem troszke schudnac teraz mam plan zmieniony,,

>>SAPSP<<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gdzie kupić te fajne i nie drogie rolki?

Następny temat

ILU z SFD na AWF

WHEY premium