Rok 2018 w świecie strongmanów, zdecydowanie należy do Hafthora Bjornssona. W marcu wygrał Arnold Strongman Classic Ohio, miesiąc później utrzymał tytuł najsilniejszego mężczyzny w Europie, a dziś został w końcu najsilniejszym mężczyzną na świecie! Zawody World’s Strongest Man 2018 odbyły się w Manili na Filipinach (poprzednie dwa lata odbywały się w Botswanie w Afryce).

29-letni Hafthor pokonał 30 zawodników, w tym czterokrotnego zwycięzcę Briana Shawa ze Stanów Zjednoczonych. Hafthor dominował w finałach, wygrywając Overhead Press i Loading Race. Ubiegłoroczny mistrz Eddie Hall, nie startował w tegorocznych zawodach z powodu kontuzji. Drugie miejsce zajął Polak - Mateusz Kieliszkowski! Ogromne BRAWA i gratulacje! Na podium znalazł się również Brian Shaw.