SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

alone321 - kolejne podejście

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3301

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 203 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27012
Witam.
Od ostatnich wpisów minęło sporo czasu, sporo się zmieniło. Żona, 2 dzieci nowe miejsce zamieszkania, nowa praca niestety znowu biurowa.
Waga niestety też nowa :) rano wskazało 97,2 kg w tym 30,2% bf, waga mięśni około 67 kg (ostatnio 91kg i 21% bf). Kilka razy z ciekawości zmierzyłem na podstawie pulsometru przybliżoną liczbę spalonych w ciągu dnia kalorii podczas statystycznego dnia bez wysiłku i wyszło mi 3500 kcal (dziwne).

Podstawowe info:
Waga - 97 kg
LM - 67 kg
BF - 30%
BMR - 1837 kcal (obliczone dla LM 67 kg)
TDEE - 2525 kcal (obliczone dla LM 67 kg)
Wyliczenia opierałem na podstawie IIFYM calculator, www.1percentedge.com/ifcalc/, i wzorów z sfd - wszystkie opierały się na ćwiczeniach 3xtygodniu

W celu utraty wagi z obliczeń wyszło że przedział kcal wynosi 1890-2020 kcal dziennie bez rozbijania na DT i DNT

Mój typ budowy to endomorfik. Poczytałem na ten temat sporo artykułów i wychodzi z tego że powinienem się trzymać ściśle swojego zapotrzebowania kalorycznego ponieważ ten typ ma duże skłonności do nabierania masy zarówno mięśniowej jak i tłuszczowej.

Przez ostatnie 2 miesiące zapisałem się na nową siłownię (wiadomo nowe miasto to trzeba poznać co i jak). Trener rozłożył mi trening obwodowy 3xtygodniu + aero w granicach tętna max 120-130 czasowo 40 minut po treningu (orbitrek lub bieżnia). W ciągu tych 2 miesięcy waga spadła o 0,1kg a bf o 0,2% - jakaś masakra.

Założenia:
Ogólne - utrata tłuszczu, względnie w sposób nie inwazyjny, przewidywano do końca roku zbić zredukować do 93,5-94,0kg w późniejszym etapie do 83 kg do maja ale zobaczę jak będzie się akcja rozwijała.

Dieta - zachować stała ilość kalorii jedynie zmiana rozkładu marko. Zobaczę po 2 tygodniach jak organizm będzie reagował.

Trening - 3 razy w tygodniu, klasyczny split a po treningu aero w 2 strefie tętna

Płeć: mężczyzna
Wiek: 31 lat
MHR: 196.4
RHR: 55.0
HRR: 141.4
Strefa 1: od 125.7 bps do 139.8 bps
Strefa 2: od 139.8 bps do 154.0 bps
Strefa 3: od 154.0 bps do 168.1 bps
Strefa 4: od 168.1 bps do 182.2 bps
Strefa 5: od 182.2 bps do 196.4 bps
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12143 Napisanych postów 30553 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131101
Tłusty człowiek ma mało mięśni.
Utrata tłuszczu jest ważniejsze niż obawa przed możliwością palenia mięśni (mięsień nie używany zanika a trenowany rośnie - przy otyłości olbrzymiej stosują jeszcze mniejszą kaloryczność diety i każą trenować).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12143 Napisanych postów 30553 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131101
No i masz babo placek. Trzeba było się żenić? Teraz tylko leżysz i czekasz aż energia tryśnie!
Za kawalera miałeś więcej ruchu!

Liczba przeczytanych artykułów pokaźna!
Wiadomości masz z pewnością dużo.
Dieta to podstawa (tzn. ilość kalorii).
Znałem ciężko pracujących górników, którzy byli otyli! Inaczej mówiąc trening to dodatek, który może kiedyś stać się sensem życia (jest w tym dziale kilka takich osób).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan
No i masz babo placek. Trzeba było się żenić? Teraz tylko leżysz i czekasz aż energia tryśnie!
Za kawalera miałeś więcej ruchu!

Liczba przeczytanych artykułów pokaźna!
Wiadomości masz z pewnością dużo.
Dieta to podstawa (tzn. ilość kalorii).
Znałem ciężko pracujących górników, którzy byli otyli! Inaczej mówiąc trening to dodatek, który może kiedyś stać się sensem życia (jest w tym dziale kilka takich osób).


