SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

interwały

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1213

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Płeć

mężczyzna

Waga

92

Wzrost

183

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

-

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

6.00-16.00 - szkoła, następ nie albo siłownia, albo 1-2h pracy i siłownia.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

patrz w opisie

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

patrz w opisie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

brak zastrzeżeń

Stosowana lub planowana suplementacja

brak(ale jestem chętny)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 458
Mam pytanie odnośnie interwałów. Stosuje taki plan(patrz niżej) i nie wiem czy będzie skuteczny. Chodzi o to czy 15-20 minut wysiłku(jak najszybciej), 5-6 serii, odpoczynek miedzy seriami to 5-10s, jest skuteczniejsze niż 15s na max i 45s wolno, 10-12 serii. Na pewno działa, towarzyszy zmęczenie, chęć wymiotowania, zmęczenie. Chodzi mi głównie o spalenie tłuszczu, wzrost wytrzymałości mięśni. Chcę to stosować w dni nie treningowe czyli wtorek, czwartek, sobota i niedziela, a w dni treningowe chcę robić aeroby(skakanka, pajacyki 3 rodzaje i inne ćwiczenia zależne od dnia w którym daną partię mięśni ćwiczę). Co do diety to przestrzegam dobrego odżywiania ale takowej nie mam(złe warunki). Czy taki plan będzie dobry? Jakieś porady ? Proszę o odpowiedź.

-6x burpee
-20x pompka
-20x przysiad
-100-200 poskoków na skakance
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
Może być trudno ze samym zdrowym żywieniem
Musisz mieć kcal na 0 lub lekkim minusie żeby spalić tłuszcz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1010
Jak poziom skakania na skakance? Spróbuj w trakcie tych setek/dwusetek robić skipy lub podnosić wysoko kolana, bardziej męczy ;)

„Życie to nie tylko słońce i tęcza. To podłe i paskudne miejsce. Ani ja, ani Ty, ani nikt inny nie bije tak mocno jak życie. I nie chodzi o to jak mocno mu oddasz. Chodzi o to ile jesteś w stanie otrzymać ciosów. I wciąż iść na przód. Ile jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca! Jeżeli wiesz, na co Cię stać, weź to na co się stać. Ale musisz być gotowy na nadchodzące ciosy. Przestać pokazywać palcem i mówić, że nie jesteś tam gdzie chciałeś być z jego, jej, czy kogoś powodu. Tak robią tchórze. A ty nim nie jesteś. Jesteś kimś lepszym!”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 458
Ze zmęczeniem nie ma problemu, bo na 5-6 serii to już prawie padam. Ale popracuje nad skakanką. Poziom skakania hmm pracuję na tym aby był 1 podskok i 2 obroty, czasem mi wychodzi. Najwięcej ile razy skoczyłem to 1200 podskoków bez przerwy, mam 2 skakanki 1 skórzana na łożyskach z lekkimi rączkami i 2 z tworzywa sztucznego z licznikiem i dosyć ciężkimi rączkami(ręce szybko padają). Tej drugiej używam na 2 ostatnie serie. Ponawiam pytanie 'czy 15-20 minut wysiłku(jak najszybciej), 5-6 serii, odpoczynek miedzy seriami to 5-10s, jest skuteczniejsze niż 15s na max i 45s wolno, 10-12 serii.' Nie wiem co z węglowodanami, czy ograniczyć , czy zostawić jak jest, bo boję się tej hipoglikemii. Łatwo to może wystąpić ?, czy po prostu jak mocno ograniczymy to wtedy nas złapie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 458
odświeżam !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4683
zobacz moją odpowiedź na 108 stronie ODCHUDZANIE POJEDYNCZE PYTANIA. vol1

o hipoglikemie nie masz co martwić, jak masz dopiętą diete.

Zmieniony przez - jaworbl w dniu 2012-02-08 07:10:07
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc

Następny temat

Plan FBW - do sprawdzenia

WHEY premium