Zainteresowała nas niezwykle estetyczna sylwetka. Henri-Pierre Ano (37 l.) to kanadyjski kulturysta IFFB Pro i trener personalny. Urodził się w Montrealu, większość swojego życia spędził grając w hokej i koszykówkę, jest bowiem osobą pełną energii. Przez lata aktywności sportowej, skupionej głównie na lodzie, Henri wypracował sylwetkę, która zwracała uwagę. Za namową kolegi dopiero w wieku 25 lat rozpoczął przygodę z podnoszeniem ciężarów. Dla jego ambicji był to młyn na wodę. Gdy wszedł na siłownię po raz pierwszy, wszystko się zmieniło. Widząc postępy i zmiany w sylwetce wywołane regularnymi treningami postanowił się bardziej zaangażować i spróbować swoich sił w profesjonalnej kulturystyce. Nigdy przecież nie jest za późno, by zacząć robić coś, co pasjonuje...

Niedługo potem Henri wskoczył do ścisłej czołówki kanadyjskich kulturystów. W 2013 roku zdobywając 1 miejsce w CBBF Men’s Bodybuilding Men’s Open zapewnił sobie wejście do zawodów IFFB oraz zdobył Pro Card. Konkursy w IFFB rozpoczął od 13 miejsca, stopniowo plasując się przez kolejne lata na miejscach 6 i 7. W 2018 roku jeszcze nie startował. Podczas treningów celem Henriego jest budowa masy, a kiedy osiąga odpowiednie wymiary, skupia się na wypracowaniu perfekcyjnej formy.

Najbardziej lubi podciąganie na drążku, bo jak twierdzi w ten sposób angażuje niemal wszystkie mięśnie na plecach. W diecie Henri uwzględnia ryby, kurczaka, szpinak, brokuły, brązowy ryż, słodkie ziemniaki, awokado i banany. Przez większość czasu Henri stosuje zdrową, czystą i pożywną dietę. Od czasu do czasu spożywa coś mniej zdrowego. Pomaga mu to mentalnie "doładować siłę". Jego idolem i wzorem sylwetki jest Shawn Ray. Henri ma nadzieję, że pewnego dnia osiągnie podobny poziom sukcesu. A wam jak się podoba sylwetka Henriego?

Komentarze (1)
domosos

Nieźle dowalił, ale w hokeju pewnie i tak większa kasa.

0