Tego rodzaju ćwiczenia podobnie jak „scyzoryk” nie są tak trudne, jak wznosy nóg w zwisie na drążku, ale stanowią większe wyzwanie niż zwykłe, krótkie spięcia brzucha np. na ławce skośnej lub z nogami zaczepionymi o drabinki gimnastyczne. Czyli pozwala to na dość proste skalowanie podejmowanego wysiłku i dostosowanie treningu do możliwości ćwiczącego. 

  1. Wznosy nóg w leżeniu - zaangażowane mięśnie
  2. Wznosy nóg w leżeniu - prawidłowe wykonanie
  3. Uwagi i sugestie

Jeśli ktoś szuka wyzwań, to tego rodzaju ćwiczenie może być wykonywane z piłką lekarską lub innym, dodatkowym ciężarem.

Wznosy nóg w leżeniu - zaangażowane mięśnie

Wznosy nóg w leżeniu - prawidłowe wykonanie

wznosy nóg w leżeniu

  1. Leżysz na macie lub innej miękkiej powierzchni. Ćwiczenie można wykonywać nawet na odpowiedniej ławce (wtedy ręce są trzymane blisko tułowia).
  2. Jeśli ćwiczenie wykonujesz leżąc na ziemi, ramiona mogą być położone z boku ciała, dla stabilizacji, wnętrza dłoni mają kontakt z podłożem.
  3. Unosisz nogi, do momentu, gdy kończyny dolne i tułów utworzą kąt 90 stopni. Nogi są proste w kolanach.
  4. Powoli opuszczasz nogi do pozycji wyjściowej.

Uwagi i sugestie

Można zwiększyć zaangażowanie mięśnia prostego brzucha, wykonując ćwiczenie w większym zakresie ruchu (nogi wędrują kierunku głowy). W ćwiczeniu bardziej chodzi o zaakcentowanie ruchu biodrami w górę, można nawet na chwilę przytrzymać nogi w najwyższym położeniu.

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (0)