SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co dalej?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4599

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 533 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2060
Od 4 miechow chodze na silownie. Od ok. 3 biore gainer Olimpa oraz bialko Hi-Tec'u. Przyrost to 6kg oraz 5cm biceps. Reszta to zmiany prawie nie do pomiaru (mozliwa roznica bledu). Mam 17 lat, 183cm wzrostu, aktualnie waze 66kg. Niedlugo koncza mi sie odzywki i tak sobie mysle... czy cos zmieniac czy kupic jeszcze raz to samo? Co byscie radzili? Chyba kupie dodatkowo Carbo Olimpu, poniewaz wraz ze wzrostem masy, wzrosly takze wymagania na WW i takie 50g Carbo (w czasie treningu, albo przed) w zupelnosci wystarczy aby pokryc te potrzeby. Zwiekszylem takze dawke bialka z 35g na 50g, a gainer'a z 50/70 na 60/80.
Czy moze poeksperymentowac z innymi firmami? Poza tym widze, ze niektorzy biora jeszcze inne rzeczy (takie dziwne z nazwy, ale dozwolone, najczesciej w ilosciach ok. 5g), ale na mnie chyba jeszcze za wczesnie, tak? Na razie odzywki plus ile dala natura :P

"Jestem szczęśliwy. Znów cieszę się życiem."
Paker Wiżyn Telewiżyn
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
ODŻYWIANIE CYKL I-IV:

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=105824

polecam strony 2 i 9

ZAPRASZAM do udziału w akcji "Trenuj z nami CYKLICZNIE"
http://www.kulturystyka.pl/artykuly/120

KONSULTACJE INDYWIDUALNE-MÓJ MAIL PRYWATNY- POWIADOMIENIEM Z SFD-ZAPRASZAM

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Od 4 miechow chodze na silownie. Od ok. 3 biore gainer Olimpa oraz bialko Hi-Tec'u. Przyrost to 6kg oraz 5cm biceps." - nie wiem skąd te 5 cm w bicepsie jak przyrost masy miałeś -6kg , zmierz jeszcze raz

- no dobra a teraz na temat , kup sobie jeszcze raz to samo ewentualnie jesteś jakieś witaminki dopkup , narazie skup się na diecie i nad jej uzupełnieniem !

" Poza tym widze, ze niektorzy biora jeszcze inne rzeczy (takie dziwne z nazwy, ale dozwolone, najczesciej w ilosciach ok. 5g), ale na mnie chyba jeszcze za wczesnie, tak? " ---tak za wcześnie ! patrząc na twoje wymiary w profilu to za wcześnie

-co do ilości spożywanych odżywek to zależy od diety !!! ale bierz gainer między posiłkami i po treningu , białko: rano po treningu i na wieczór !

"Czy moze poeksperymentowac z innymi firmami?" pewnie że możesz !!! ale te co wybrałeś są b. dobre !


>> soldiier <<
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2147 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 55520
Widze ze nie masz diety tylko robisz to wszystko na wyczucie. Uloz sobie diete!, do diety dostosuj ilosc gainera i bialka. Napisales ze carbo chcesz brac przed lub w czasie treningu, lepiej bedzie jak wezmiesz po treningu.

Veron
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 533 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2060
oldiier: "zmierz jeszcze raz"
to juz nic nie da :) blad moglem popelnic na samym poczatku, 4 miechy temu. Ale kilo sie napewno zgadza!

Veron: "Widze ze nie masz diety"

stwierdziles to po tym, ze jej tu nie zamiescilem? :)

Diete mam, gdzies tu na forum pewnie wala sie jedna z ich wersji :P
wszystko dobrane pode mnie, na zasadzie: bialko 2,5g/kg, WW 7, tluszcze 0,7. Waze 66kg, wiec bialko 165g, WW 460g, tluszcze 45g
witaminki zazywam :) vigor :P i dodatkowo magnez zdrovitu

Veron: "Napisales ze carbo chcesz brac przed lub w czasie treningu, lepiej bedzie jak wezmiesz po treningu"

zaraz po treningu biore gainer, a potem jem makaron z serem.
carbo chcialbym brac przed treningiem (zamiast bananka) albo w czasie, sam nie wiem, ktore lepsze.
bialko pije tylko na noc.

