Chyba każdy sympatyk sportów sylwetkowych zna tego zawodnika. Nieustannie prezentuje doskonałą formę startową - dużą masę mięśni, doskonale gęstych, „dojrzałych”, świetnych jakościowo.

Proporcje poziome i pionowe bardzo dobre. Obręcz barkowa szeroka, pełna, kuliste mięśnie naramienne, wysoka, pełna, duża objętościowo klatka piersiowa. W obrębie wąskiej talii grube, wyraźne mięśnie brzucha z głęboką separacją poszczególnych części „sześciopaka”. W „line up” dodatkowo proporcje poprawiają widoczne mięśnie najszersze grzbietu. Nogi – duże objętościowo, najwyższej jakości mięśnie czworogłowe w głębokiej separacji na całej długości od biodra do kolana,, łydki duże, proporcjonalne.

W pozie „bicepsy przodem” widzimy duże, kuliste i wysokie mięśnie dwugłowe ramion, pełne na całej długości, oraz trójgłowe z zarysem głowy długiej, przyśrodkowej i bocznej. Ustawienie nóg w tej pozie jeszcze mocniej uwidacznia separację ud, szczególnie mięśnia krawieckiego na „odstawionej” nodze – przebiega on w osobnym kanale powięziowym, przez co wygląda jak naklejony na udzie.

Bokiem jest bardzo zawodowo - wysoka, pękata klatka piersiowa, kulisty prążkowany bark, naramienny głęboko wyseparowany i mięśnie ramion w dobrych proporcjach biceps i triceps. Nad prawym przedramieniem widoczne mięśnie zębate i proste brzucha. Widok zawodnika w tej pozie zadowoli największego konesera. „Wysoki” czworogłowy, z „rysami” poszczególnych głów, oddzielony smugą biodrowo-piszczelową od mięśni dwugłowych, jest naprężacz powięzi szerokiej, mięśnie pośladkowe wielkie prążkowane, łydka „pocięta gęsto”.

„Bicepsy tyłem” - prążkowane naramienne, na których można wyodrębnić poszczególne aktony, ramiona z pełną separacją, oddzielonych od siebie mięśni dwugłowych, ramiennych, trójgłowych, mięśnie grzbietu są grube, gęste, we właściwych proporcjach, najszersze grzbietu z widocznymi przyczepami końcowymi na połączeniu z powięzią piersiowo-lędźwiową nad mięśniami prostymi grzbietu. Są obłe większe i mniejsze, podgrzebieniowe, czworoboczne z poprzecznym prążkowaniem. Mięśnie pośladkowe wielkie widoczne w całym zarysie, łącznie z miejscem przyczepu końcowego na kości udowej. Tylna część uda – z głębokimi bruzdami oddzielającymi poszczególne mięśnie: dwugłowe, półbłoniaste i półścięgniste. Łydki – duże, proporcjonalne mięśnie brzuchate z widocznym podziałem na głowę przyśrodkową i boczną.

Poza “mięśnie brzucha i ud” – ukazuje mnóstwo szczegółów w obrębie środka ciała, mięśnie proste, zębate, skośne zewnętrzne… aż trudno uwierzyć że przez lata konsekwentnego zwiększania masy mięśniowej - mięśnie skośne zewnętrzne nie są nadmiernie rozbudowane. Świadczy to bezwzględnie o pełnym profesjonalizmie treningowym w zakresie techniki ćwiczeń. Nogi w tej pozie „dzielą się i prążkują”….

Prezentacja to już rutyna, zawsze dostojna, elegancka, opanowana, spokojna, z płynnymi przejściami pomiędzy pozami.

Co poprawić? Zgodnie z trendami – doskonalenie proporcji ciała to niekończąca się praca każdego zawodnika, niezależnie od poziomu sportowego. Zawodnicy „tak wielkich gabarytów” zawsze wzbudzają największe zainteresowanie. Czas mija, pan Andrzej wiekowo jest już weteranem, jednak nie odgrywa to żadnej roli. Od lat niezmiennie obserwujemy ciągły progres, doskonałą formę startową, świetny tonus mięśni i skóry. Obecność tego zawodnika na zawodach krajowych, zapewnia dobre widowisko dla fanów kulturystyki, bowiem wszechstronny rozwój, proporcje i duża masa mięśniowa robią zawsze ogromne wrażenie.

Sylwetki polskiej sceny kulturystyki i fitness - Andrzej Kołodziejczyk

https://www.youtube.com/watch?v=oh0CgtaVedU

Komentarze (3)
RPS1990

Wydaje mi się czy ten pan ma lekki palumboizm spowodowany stosowaniem m.in. HGH i Insuliny ?

0
Anonim

To się pytasz, czy twierdzisz?

0
RPS1990

Pytam.

0