Janku, jak będzie zaglądał do mojego dziennika to z całą pewnością ilość ruchu będzie podobna jak za kawalera
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 203 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27012
Mam tylko nadzieje ze dobrze wyliczyłem dietkę. Sam zauważyłem, ze czasami jak jem 2200-2400 kcal to mam wzrost masy a to jest podstawa jak bym brał całkowitą masę ciała 97 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12143 Napisanych postów 30553 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131101
Giaurnemo


Janku, jak będzie zaglądał do mojego dziennika to z całą pewnością ilość ruchu będzie podobna jak za kawalera

Czyżby to miało odnosić się do mnie?!

alone - wyliczenia to zawsze tylko przybliżenia. Dobre na początek.
I dobrze jest ich się trzymać - jem na oko i wiem, że ciężko w ten sposób przeprowadzić skuteczną redukcję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan
Giaurnemo


Janku, jak będzie zaglądał do mojego dziennika to z całą pewnością ilość ruchu będzie podobna jak za kawalera

Czyżby to miało odnosić się do mnie?!



Sorki Janku
Rzecz jasna odnosiło się to do alone321
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 203 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27012
Tydzień 1

Dieta - 1890-2040 kcal trzymana cały czas

Trening - split 3 dniowy - jak na razie wrażenia dobre, trochę obolały ale zadowolony

Waga po tygodniu 96,4 kg czyli zakładany spadek średnio o 0,5 kg/tydzień, Najniższa zanotowana waga to 95,7 kg w piątek. Ogólnie od poniedziałku do piątku waga ładnie spadła ale w sobotę i niedzielę pomimo utrzymania założonych kcal i wysiłku waga wzrosła.

Zmieniony przez - alone321 w dniu 2014-11-24 07:28:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 203 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27012
Tydzień 2

Dieta - 1890-2040 kcal - w sobotę odstępstwo ponieważ teściu urządzał imieniny i niegrzecznie było by odmówić ;)

Trening - split 3 dniowy - jak na razie wrażenia dobre, trochę obolały ale zadowolony

Waga po tygodniu 95,9 kg, Najniższa zanotowana waga to 94,9 kg w sobotę.

W tym tygodniu zmiana treningu na push - pull-nogi



Zmieniony przez - alone321 w dniu 2014-12-01 07:31:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 203 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27012
Tydzień 3

Dieta - 1890-2040 kcal - sobota i niedziela nie wiem ile zjadłem, dwa dni w podróży

Trening - push - pull - nogi - zakres powtórzeń duże grupy mięśniowe 6-8, małe 8-12, ten trening bardzo mi się podoba, czuje się bardziej "napompowany" niż w przypadku poprzedniej wersji.

Waga po tygodniu 95,4 kg, Najniższa zanotowana waga to 94,8 kg w piątek - w sumie to nie wiem jakim cudem waga leci ponieważ weekend był masakryczny pod względem jedzenia, prawie same fast-foody..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 203 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27012
Tydzień 4

Dieta - 1890-2040 kcal - trzymana 5 dni, weekend nie liczyłem ponieważ był totalny chaos, dzieciaki u lekarza, teściowa wpadła itp. wpadło kilka kawałków ciasta i delikatnie alko

Trening - push - pull - w weekend ćwiczeń nie było więc nogi odpadły, w zamian przebieżka 10 km w niedziele

Waga po tygodniu 94,9 kg, Najniższa zanotowana waga to 93,9 kg w środę - w sumie schodzi na razie woda, w pasie trochę mniej ponieważ zapinam się o jedną dziurkę w pasku dalej. Największe zmiany są w okolicach górnych partii brzucha.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 203 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27012
Z obliczeń w ciągu tych 4 tygodni wychodzi mi, ze podczas treningu średnio spalam 1000-1100 kcal czyli 3000 tygodniowo. Ciekawe czy dobrym pomysłem było by zwiększanie tego stanu co 2 tyg o +500 kcal ??
Diety jak na razie nie będę ruszał do momentu aż w dłuższym okresie czasu nie będzie stagnacji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

37 lat, nadciśnienie, redukcja

Następny temat

Jak nie stracić siły podczas diety redukcyjnej

WHEY premium