SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

hmm 2 dni cięższe, 1 lżejszy w FBW ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1103

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1178
siemanko. na początku coś o sobie trenuje 8 miesięcy, dieta oczywiście jest, wiek 18 lat , waga aktualna z dzisiaj rano 91 kg, wzrost 185 cm. chodzi mi o to że robiąc 5 tygodni 1 plan FBW jakoś nie widzę efektów nawet w podstawowych interesujacych mnie ćwiczeniach. Zasatanawiam się czy to może być przez to że się powoli zajeżdzam nie robiąc jednego dnia lżejszego na mniejszych ciężąrach i większej ilosci powt. generalnie chodzi mi o to że jeżeli trening A wypada 2x na tydzień a trening B 1 raz w środe to w poniedziałek na A jechac na maksa, w środe na B na maksa i w piątek na A troche odpuścic. Analogicznie jeżeli B wypada 2x na tydzień. nie czuję za jakeigoś przemęczenia czy coś, ale iśc to co powinno nie idzie.

Moje FBW wygląda tak:

A.

1. wyciskanie na skosie w górę/ zamiennie co tydzień z wyciskaniem na szerokość barków 4 serie

2. MC 2s rozgrzewka i teraz tak: jeżeli trening A z MC wypada mi 1x na tydzien to robię 4-5 serii na dużych ciężarach w zakresie 1 - 2 powt. cięzary na poziomie od 120 do 160 kg. jeżeli MC wypada 2x na tydzień robię 4x5 na mniejszych ciężarach dokładając co tydzień aktualnie kończe na 125 x 5.

3. Podciąganie szeroko nachwyt do klatki 2s

4. Wyciskanie zza głowy do czubka regresja 2 serie duża liczba powt 12-15 na ciężąrach około 60 kg

5. Uginanie ze sztangą. Biceps ćwicze w planie A , triceps w planie B. i tutaj też jeżeli plan A wypada 2x na tydzień to robię w poniedziałek uginanie ze sztangą 2s, w piątek młotki 2s. Jeżeli wypada 1x na tydzień robię uginanie ze sztangą ciężej plus uginanie z hantlami z supinacją też cięzko 2 serie każdego ćw powt około 10 - 6. tak samo z trickiem jeżeli wypada 2x itd.


B.

1. Przysiad 2s rozgrzewki 4 właściwe tutaj jadę 5x5 cały czas

2. WL 4 serie własciwe 4x5

3. GM 3serie po 10 powt , prawie równoległe do podłogi kończac na 95 kg

4. Wiosło sztangą podchwyt/nachwyt zmieniam czasami 3 serie

5. wyciskanie na barki na smithie sztangi z przodu 2 serie duża liczba powt 20 - 15 na mniejszych cięzarach 45 - 50 kg

6. Dipsy 2s, tak jak pisałem analogicznie do bicepsa jeżeli triceps 2x na tydzień wypada to w poniedziałek dipsy 2s, w piątek francuz leżąć z łamaną 2 serie. jeżeli 1x na tydzien to Wyciskanie wąskie 2 serie w SS z prostowaniem na wyciągu 2 serie


po każdym treningu brzuch + łydy. do tego w środę kaptury i w piątek przedramie.


i tak myśle tak jak pisałęm zeyby w piątek zrobić lżejszy dzień może coś pójdzie do przodu. interesuje mnie głownie MC chciałbym dobić do 200kg. aktualnie 165 kg, 170 wciągnięte do kolan. wyniki siłowe słabe; klatka 85 kg x1 , SQ nie wiem maksa , 140 kg x 3 , MC 165 kg x 1.

co myslicie o tym żeby walnąc w piątek lżejszy dzień ?>?
a może inny plan ??

tak sobie myslalem jeszcze nad odżywkami pisałem w dziale odzywki niedawno myślałem nad gainere kretą i zma. ale doszedłem do wniosku że gainer nie potrzebny waga idzie systematycznie w górę. 8 miesięcy temu jak zaczynałem ćwiczyć ważyłem 76.5 kg teraz jak pisałem 91.

dzięki za pomocc z góry

Zmieniony przez - hardtrain w dniu 2008-10-04 18:54:35
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8107
po ośmiu miesiącach możesz już wejść na trening 4-dniowy
np.
pon. klata+triceps
wt. plecy+biceps
czw. nogi+przedramię
pt. barki+kaptur

oczywiście na każdym treningu brzuch najlepiej na początku


co do zma to dużo za wcześnie poczekaj do 21-22 roku życia

chvj

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1178
4 dni mi nie pasuje - szkoła. pn/sr/pt jest optymalnie dla mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1370 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10695
Podstawowe pytanie: czy ćwicząc FBW cały czas lecisz na
maksymalnych dla siebie ciężarach czy serie kończysz z zapasem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1178
nie robie cały czas na maxach, to tez zalezy od dnia , jak czuje moc to jade z cwiczeniami ciezko, czasami koczne z zapasem na 2-3 powt, hmm z wiekszym zapasem raczej nie koncze. tez chodzi o to ze co tydzien dokladam sobie w bazowych dla mnie cwiczeniach i powoli zblizam sei do granicy zapasu, na poczatku treningu gdzie zanizylem maksy to oczywiscie koczylem z zapasem na 5-6 powt, teraz ten zapas sie systematycznie obniza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1178
podbijam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

16 lat siłownia + ... = ?? jak przytyć ? (nabrac masy?) ZAPRASZAM znawców ;):) !!!

Następny temat

Mam 16lat i atlas w domu

WHEY premium