SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"najzdrowsze" BCAA

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10306

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 716
Witam, rozglądam się za proszkiem BCAA bezsmakowym ( jak najmniej ingerujący w zdrowie ) aby zabezpieczyć mieśnie w trakcie treningu SW.
Znacie jakieś firmy które powinienem od razu wykluczyć np. z powodu prohormonów ?
Czy dodatek glutaminy/wit. B6 jest w bcaa niezbędny ? czy śmiało mogę wybrać czyste BCAA bez glutaminy ani witaminy B6 ?

Są jakieś "najzdrowsze" BCAA ?
na razie znalazłem :
Aminostar 400g 45 zł 4-1-1
Suplopharm 500 g 68 zł 2-1-1
oraz o wiele droższy :
Trec BCAA powder + B6 200 g 59 zł
Który powinienem wybrać ? Macie może jakieś swoje propozycje ?
Help :P
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 716
@RPS1990
Owoce jem codziennie, trzeba czasem odpocząć psychicznie i sięgnąć po coś zakazanego :)

@Mahler
W mojej diecie jest sporo owoców i warzyw więc mam nadzieje że dostarczam odpowiednią ilość tych składników. Witaminy syntetyczne mogą nawet szkodzić, a na preparaty o wyższej jakości-działąjące ( o ile są takie ) szkoda pieniędzy :P chyba, że znasz jakieś w zasięgu cenowym i polecasz ?
oraz jakiś konkretny zestaw minerałów co do działania którego nie ma żadnych wątpliwości ?
Co do smieci, raz w tygodniu pochrupać płatki chockapic to nie tak strasznie chyba ?
Żelatyny akurat się nie boję ale substancja wypełniająca - celuloza mikrokrystaliczna, substancja przeciw zbrylająca - stearynian magnezu nie brzmią zachęcająco :P Poza tym, brałbym to codziennie, a nie raz w tygodniu.

I pytanie z ostatniej chwili, co powiecie o BCAA MVP ? na forum nie udało mi się znaleźc nic o tej firmie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
A czemu bezsmakowe?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najzdrowsze Bcaa? A które szkodzą? Prohormony w BCAA? Co ty ćpiesz? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104077
Jeszcze jest SCITEC BCAA XPRESS - 500g 100zł i
Ultimate Nutrition - BCAA 12.000 Powder - 400g 100 zł (kiedyś było bezsmakowe, ale teraz chyba nie).

Gluta i b6 są całkowicie zbędne, ale krzywdy Ci nie zrobią żadnej. Ten Suplopharm to chyba jakiś krzak. A z PH to pojechałeś ładnie...

@Skeba - koledze chyba chodziło o barwniki, słodziki, aromaty itp. Innej racjonalnej opcji nie widzę.

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336126
to kup dowolne w capsach/tabsach i po sprawie

Zmieniony przez - Bull w dniu 2012-09-26 20:20:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 716
Hehe ok, chyba coś źle musiałem zrozumieć czytając i te PH nie odnosiły się do BCAA, wybaczcie :P

@anubis84
Bezsmakowe ponieważ chcę zredukować do minimum przyjmowanie aromatów/słodzików/barwników i ogólnie chemii.

@Skeba
Najzdrowsze czyli nie zawierające zadnych zbędnych dodatkow chemicznych np. mających na celu poprawe zapachu/smaku/rozpuszczalnosci i czegokolwiek co tam można znaleźć.

@Mahler
Tak, chodziło mi o barwniki itp. dokladnie.
Ok dobrze wiedzieć z tą glutaminą i B6.
Ultimate Nutriotion ma niestety kukurydze woskową i lecytyne sojową więc odpada, ale Scitec wygląda sympatycznie, warto go rozważyć.

A więc do wyboru:
Aminostar 400 g 45 zł 4-1-1
Scitec nutrition x press 500 g 99 zł 2-1-1
Trec BCAA powder 400 g 109 zł 2-1-1

Cenowo wygrywa aminostar, scitec i trec mają lepszy stosunek aminokwasów do treningów wytrzymałościowych (poprawcie mnie jeżeli znów się mylę). Lepszy stosunek hjest wart tyle wyższej ceny ?
Różnica w cenie jest spowodowana stosunkiem aminokwasów czy logiem firmy ?
Może macie jeszcze jakieś konkurencyjne propozycje ?

@Bull
Tabletki mają ponoć wiele gorszą przyswajalność.

Zmieniony przez - SlybootS w dniu 2012-09-26 20:54:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 121 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17293
1. Kup czyste BCAA, nie wywalaj kasy w glutamine (poszukaj, że badania potwierdzają że nie działa).
2. Ja osobiście brałbym Treca. Jednak czyste BCAA smakuje bardzo specyficznie i połknięcie takiego prochu nie jest przyjemne :). Proponowałbym wersję w kapsach. Jest trochę droższa, ale jak nie ważysz 100kg i nie musiałbyś brać 10g przed i po treningu, to różnice finansowe są mniej bolesne :) Jak proch czysty to brałbym BCAA POWDER z Trec, jak kaps to chyba Olimp Mega Caps.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jeśli proch to aminostar moze być.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699698
patrz ile jest w porcji czystych bcaa i kupuj te które wychodzą najkorzystniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 758 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18395
Jak chcesz mieć zdrowe, a więc bez dodatków smakowych czy słodzików, to zamiast BCAA w proszku wybierz BCAA w kapsułkach lub w tabletkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24174 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402372
SlybootS


Tabletki mają ponoć wiele gorszą przyswajalność.

Zmieniony przez - SlybootS w dniu 2012-09-26 20:54:34


przyswajalność bedzie ta sama bo to nadal te same bcaa,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SAW czy XPAND?

Następny temat

PEAK delicious whey protein i bcaa

WHEY premium