SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy długosc i ciezar gryfu ma znaczenie?

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4841

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 653 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23067
w szkole mamy gryf olimpijski (25kg) i spore tależe po 20 kg, u siebie w domu mam gryf 7 kg i aby nałożyć taki cienżar jak w szkole musze użyć znacznie wiecej tależy, przez co cała sztanga jest nałożona. ostatnio kumple stwierdzili że u mnie jakoś "cięzej sie wyciska". sprawdziłem i rzeczywiscie, w szkole cisnąłem max 86 kg a u siebie 80 i to z wielkim trudem, od czego to zalezy? z fizyki jestem cieniutki mam ledwo 2 %)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 155 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2010
według mnie chodzi o psychike , gdyz wyciskajac sporo osob patrzy na jakas reke i katem oka dostrzega wieksza ilosc obciazen co naprawede nie podnosi na duchu .... pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2414 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10933
Moim zdaniem można by mówić o jakimś dziwnym zjawisku podczas wyciskania wtedy gdy sztanga musiałaby mieć z 5 metrów . Inaczej nie ma różnicy na normalnym gryfie.

BTW. Sprawdzcie szerokość łapania sztnagi na obu ławach ....


Pozdr.

Zmieniony przez - oride16 w dniu 2009-02-27 12:00:11

Cóż Mam Napisać, Że Jestem Bardzo Silny, Nie Dopiero Do Tego Dążę.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 532
moim zdaniem jest to tylko przyzwyczajenie i częściowo wygoda

możliwe że w szkole ławeczka ma inną wyskość i szerokość co daje ci lepszy komfort przy wyciskaniu a także gróbość gryfa a również może mieć znaczenie jak szeroko łapiesz na swojej sztandze a jak na tej w szkole

POZDRAWIAM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 4450 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56524
mi na olimpijskim sie lepiej/lzej robi niz na marketowym ktorego uzywam na codzien

Bracia... czego dokonujemy za życia... odzwierciedla się w wieczności...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1374 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9255
moim zdaniem miale sinny uchwyt szerszy bądź weższy ja rowneiż w szkole wyciskalem i bylo wiecej krążkow na gryfie ież u mnie w domu i nieodczulem różnice musisz mieć jeden uchyt zarówno na sztandze olimpijskiej jak zwykłej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 223 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3211
Ale gryf olimpijski ma 20 kg xD no chyba ze z zaciskami :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 653 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23067
no z zaciskami. chwyt stosuje raczej ten sam, też na początku myslałem ze nie ma żadnej róznycy ale kumpel cos zaczął o fizyce gadać :P zna sie ktos moze na tym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5306 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24415
Może u siebie masz źle wyważone obciążenie lub coś w ten deseń. Co masz pchnąć to pchniesz i nie kombinuj

PS. Na gadu byś się odezwał, na PW nr poszedł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 495
ja z tego co się orientuje to jak robię przysiady na olimpijskiej to wykorzystuje sprężystość gryfu i w czasie kiedy gryf odbija ja się podłączam i dzięki temu omijam martwy punkt może w ten sam sposób to działa u ciebie odbijasz sztangę??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 351 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4648
podlaczam sie do tematu moim zdaniem tutaj ma znaczenie chwyt. na olimpijskiej wyciskam 100kg a w domu na marketowym gdzie lapie tuz obok obciazenia bo nie jest wystarczajaco dlugi gryf 90kg. moim zdaniem nie jest to psychika tylko jakies prawo fizyki ;]

liczy sie tylko masa ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 231 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9793
sztywność gryfu, jego grubość, wytrzymałość, wysokość, szerokość ławki ma znaczenie jeśli chodzi o wynik ale nie przy takich ciężarach i moim zdaniem nie aż tak bardzo przy wyciskaniu co przy ciągach czy siadach.
Jak gryf się wygina, kiedy założy się na nim trochę więcej obciążenia to sam ten fakt, może sprawiać niektórym pewien problem...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mistrzostwa Wielkopolski w wyciskaniu sztangi lezac

Następny temat

MARCIN LACHOWICZ WYWIAD SPECJALNY

WHEY premium