Grand Prix Anglii nie oferowało punktów do Rankingu 2019, co wyraźnie wpłynęło na liczbę startujących (125, w tym 77 z Wielkiej Brytanii) oraz ich poziom. Z Polski też nikt się nie kwapił, aby tam startować. Pojechała tylko wicemistrzyni kraju w bikini fitness (164 cm) Martyna Derlat, której mąż mieszka na Wyspach i ona niedługo też się tam przeniesie.

Znalezione obrazy dla zapytania 2019 IFBB English Grand Prix

Pani Martyna wywalczyła 3 pozycję w kategorii 166 cm, przegrywając rywalizację o 2 miejsce jednym punktem z Brytyjką Marianą Semchii. Inna Polka, startująca w barwach brytyjskich Dominika Korzeń, także była trzecia, ale w kategorii +169 cm. Największą drużynę, poza Wielką Brytanią, przysłała Hiszpania (13 osób) a Kenia, która zgłosiła 7 zawodników, nie pojawiła się na starcie. Zawodników wystawiło, co prawda, aż 16 państw, ale przeważnie były to małe, 1-3 – osobowe teamy. Wydaje się, że oferta zdobycia karty Elite Pro nie jest już aż tak atrakcyjna, aby przyciągać większe ilości zawodników. Ci najlepsi już z niej skorzystali.

Samo miasteczko Reading, położone na południu Anglii, 60 km od Londynu, ale pozbawione lotniska, nie zachęcało cudzoziemców do przyjazdu. Z lotniska Heathrow trzeba było jechać około godziny pociągiem lub autobusem. Natomiast oddana do użytku w 1977 r wielofunkcyjna hala Hexagon z 1700 miejscami prezentowała się dość atrakcyjnie.

Organizatorzy oferowali 7 licencji Elite Pro dla zwycięzców w kategoriach overall.

Licencje te zdobyli:

  • Bikini fitness kobiet: Ashleigh Jackson (Wielka Brytania)
  • Fitness sylwetkowe kobiet: Olga Upelniece (Wielka Brytania)
  • Wellness fitness kobiet: Jade Packer (Wielka Brytania)
  • Classic physique mężczyzn: Andrei-Alexandru Adam (Wielka Brytania)
  • Fitness plażowe mężczyzn: Calvin Rhun (Wielka Brytania)
  • Fitness plażowe atletyczne: Marcel Feber (Niemcy)
  • Kulturystyka mężczyzn: James Watts (Wielka Brytania)

Wicemistrz świata w fitness plażowym, Pierre-Martin Murcia (Francja), wygrał swoją kategorię (+179 cm), ale w overall był dopiero trzeci, przegrywając także z paragwajskim weteranem Mario Paezem, który wygrał kategorię 179 cm.

W kulturystyce dwa tytuły wywalczyli Hiszpanie: Maximiliano Rodriguez (80 kg) i Juan De Las Heras (100 kg) oraz dwa Brytyjczycy: James Watts (90 kg) i Besjan Osmani (+100 kg).

Następne zawody z serii Grand Prix odbędą się w Tbilisi (5-7 lipca) a potem w Miami na Florydzie (19-20 lipca).

Komentarze (0)