"Jestem szczęśliwy. Znów cieszę się życiem."
Paker Wiżyn Telewiżyn
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


CARBO- bierz po treningu ! stosowane bezpośrednio po treningu jest niezastąpionym źródłem energii odbudowującym zużyte zapasy glikogenu mięśniowego!! ( gainera możesz brać między posiłkami ! )

-a gdzie białko po treningu ?? 40 - 60min po treningu weż jeszcze białko !! i na noc też !

pozdrO !!

>> soldiier <<
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2147 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 55520
Brak diety u ciebie stwierdzilem po tym zdaniu "Zwiekszylem takze dawke bialka z 35g na 50g, a gainer'a z 50/70 na 60/80" Ale mniejsza z tym, jak masz to ok. Jezeli wezmiesz carbo tuz przed treningiem to mozesz byc senny podczas treningu. Zaraz po treningu wez carbo, zamiast gainera(wez go sobie o innej porze), a posilek potreningowy ok1godz pozniej.

Veron
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 533 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2060
juz wiem gdzie jest blad w obliczeniach :)
pierwszy wynik jest na rozluznione ramie, a drugi kiedy biceps jest napiety.
Obliczylem sobie ile mam teraz obwodu przy rozluznionym ramieniu, wychodzi 26cm. Czyli podeszlo 2cm. Czy to jest bardziej prawdopodobne? :)
I w profilu powinienem miec mierzone przy napietym miesniu, czy rozluznionym?

"Jestem szczęśliwy. Znów cieszę się życiem."
Paker Wiżyn Telewiżyn
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
-"2cm Czy to jest bardziej prawdopodobne? :)" oczywiście że prawdopodobne (dobra dieta i trening robi robote )

"I w profilu powinienem miec mierzone przy napietym miesniu, czy rozluznionym?"- jak chcesz , to twój profil , ja mam po napięciu

pozdro

>> soldiier <<
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 533 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2060
gainera możesz brać między posiłkami

a przed treningiem pasi? :) czy tez bedzie taki efekt jak mowil Veron z carbo?

a gdzie białko po treningu ??

w serze z makaronem :)
jesli bede bral bialko po treningu i na noc, to wyjdzie mi ok. 100g na dzien z supli. Czy to nie za duzo? No i troche bialka szlo z gainer'a, ale to sa smieszne ilosci :P


Brak diety u ciebie stwierdzilem po tym zdaniu "Zwiekszylem takze dawke bialka z 35g na 50g, a gainer'a z 50/70 na 60/80" Ale mniejsza z tym, jak masz to ok.

nie, powiedz o co Ci chodzi. Diete pomogli mi zrobic forumowicze, ale ta ostatnia modyfikacje sam wymyslilem, wiec moge sie mylic, bo sie na tym nie znam. Przedstaw swoje watpliwosci.

Jezeli wezmiesz carbo tuz przed treningiem to mozesz byc senny podczas treningu.

ciekawe... mozesz to rozwinac? :)

PS. Jak dojdziemy do zgody, to napisze w podsumowaniu, ktore odzywki kiedy biore, ok?

"Jestem szczęśliwy. Znów cieszę się życiem."
Paker Wiżyn Telewiżyn
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a przed treningiem pasi? :) lepiej między posiłkami ! ale jak chcesz tak bardzo chcesz to godzine przed treningiem!

"a gdzie białko po treningu ??" -białko po treningu i na noc !


"jesli bede bral bialko po treningu i na noc, to wyjdzie mi ok. 100g na dzien z supli. Czy to nie za duzo?" - nie za dużo , ale jak masz bogatą w diete białko !! to nie musisz po 50g brać wystarczy po 30g !!


"Brak diety u ciebie stwierdzilem po tym zdaniu "Zwiekszylem takze dawke bialka z 35g na 50g, a gainer'a z 50/70 na 60/80" Ale mniejsza z tym, jak masz to ok." --- pewnie tak stwierdził bo jak byś miał bogatą diete nie brał byś tych odżywkach w takich dużych ilościach !

pozdro







>> soldiier <<
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
masz link olbicz sobie ile spożywasz dziennie białka , węgli i tłuszczu ( chyba że już masz obliczone !! i dopiero według tego uzupełniaj diete tymi suplementami np : np wychodzi ci że nie masz tyle bialka w diecie ile ci jest potrzeba !! , wtedy uzupełniasz białko tyle ile ci brakuje !

http://www.optymalni-centrum.com/tabele_btw.htm

>> soldiier <<
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Takie male zapytanko: GAINER vs BIALKO

Następny temat

Suplemacja kreatyny

WHEY premium