SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"apteczny" hormon to fikcja?

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5973

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 395 Napisanych postów 9627 Wiek 47 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 133458
Kiedy całkiem niedawno miałem naderwany mięsień dwugłowy uda pojawił się pomysł przyspieszenia procesu leczenia Hormonem Wzrostu. Dowiadywałem się wtedy u znajomej farmaceutki o możliwość "załatwienia" tego leku. Sama dokładnie nie orientowała się w temacie ale popytała po zaprzyjaźnionych hurtowniach i okazało się, że tego nie można ot tak kupić w aptece, bo lek ten jest stosowany wyłącznie w leczeniu ambulatoryjnym przez wysokowyspecjalizowane ośrodki. Dzisiejsza rozmowa z kolegą na siłce przypomniała mi o tym więc postanowiłem wrzucić kilka informacji i linków.

W Polsce istnieje cała bardzo rozbudowana procedura przyznawania leczenia hormonem i zanim dany pacjent doczeka się zgody musi przejść przez cały labirynt specjalistów, urzędów i instytucji a w tym Zespół Koordynacyjny ds Stosowania Hormonu Wzrostu, który podejmuje ostateczną decyzję i kieruje pacjenta do odpowiedniego ośrodka, w którym to leczenie się odbywa. Tych placówek jest 19 w Polsce. Poniżej schemat z dokumentu Ministerstwa Zdrowia oraz link do opisu całej procedury:






ftp://ftp.nfz.poznan.pl/nfz/pliki/20_hormon_wzrostu_koordynacja.doc

Czy zatem możliwe jest zdobycie "aptecznego" hormonu dla zwykłego koksa? Nie wydaje mi się, bo raczej żaden lekarz czy farmaceuta, nawet gdyby to był członek rodziny a tym bardziej po prostu znajomy/kolega raczej nie odważy się wypisać takiej recepty czy wydać tego środka. Kiedy zatem ktoś nam wciska, że posiada "apteczne" gh to na 99% można mieć pewność, że jest to wałek, tym bardziej za te ceny, które są obecnie na rynku.

Zmieniony przez - KruQ w dniu 2014-08-11 22:40:05

Trzy miłości życia: dzieci, siłownia, żona...... no może dzieci, żona i siłownia

ZAJRZYJ i jak możesz to POMÓŻ
http://www.sfd.pl/KruQ__prośba_o_pomoc-t996105.html

Mój dziennik:

http://www.sfd.pl/KruQ__wakacyjny_recomp,_aktualne_foto:_str._122_-t977745.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 385 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17618
mm1986
juz ja ci mowilem ze ty bys tutaj mial dobrze jako trener :) nie tylko pod wzgledem $ :) milfs trainer hahah

Zmieniony przez - mm1986 w dniu 2014-08-20 17:43:50

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 634 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12355
zgadza się. Ale to co piszesz to droga formalna. Tak naprawdę da się załatwić, jestem na to dowodem. Osobiscie wyciągam omni raz z apteki, raz z hurtowni. Zalezy gdzie jest na stanie. Płacę bardzo duże pieniądze, ale mam ori gh.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 395 Napisanych postów 9627 Wiek 47 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 133458
Nie będę kwestionował, skoro tak twierdzisz ale z oficjalnych informacji, również tych zdobytych przez moją znajomą farmaceutkę, wynika że ten lek nie jest dostępny ot tak w hurtowniach czy aptekach.

Trzy miłości życia: dzieci, siłownia, żona...... no może dzieci, żona i siłownia

ZAJRZYJ i jak możesz to POMÓŻ
http://www.sfd.pl/KruQ__prośba_o_pomoc-t996105.html

Mój dziennik:

http://www.sfd.pl/KruQ__wakacyjny_recomp,_aktualne_foto:_str._122_-t977745.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 364 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2432
a tak z ciekawości jak sięorientowałeś ile w aptece(szpitalu) koszyuje gh?

Zmieniony przez - tnd w dniu 2014-08-11 22:47:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 634 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12355
uwierz mi że się da. Oczywiście jest to lek tzw. ścisłego zarachowania. Ale naprawdę da się załatwić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 999 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 61948
Napisales o refundowanym gh, bo jak wiadomo Komisja odrzuca spora czesc wnioskow, ze względu na koszty jakie ponosi NFZ. Jezeli jednak masz pieniadze, oczywiscie Komisja odrzuci wniosek twojego dziecka do refundacji, jest mozliwosc podawania gh, oczywiscie pod kontrola, ale za grube pieniadze. Tak samo z listy refundowanego gh mozna wypaść, po uzyskaniu określonego wzrostu lub wieku. I tu zaczyna sie bol, bo w innych krajach UE osoby takie nadal poddawane sa leczeniu, tylko ze małymi, fizjologicznymi dawkami, a w PL kop w dupe. Ale jak pisalem mając kase, mozesz miec i geno, innego gh w aptekach, hurtowniach nie ma, tylko taki u nas na obecna chwile jest zarejestrowany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 395 Napisanych postów 9627 Wiek 47 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 133458
Zgadza się, wcześniej były chyba trzy firmy, teraz został tylko Pfizer.
Oczywiście mając kasę to wiadomo ale to miało być przestrogą dla tych, którzy dostają propozycję zakupu "aptecznego" geno za 10-16 czy nawet 20zł za jednostkę, bo cena tego leku bez refundacji to jest ok 35-38zł za jednostkę

Trzy miłości życia: dzieci, siłownia, żona...... no może dzieci, żona i siłownia

ZAJRZYJ i jak możesz to POMÓŻ
http://www.sfd.pl/KruQ__prośba_o_pomoc-t996105.html

Mój dziennik:

http://www.sfd.pl/KruQ__wakacyjny_recomp,_aktualne_foto:_str._122_-t977745.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 999 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 61948
No niestety. Teraz wszystko jest co do jednostki wyliczone plus jakis procent na wypadek. Hormon przychodzi np. Do danego wojewodztwa i jest dzielony po szpitalach. Wiec historie, konczy sie termin, po terminie do utylizacji Nawet na ten nierefundowany sporo sie czeka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 634 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12355
Kulmas co ty piszesz, omnitrope jest dostępny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 999 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 61948
Masz racje od sierpnia zgodnie z aktualizacja z 1 lipca 2014.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy cykl. Massdrol?

Następny temat

Libido - progesteron

WHEY premium