SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ból piszczela

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 13218

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25
witam
mam od pewnego czasu(ok 2lat) taki problem.Otóż 2 lata temu postanowilem ze bede biegał.Pierwszego dnia przebieglem sie z kumplem ale co sie okazalo drugiego dnia-ze bolą mnie nogi w okolicy piszczela, tak bolą ze za cholere nie da sie biegac. Myslalem ze moze to przejdzie i wszystko bedzie ok ale nie, po przerwie ok 2 miesiecznej gdy juz nie czulem bólu przebieglem sie znowu i bol powrócil.I tak przy kazdej probie biegania ból powraca.Dobra juz sie z tym pogodzilem ze nie bede biegal wiec moze zaczne skakac na skakance.Gdy juz sie nauczylem fajnie skakac na skakance to znowu sie okazalo ze owszem mogę skakac ale tylko na dwóch nogach bo tylko jak zaczynam skakac na jednej badz naprzemiennie to czuje ból taki jak przy bieganiu , wiec teraz jak skacze to tylko na dwoch nogach tylko takie skakanie jest strasznie monotonne.Moze teraz bardziej opisze ten ból.Otóz załozmy ze wczoraj biegalem to dzisiaj gdy zaczne mocneij dotykac palcami kości piszczelowej to wlasnie wtedy boli tak mniej wiecej w polowie piszczela.Ale jeszcze jedna sprawa.Jak powiedzialem o tym kuplowi to on powiedzial ze jak byl w wojsku i jak duzo biegali to on tez to mial tylko ze jego bolal miesien piszczelowy i ze to sie niby nazywa "zapalenie mieśnia piszczelowego" i ze wystarczylo ze zazyl lekarstwa ktore przepisal mu lekarz i caly bol przeszedl.Dobra tylko ze mnie nie boli miesien tylko kosc!nie wiem moze juz mam zanik kosci czy co. O dziwo ze nigdy czegos takiego w zyciu nie mialem dopiero od tych 2 lat. Pamietam ze jeszcze 4 lata temu jak chodzilem do szkoly to na wf-ie gralem,skakelem,biegalem ile chcialem i nic takiego sie nie dzialo.
I w zwiazku z powyzszym kieruje do Was pytanie: czy moze ktos sie kiedykolwiek z czyms takim spotkal?moze wie o co chodzi i jak temu zaradzic? jesli tak to piszcie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12
Dla osób które mają problem z bólami okostnej:

Tak na prawdę nie ma żadnego sprawdzonego leku. Do tego trzeba się przyzwyczaić i dalej biegać. Bóle okostnej pojawiają się w okresie intensywnego treningu, ból potrafi trzymać czasem 2 miesiące czasem tydzień, wszystko zależy od organizmu.

Jednym pomaga dużo rozbiegania, czyli truchtać na boso po jak najbardziej miękkim podłożu. (jakieś 20-30 minut)
Innym pomagają maści typu "Końska maść" robione na bazie ziół.

Polecam robić okłady z kiszonej kapusty, gdyż bóle okostnej są również spowodowane niedoborem witaminy C którą przez okład bezpośrednio dostarczamy do piszczeli.

Proponuje także masować w miejscach bólu, a dokładnie uciskać palcami.
Jeżeli nic już nie pomaga, proponuję zmienić obuwie na Nike Air czy inny rodzaj z dobrze amortyzowana piętą.

Nie polecam robić żadnych okładów z lodu to tylko tymczasowo uśmierza ból,a prowadzi do zapalenia mięśni.

Mam nadzieję że mój post pomoże osobą które mają problemy z okostną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 68 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2619
Ja mam bardzo podobne objawy. Mam wrażenie jakby bolał mnie piszczel u lewej nogi, ale myśle że mogłem sobie coś naciągnąć podczas jednego biegu, kiedy źle postawiłem stopę i trochę sie wygięła. Kiedy to rozmasuje, ból jest trochę mniejszy. Jest to bardzo uciążliwe, szczególnie podczas gry w nogę. Nie mogę robić szybkich zwrotów, bo mam wrażenie, że piszczel mi się wygina. Masz podobnie? Może jest to spowodowane wadą postawy, i warto wybrać się do pediatry. Mógłbyś też podać swoje gabaryty, to może ktoś bardziej obeznany coś Ci poradzi.

Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Ja mialem to samo kupe lat temu i sie okazalo ze mam zapalenie okstnej na piszczelu.Proponuje wizyte u lekarza a nie rozkminianie z fusow co Ci jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
zapalenie okostnej to u biegacza prawie normalne... kości nie wytrzymują obciążeń , i zaczynają boleć... sprawa prawie zawsze tyczy sie jednego lub 2 piszczeli. Możesz spytać o maść w aptece , nie idź do lekarza ,bo wiem z doświadczenia ,ze polscy lekarze potrafią powiedzieć tylko "nie trenuj" , chociaż można spróbować :) Zazwyczaj pojawia sie to na jesień a ustaje na zimę, czasami może sie pojawiać na wiosne , ale jeśli intensywnie trenujesz , może sie trzymać cały rok. Myśle ,ze są dobre maści , i poradzisz sobie z problemem :P

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Zadne masci !! Zrob to co ja.Poszedlem na akupunkture i po 2 zabiegach zlkiwidowano mi to i nigdy juz wiecej problem sie nie pojawil w moim zyciu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25
jesli chodzi o gabaryty to wzrost 185 waga 86kg
sluchajcie a co myslicie o tym zeby biegac nawet mimo bólu moze wtedy nogi sie przyzwyczaja do duzego obciazenia i ból minie ( czytalem na innym forum ze kolesia bolal piszczel i po prostu go rozbiegal i teraz juz go nie boli).
wada postawy raczej odpada,
ale dlaczego jest tak ze boli teraz a kiedys absolutnie nic , moglem biegac i po betonie i po asfalcie i nic.
pytanie mam takie: czy ktos z was biegal dluzszy czas mimo bólu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Bedzie bolec jeszcze bardziej jezeli to zapalenie okostnej to bedzie Ci e wkoncu tak bolec ze dotkniecie palcem i bedziessz wyl z bolu.
Ale po co Ty tak kombinujesz zamiast pojsc do lekarza nigdy tego nie zrozumiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25
dobra dzieki za podpowiedzi
zobaczymy jezeli nadal mnie bedzie bolalo to chyba zrobie jak mowisz Piorunos i pojde do tego lekarza chociaz powiem ci szczerze ze nie przepadam za lekarzami:)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 605
miałem ten sam problem gdy zaczynałem biegać intensywniej, na drugi czy trzeci dzień chodziłem normalnie, ale gdy trzeba było truchtać lub biegać to zaczynały boleć oba piszczele tak jakby w środku kości. to są przeciążenia na piszczelach, z czasem to przechodzi, a mianowicie gdy kości przyzwyczają się do tych przeciążeń. jeśli ten problem występuje u Ciebie już tak długo proponuję udać się do lekarza rodzinnego, a najlepiej do lekarza sportowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 255
U mnie jest na odwrót. Okostna przy piszczelu boli mnie jak chodzę lub truchtam, dopiero przy bieganiu na 80-90% nie czuje bólu ale jak się zatrzymam to umieram...

cezary

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Gratuluje extrelamalnej gluopty Lansuj sie dalej na ból !!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Futbol amerykanski - Gliwice

Następny temat

Kilka Pytań ( odnośnie Lekkoatletyki )

WHEY premium