SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

chleb żytni razowy na zakwasie

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32020

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3073
a czy jakaś wersja do automatu do chleba jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
wygrys
a czy jakaś wersja do automatu do chleba jest?


Dokladnie to samo mnie interesuje, robil ktos?

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 171
a ja mam takie pytanie :)
czy mogę zrobić sobie np. podwójną ilość zakwasu, żeby mieć na następny raz?
i gdzie ja mam trzymać ten zakwas?
może być lodówka, czy w jakimś ciemnym suchym miejscu???

Zmieniony przez - anuszkaa111 w dniu 2013-01-26 12:51:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 93 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11864
Witam bardzo fajny przepis, mam pytanko do autora bo robię właśnie zakwas z mąki żytnej typ 2000 razowa, jestem na etapie 2 dnia, ale robię z większej ilości dodaje 100 g mąki i 100 ml wody, moje pytanie jest następujące: 4 dnia będę miał już dużą ilość tego zakwasu, jak długo taki zakwas może siedzieć w lodówce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1310
Ile można trzymać zakwas? Na czym polega dokarmianie i na ile przed ulepieniem chleba trzeba go dodać? Czy zakwas wyhodowany na mące żytniej 720 sprawdzi się? w przypadku pieczeni z Razowej 2000?

--------------------------------------------------------------------------
http://www.sfd.pl/Jurajskiraj_Pamiętnik_Grubasa_;_-t1021289.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1944
Słuchajcie, zrobiłem ostatnio ten chlebek, pięknie wyrósł, piękna skórka się zrobiła. Żona zachwycona, pierwszego dnia. Później było tylko gorzej :( Zrobił się twardy, ciężki do krojenia, gliniasty w środku. Zastosowałem mąkę 750. Spodziewałem się, że aż takiej różnicy nie będzie. To może być wina mąki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 292
Ja zrobiłam według przepisu i wyszedł zakalec :( szkoda bo tak pięknie pachniał po wyjęciu z piekarnika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Tu znajdziecie wszystkie odpowiedzi dot. zakwasu

Zakwas

Sama jestem na drugim dniu,mam nadzieje ze sie uda.
Zakawas mozna przechowywac nawet miesiacami,latami? , w lodowce, najlepszy jest o gestej kosystencji, taki zrobiony zakwas trzeba dokarmiac srednio raz w tyg.

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4809
na zakwasie elegancki chleb wychodzi. zakwas mam juz kilkumiesieczny, stoi w lodowce, jak mi sie przypomni to dolewam wody i wsypuje maki. dzien przed pieczeniem dokarmiam na maxa i wyjmuje z lodowki. za kazdym razem chleb jest ok. zostawiam na cala noc do wyrosniecia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1407
Hej Wam,

Szczerze mówiąc sukces nie zależy od zakwasu nawet... najbardziej zależy od mąki... najlepiej mąkę kupić 1-2 zł droższą w sklepach ze zdrową żywnością... jak kupicie w sklepie albo nawet bezpośrednio od producenta- może się niestety nie udać. Czemu? Nie mam zielonego pojęcia, ale mówię z autopsji, nie raz to już przechodziłem :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

surówka pięknośći :D

Następny temat

Pieczony szczupak

WHEY premium