Greg Kovacs (1968-2013) był kanadyjskim kulturystą o wyróżniających się gabarytach. Według Muscle Insider miał 187 cm wzrostu, a poza sezonem startowym ważył nawet 190 kg. Jego biceps był imponujących rozmiarów, bo miał aż 68 cm, szerokość klatki piersiowej wynosiła 180 cm, a obwód nogi miał 90 cm. Brzmi imponująco, prawda? Był prawdziwym potworem w każdym aspekcie tego słowa. Stosował masę suplementów przy czym zapewniał, że nigdy nie brał sterydów i w każdej chwili jest gotowy poddać się testom antydopingowym. :) :) :)

https://www.youtube.com/watch?v=14wIIKVokX8

Podobno spożywał od 10.000 do 12.000 kalorii dziennie w 9 posiłkach. Pomimo tak ogromnej ilości jedzenia miał względnie niski poziom tkanki tłuszczowej. Podnosił niewyobrażalne ciężary, chociaż jego rekordy nie są udokumentowane. Zapewne część z nich jest marketingową fikcją.

Niestety Greg zmarł na zawał serca w wieku 44 lat, a jego śmierć wstrząsnęła branżą kulturystyczną i wywołała burzliwą dyskusję. Ci, którzy chcą powspominać Grega i ci, którzy być może nigdy jeszcze o nim nie słyszeli muszą koniecznie zobaczyć film wideo pokazujący jednego z największych gigantów w historii kulturystyki.

https://youtu.be/sl2Jv91lpWU

Dziesięciu kulturystów, którzy umarli młodo:

Mike Matarazzo, 49 lat

Nasser El Sonbaty, 48 lat

Rich Piana, 46 lat

Greg Kovacs, 45 lat

Art Atwood, 38 lat

Daniele Seccarecci, 33 lata

Andreas Munzer, 31 lat

Scott Klein, 30 lat

Dallas McCarver, 26 lat

Dan Puckett, 22 lata

Komentarze (5)
lodzianin1

Pamiętam go doskonale ,największy koń na tamte czasy .

0
lordknaga

ogromny byl ale sylwetka slaba i az ciezko pomyslec ze mial status pro w tamtych czasach, co sam nasser powiedzial - weider chcial lepsza reklame supli zrobic, dlatego wepchnal grega do slabo obstawionych zawodow i sedziowie dali mu wygrac... a to zdanie ze bral suple a sterydow nie, to bym sobie darowal, bo to nie jest nawet smieszne a zalosne.

0
Gats 2

Wiesz, jak się czyta komentarze że kreatyna to doping/koks to wisienka na torcie i mało co daje to odwracając sytuację teść staje się suplementem:)
Wszystko się zgadza, zgodnie z tą logiką Greg nie skłamał:):)

0
Długii

Takie gabaryty to juz troche kalectwo, ciekawe jak bardzo zadyszany wchodzil do domu po schodach

0
domosos

No takie ciało to potrzebuje sporo tlenu by funkcjonowało.

0