SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy bjj to do konca grappling czy cos wiecej ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3595

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12670
Z tymi uderzeniami jest pewnie tak samo jak z dźwigniami na nogi w judo czyli że są ale do walki sportowej sie ich nie ćwiczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
był list i bvyło w nim napisane że można uderzać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pierwszy mail(od Ricksona):

Dear Fiodor,
BJJ has no punches or kicks in the technique. Thank you for your question.

RGIJJA

Drugi mail(od Roya Harrisa):

Hello Fiodor


Wielu praktyków BJJ dodatkowo ćwiczy boks, pomimo, że BJJ nie zawiera w sobie technik bokserskich.
BJJ nie jest sztuką czystą. I nigdy taka nie było. Wielu bezie chciało, żebyście w to uwierzyli, ale tak nie jest. Jest sztuka która ewoluowała i zmieniała sie na przestrzeni czasu. jeśli obejrzycie BJJ z filmu Gracie Jiu Jitsu in Action One zobaczycie zupełnie inne BJJ niż ćwiczone
obecnie.
To czym jest BJJ dzisiaj nie jest tym czym bedzie BJJ jutro. Więc jeśli mówi sie, że boks jest integralna częscia BJJ oznacza to Widzimy zalety trenowania boksu i dołączyliśmy go do naszej stójki w treningu bez gi.

Roy Harris

Pozdro

ps:Mam nadzieje, ze ich autorzy(i odbiorca) nie maja nic przeciwko wrzuceniu ich tutaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 765 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3916
MKD-ja rozumiem Twoj punkt widzenia, jezeli za bjj przyjmie sie bjj sportowe w najszerszym tego slowa znaczeniu to masz racje, ale rzadko kto na to tak patrzy-cos na zasadzie, skretowe moga robic tylko paski od brazu w gore ale i tak jej sie uczy.

Tak czy siak spojrzenie GB na ta sprawe jest tak jak napisalem.

Shannar-z tego co pamietam to nawet autor listu (Fiodor) twierdzil, ze odpowiedzi nie przyslal Rickson, zreszta, przydalby sie tez oryginal listu z pytaniem.

Doradca dzialu grappling i C/S.

...nie powiedziales w ryj to nie powiedziales nic...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z tego co mi wiadomo Fiodor podkreslil, ze mail ten jest od Ricksona Osobiscie przychylam sie do Twojej opinii, rowniez uwazam, ze istnieje cos takiego jak BJJ VT.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2696 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31115
Michal bo optymistycznie sie zaklada ze kazdy bialy pasek kiedys bedzie brazowy

We gonna break

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1566 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13352
A czy pedalade(nie wiem czy to tak sie nazywa chodzi mi o kopniecie z ziemi w glowe )cwiczy sie na treningacg bjj?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Znów te same dywagacje. BJJ ma wiele odmian ( http://klub.chip.pl/mma/bjj/bjj.html#11 ) - tzw. tournament jiujitsu to tylko mała część (walka sportowa, o wielu regułach, toczona na chwyty). Odsyłam do podziałów i odmian sambo - to wszystko zacznie się klarować. Odsyłam też do podziałów i odmian jiujitsu (tego starego).

Jakie było założenie BJJ?

WALKA ULICZNA.

Kto nie wierzy, odsyłam do helio i genezy BJJ.

Czy na ulicy występują uderzenia?

Jasne.

Co daje prosty wniosek, że BJJ zawiera nie tylko chwyty.

Co do pytania wyżej - tak KOPNIĘCIA z ziemi ćwiczyliśmy na BJJ (były też osobne treningi POD VT/MMA). Co więcej - ćwiczyliśmy na BJJ lowkicki i sprowadzenia do parteru. TAK, NA BJJ - NAWET NIE NA TRENINGU POD VALE TUDO! Konkretnie była to akcja - jeden kopie, drugi blokuje; a potem przy drugiej technice wjazd w nogi, obejście gardy ...

Identycznie ćwiczyliśmy sprowadzenie na glebę po przechwycie kopnięcia okrężnego, czy też po uniku przed uderzeniem prostym... Podkreślam, że były to treningi w GI, BJJ nie pod vale tudo. Mam dalej wyjaśniać? Takie elementy pod VT były składową częścią treningu, potem były walki grapplingowe, technika itp. itd.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2006-10-02 09:40:01

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Knife, to już zalezy od klubu i podejscia instruktorów do tego zagadnienia. jak np zauwazył Michal, w Gracie Barra jest okreslone podejscie, u Berserkerów mogło być inne. co klub, to trochę inaczej, i nie tylko pod tym względem.
Ja zetknąłem się z opinią, że bjj VT jest w GB dla tych, którzy już osiągneli w bjj pewien poziom. Michal, pamietasz, pytałem cię kiedyś, jak to jest?
ja bym, jak Knife zauważył, ten podział rozumiał jako na bjj (analogiczne do sportowego sambo) i bjj VT ("bjj, w którym wszystko wolno", jak sambo bojowe). a kogo, czego i w kiedy się uczy - to juz zalezy od klubu.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2006-10-02 10:07:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Dokładnie Jodan. To co się robi na treningach, zależy od sekcji. Jednak z moich obserwacji ogłoszeń różnych sekcji w Polsce wynika, że znakomita większość sekcji BJJ "robi" także treningi pod MMA/VT.

Co do sambo - to sprawa jest o tyle skomplikowana - że widziałem też sambo stricte militarne (jakiś bardzo stary, trwający koło godziny film z technikami - może umieszczę na google video; dodatkowo umieszczałem na forum parę plików PDF z tymi technikami), czyli popularnie zwany u nas kierunek combat. Tzn. chwyty + uderzenia + walka bronią - saperka, pistolet, kij itp. itd. (czego nawet na zawodach combat sambo/sambo bojowego NIE MA). Jeszcze niektórzy robią podziały na

- BARBA (chwyty)
- BOJOWE (chwyty + uderzenia)
- MILITARNE (chwyty + uderzenia + broń)

http://sambo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=34

Żeby było ciekawiej - BJJ jest podstawą wyszkolenia niektórych formacji w USA. Bjj militarne

Podsumowując - odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie nie ma. BJJ się zmienia i nikt nie jest w stanie powiedzieć, co jest częścią stylu - a co nie.

W plecak szmatę i na matę- czego sobie i wam życzę. To da więcej niż czce dywagacje o tym czy coś zawiera czy nie

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2006-10-02 10:45:17

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mike Swain - parter w judo

Następny temat

Mike Tyson rozpoczyna "Światową Trasę", walka z Sandersem

WHEY premium