Dan Bailey to trzydziestoczteroletni profesjonalny sportowiec CrossFit, który pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Swoją przygodę z CF rozpoczął w 2010 roku i od tego czasu został już pięciokrotnym CF Games veteran i gwiazdą social media. Jego profil na Instagramie obserwuje ponad 600 tysięcy osób.

Dan nie miał łatwej drogi, między innymi musiał zmieniać miejsce zamieszkania oraz przeszedł poważną kontuzję klatki piersiowej, która postawiła jego karierę na włosku. Już od najmłodszych lat uwielbiał rywalizować i wygrywać. Z CrossFitem po raz pierwszy miał styczność na University of Akron podczas robienia dyplomu. Regularnie brał udział w zawodach Central East Regional, a pomiędzy 2011 i 2013 kwalifikował się do nich za każdym razem. Następnie przeprowadził się do San Diego, aby tam rozruszać bardziej swoją karierę. W 2015 roku wziął udział w prestiżowych zawodach SoCal Regionals i California Rrgionals, w których indywidualnie zajął 1 miejsce. W 2017 niestety doznał poważnej kontuzji i miał przerwę. Wrócił jednak silniejszy z większą wolą walki.

Dan trenuje wielokrotnie w ciągu dnia, przez sześć dni w tygodniu. Zwykle robi cardio rano, lifty wczesnym popołudniem, siłowe ćwiczenia później, a wieczorem HIIT. Jeden dzień przeznacza na odpoczynek. Kiedy czuje, że jego ciało jest zmęczone, również daje mu chwilę wytchnienia. Dla Dana najistotniejszym posiłkiem jest śniadanie. To od niego zależy, jak przejdzie przez cały dzień. Przeważnie są to jajka z boczkiem oraz płatki owsiane z masłem orzechowym, a kiedy nie ma to czasu, to pije proteinowego shake’a z płatkami lub jogurtem greckim. Tłuszcze czerpie z mleka, jajek, bekonu i masła orzechowego, a węglowodany z płatków owsianych, chleba i ziemniaków. Efekty jego treningów i sposobów odżywiania możemy obserwować na Instagramie. Jeżeli kochacie CrossFit, koniecznie zajrzyjcie na jego profil!

Komentarze (4)
dziadson1

Dobrze wygląda koleś

2
Lucyna86

szczególnie to zdjęcie na drążku robi wrażenie :)

2
Gats 2

Dobra rzeźba i gęstość mięśni. Towar towarem ale czyżby treningi metaboliczne miały jednak wpływ na odtłuszczanie sylwetki poza rygorystyczną, kulturystyczną dietą? ;)

2
domosos

Taka sylwetka mi się marzy.

0