8 lipca w Royal Albert Hall w Londynie w Anglii odbędą się zawody Giants Live- Strongman Classic 2023. Na liście wśród 12 zawodników znajdują się znani miłośnikom sportów siłowych bracia Stoltman. Tom to dwukrotny najsilniejszy człowiek świata (2021 i 2022), a Luke zdobył tytuł najsilniejszego człowieka Europy w 2021 roku. Najsilniejsi bracia świata niedawno nagrali swój trening i uchylili rąbka tajemnicy, jak wyglądają przygotowania do zawodów Strongman Classic.

Podczas wydarzenia w Londynie odbędzie się pięć konkurencji, a wśród nich Viking Press, czyli wyciskanie specjalnej platformy nad głową. Prawdopodobnie będzie liczyła się ilość powtórzeń wykonana w danym czasie, więc nie będzie to łatwe zadanie. W ramach przygotowań do zawodów bracia wykonali 20 powtórzeń wyciskania, ale nie był satysfakcjonujący dla nich wynik. Już teraz wiedzą, co muszą poprawić. 

 

Później udali się na siłownię i trenowali klatkę piersiową w kulturystycznym stylu. Pierwszym ćwiczeniem było wyciskanie na ławce skośnej na maszynie Smitha, później wyciskanie na maszynie do klatki piersiowej w pełnym zakresie ruchu i głębokim rozciąganiu na dole każdego powtórzenia. Trzecim ćwiczeniem było wyciskanie 50 kg hantli, a później właściwie bez odpoczynku przeszli do wyciskania sztangi z węższym uchwytem, dzięki czemu aktywnie pracował triceps. Bracia sesję zakończyli superserią i prostowaniem ramion na wyciągu. Do zawodów pozostał im jeszcze miesiąc treningów. Przekonamy się, czy któryś z braci Stoltman zgarnie w lipcu złoty medal.

https://youtu.be/lCbLw5t0q6U

Komentarze (1)
spejson94

Jak ja ich obu nie trawie… jak większość osób ich nie trawi w UK
Spotkałem ich ostatnio w metrze to nawet nie podszedłem o jakieś zdjęcie czy coś
Luk jak zwykle sobie mordę Tomem wyciera bo ma autyzm czy coś tam

0