SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bieg na 100m i 1000m

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 21415

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Chciałbym poprawić swoje wyniki na 100 i 1000m w celu zdania egzaminu na studia. Mam na to czasu ok. 0,5 roku i mogę poświęcić na to 3 dni w tygodniu. Ostatnio mało miałem do czynienia z bieganiem, w liceum to prawie w ogóle ale w podstawówce to trochę tego było. Więc moje wyniki nie są zbyt dobre (na 1000 3:40 a na 100m chyba 12:50) Przez ostatnie 3 lata chodziłem na siłownię. A w bieganiu jestem zupełnie zielony. Od czego powinienem zacząć i jak powinien wyglądać mój trening? Czy na początek mam zacząć od wytrzymałości a później przejść do poprawy szybkości? Przy treningu biegania wydaje mi się, że intensywny trening na siłowni mijałby się z celem, więc wydaje mi się że na siłownie mógłbym chodzić 2 razy w tygodniu. Byłbym wdzięczny za rozpisanie mi planu treningu (oczywiście do biegania a nie siłowego).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28
Witam.Mam wielką prośbę - czy mółby ktoś ułożyć mi tygodniowy plan ?
Mam 15 lat i za miesiąć mam sprawdzian na 1000m. Czas który chciałbym osiągnąc to poniżej 3:10. Mój dotychczasowy rekord to 3:26. Myśle że będe mógł na bieganie poswięcic 6 dni w tygodniu : od poniedziałju do soboty.
Dzięki i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ponawiam swoją prośbę o napisanie treningu, jak dotąd biegałem lużnym biegiem 5km każdego dnia przez 30 min



Zmieniony przez - hitman44 w dniu 2003-10-01 23:29:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ekhem... Wczoraj biegałem na zawodach... na przełajach 1000m miałem 2;55 ... a na boisku 2 i pół kółka czyli 1000m miałem... 3;19 ...ale ja mam dopiero 13 lat ;-%

____________________________
Calm ® ... Before ® ... Storms ® ...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja się na tym nie znam... ale wydaje mi się, że siłownia odpada

____________________________
Calm ® ... Before ® ... Storms ® ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 249 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4249
jesli chce poprawic wynki w biegach na 100m i na 1000m zacznij biegac najpier tak zeby przyzwyczaic organizm do biegania mowisz ze tylko 3 dni mozesz poswieci wiec biegaj w te dni od 10 do 20 minut przez 3 tygodnie moze byc to nawet marszobieg , po 3 tygodniach biegaj juz od 15 do 25 minut najpier muisz sobei wypracowac wytrzymalosc potem szybkosc, po 6 tygoniach zacznij biegac juz dluzsze dystanse najlpiej w granicach 6- do 10 km no i po kazdym ternningu rob cwqiczenia ogolno rozwojeowe i natspeni szybkosc nie narazie tak sprinterska ale taka ogolna czyli od 8 do 12 razy 100m po 3 miesicach powiniens juz biegac dobrze szkoda ze tylko ze tylko 3 dni mozesz biegac proponowal bym ci co 2 dzien lepiej chociaz ze 3 miesiace przed egzaminami a co do treningu szybkosciowego to przedtsaiwa sie tak 3km wybiegania normalnego potem ciwczenia czy rozcjagnie no i oczywsicie bardzo wanze skipy skip a b i c , potem robisz temowki czyli biebiesz na maxa 20m potem wracasz truchtem na poczatke potem 30 m na maxa potem znowu trcuhmte racasz i znowu 40 i tak do 6o m , mozesz tez szybkosc a taki sposob 10 czy 15 razy biegasz 60lub 80
najlpiej zeby jeden dzien pocwicil szybkosci a 2 wytzymalosci czyli w jden dzien cwiczyl tylko sprint
co do biegania potem zacznij biegac interwaly i zakresy czyli przedstawia sie to tak
np 1 dzien wybieganie 4km potem cwiczenia i potem zakres 3- 4km czyli szybciej nic na wybieganiu ale nei za szybko zeys mogl przebiec te 3-4 km szybciej niz na wybieganiu potem oczywsie rozbieganie tego zeby nie miec zakwasow
2 dzien np interwal czyli 3-4 km normwlanego wybiegania potem cwizcenia , i potem biegasz tak 1 minuta szybko 1.5 wolno i tak przez 5 do 8 razy w zaleznosci jak sie bedzies czul
3 dzin np tempo czyl wybieganie 3-4km potem cizcenia ogolnorozwojowe i biegniesz 3 do 4 razy 1000m z pzrerwami okolo 5 minut, tempo ma byc troche syzbsze od interwalu potem oczywsice rozbieganie jakies 1km
tylko ze to co ci przedstawilem sa terningi ciezkie i tylko na wytrzymalosc najlpiej przeplataj trenigami raz ciezkie raz lekkie
lekie na wytzymalos to w takim stylu np wybieganie od 8-do 12 km potem ciwczenia i szybkosc 10 razy 100m i rozbieganie do 1km bardzo wolno
no i oczywsie w jednym diu muisz robic szybkosc wiec musiz sobei to jakos ulozyc ale ja proponowal bym jak juz chgyba pisalem 3 miesiace przed zaczac biegac co 2 dzien
plan an 3 ndni to taki
1 dzien wytrzymalosc ternning lekki
2 dzien szybkosc
3 dzin wytrzymalosc ale ciezko terning i tak w koloko albo mienaj kolejnosc
jakbys mial jeszce ajkeis pytania to daj znac to ja bede mogl pomoc to pomoge w kwesti biegania

:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w te 3 misiące przed egzaminem to mógłbym biegać co 2 dzień
to w tedy trening 3 miesiące przed egzaminami mógłby wyglądać tak? -
1 dzień wytrzymałość cięzki trening
2 dzień odpoczynek
3 dzień szybkość
4 dzień odpoczynek
5 dzień wytzrzymałość lekki
6 dzień odpoczynek
7 dzień szybkość
8 dzień odpoczynek
9 dzień wytrzymałość ciężki
itd...
dobrze by tak było czy może inaczej?
a co do tego biegania 8 do 12 razy po 100m po 6 tygodniach, to mam biegnąć szybko, ale nie na maksa?
i jeszcze ten bieg lekki na wytrzymałość to jakim tępem mam robić te 8-12km?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 249 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4249
no dobrze by tak bylo co 2 dzien , co do szybkosci to biegniesz szybko ale nie na maksa bo dlugich wybieganich tracisz szybkosc dlatego tzreab po wybieganiach takie przebiezki jak to sie ziwe robic od 8 do 12 razy nie muis byc to 100 moze byc tez 80 albo nieraz wiecje 120 biegniesz szybko ale nie na maxa przy szybkosci jak robisz to biegniesz prawie na maksa
a co do tych wybiegan to beignij takim tempem zebys mogl brzebiec te 12 czy 8 kiometrow nie za wolno i tez nie za szybko duzo wolniej niz na zakresach czy interwalach aha mozesz sobei zmienjszyc ilosc km jak bedziesz czul ze to zaduzo potem stopniowo zwiekszaj poprostu zobaczysz jak sie bedziesz czul
powodzenia

:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki za wyczerpujące odpowiedzi
gdybym był abonentem to dałbym ci z penością soga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5
piotr1983
prosze czy mógłbys mi rozłozyc plan na cały tydzień??
chciałbym poprawic swoje osiagnięcia bo na 1200 ma czas (3:30) i moim zdaniem jest to bardzo slby czas jak na 14 latka tak wiec prosze cie zebys mi rozłożył plan co i jak naprawde chciałbym mmoge biegac codziennie oprucz niedzieli(to oczywiste) tak wiec czekam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Pieczara94

wiec tak zrob trening

w poniedziałek


30 minut truchtu w lesie - spokojnie
rozgrzewka 10 minut
ABC sprintu 50m
i na końcu 2x6x2min przerwa 2` po serii 6`

wtorek



wolne


środa

30 minut truchtu w lesie - spokojnie
rozgrzewka 10 minut
ABC sprintu 50m
i na końcu 2x6x3min przerwa 2` po serii 6`

czwartek

wolne


piątek

75% 25' truchtu ( las-park )
rozgrzewka 20`
2x6x100m (stadion)

sobota

75% 30' + rozgrzewka

niedziela

wolne


i bierz czesto witaminy ( np. owoce) , pij cześciej wode albo najlepiej brać odżywke HMB, ZMA i Vitamin w płynie lub w proszku - polecam Olimpa

Pozdrawiam

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5
sprinterek
Dzieki tylko mam takie pytanie czemu we Wtorek i Czwartek mam miec wolne?? a czy niemógl bym sobie zamiast tego wolnego przebiegnac sie 1000m?? tak swobodnie albo jakies cwiczenia??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

obciążniki czy warto??

Następny temat

Skikanie w dal po raz kolejny

WHEY premium