SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

fbw

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2565

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1041 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24749
Klata :
wyciskanie na skosie 2s
rozpiętki na płaskiej 2s
Barki :
wyciskanie z klatki 2s
podciąganie sztangi do brody 2s
Triceps :
Francuz leżąc 3s
Plecy :
podciąganie/ściąganie drążka 3s
wiosłowanie wąskim chwytem 3s
martwy na prostych 2s
Biceps :
uginania ze sztangą 2s
młotki 1s
Nogi :
przysiady 2s
prostowania 1s
wspięcia 2s

jest to przykladowy trening fbw (King_Odina) z forum i mam pytanie ile powtorzen wykonuje sie w seriach ? zakladajac ze cwicze tym planem 3 razy na tydzien

-- czy moge zastosowac ten trening treaz jesli jestem 1 tydzien na splicie po regeneracji ? jestem na cyklu mono

King_odin napisal ze wlaczyl ten plan pod koniec cyklu wiec chyba zmienil bez regeneracji i napisal ze efekty spoko

-- i ciezar ma byc staly we wszystkich cwiczeniach czy raczej progresja ?

pozdrawiam.

Zmieniony przez - pi0truś w dniu 2006-08-09 21:12:38

http://www.sfd.pl/temat226507/ moja siłownia
"Rzeczy się stają, idee istnieją."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
jestes gotow zaryzykowac cykl mono niesprawdzonym treningiem?

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja bym zmienił troche ten plan, a co do kretki czemu miałaby się nie sprawdzić na fbw? jak najbardziej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1041 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24749
nie chodzi o to ze sie nie sprawdzi bo wlasnie chcem przetestowac fbw tlko niewiem czy moge bo po regeneracji cwicze juz tydzien splitem, a niechce po tygodniu zrobic regeneracji

czyli po prostu czy w takiej sytuacji moge odrazu zaczac fbw

- czy ten trening ktory podalem jest ok ?
- ile wykonywac powtorzen i czy z prograsja - ja myslalem wszedzie staly ciezar i powtorzen 10

http://www.sfd.pl/temat226507/ moja siłownia
"Rzeczy się stają, idee istnieją."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
jesli chodzi o regeneracje to mozesz robic

jesli chodzi o trening to powinien sie zmieniac w trakcie tygodnia, mozesz zmieniac intensywnosc np.

poza tym jak na moje oko trening jest za ciezki ale moze jestem slabiak

edit: nie spojrzalem na liczbe serii, z ta liczba jest IMHO OK

Zmieniony przez - dzi w dniu 2006-08-09 22:22:50

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1041 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24749
dzieki

ale konkretnie czy moge w trakcie splita przejsc odrazu na fbw i jaka wykonywac liczbe powtorzen i jaki ciezar (staly czy progresja)

http://www.sfd.pl/temat226507/ moja siłownia
"Rzeczy się stają, idee istnieją."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
przejsc mozesz, liczbe powtorzen w zaleznosci od celu, na progresjach sie nie znam ale pewnie tak bo trening ma byc lekki

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1041 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24749
cel masa

moze ktos jeszcze sie wypowie ?

http://www.sfd.pl/temat226507/ moja siłownia
"Rzeczy się stają, idee istnieją."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
chyba troche za duzo tych serii - 27 z tego co naliczylem.
w fbw powinno byc jak najwiecej cwiczen zlozonych i jak najmniej izolowanych.

Klata :
wyciskanie na skosie 2s
rozpiętki na płaskiej 2s - wywal i zrob 1x porecze
Barki :
wyciskanie z klatki 2s
podciąganie sztangi do brody 2s - wywal, bo jest kontuzjogenne
Triceps :
Francuz leżąc 3s - tu max 2, a najlepiej 1 serie, bo i tak tric dostaje przy klacie i barkach
Plecy :
podciąganie/ściąganie drążka 3s - ru mysle ze 2 serie wystarcza
wiosłowanie wąskim chwytem 3s - jw. 2 serie
martwy na prostych 2s - rob zwykly, a nie na prostych
Biceps : - jak przy tricepsie 2 serie max i zostaw jedno cwiczenie, bo bic dostaje przy podciaganiu i wiosle
Nogi :
przysiady 2s
prostowania 1s - jak robisz przysiady to po jakiego jeszcze prostowanie?? wywal
wspięcia 2s

i taka uwaga: przysiady rob wymiennie z mc zeby za bardzo nie przeciazyc prostownikow
jesli celem jest masa to tylko i wylacznie progresja(stalym ciezarem to tylko miesnie urosna do pewnego momentu i sie zatrzymaja)
zrob teraz roztrenowanie to bedziesz mogla zaczac mniejszym ciezarem, a miesnie i tak beda rosly. pozniej stopniowo na kazdym treningu progresja, az dojdziez do maksow.

ps. ekspertem to ja nie jestem, ale troche sie naczytalem w AD o fbw i jak tam proponuja cwiczyc. wogole jesli chodzi o mase to moze warto pomyslec o hst, ale to poczytaj w AD w postach podwieszonych

...i moze poczekaj jeszcze, az ktos bardziej kompetentny napisze w AD co mysli (tak jakby ktos nie wiedzial to tam jest ten sam temat)

pozdrawiam

Zmieniony przez - capus w dniu 2006-08-10 14:39:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1041 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24749
dobra dzieki ale porgresje robic co sesje treningowa ? czy np jak mam wyciskanie jakies 2 serie to te 2 robic jednym ciezarem ? czy zmienic ? i ile powotrzen wkoncu ktos mi powie czy np 2 serie taka sama ilosc ?

http://www.sfd.pl/temat226507/ moja siłownia
"Rzeczy się stają, idee istnieją."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
serie wlasciwe robisz ze stalym ciezarem. progresja co trening. powtorzenia mysle ze w granicach 6-10

pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szybkie pyt szybka odp !

Następny temat

Bol

WHEY premium