SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Profesjonalizm" po policyjnemu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10957

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
A i po piąte - kilka miesięcy temu w Chinach typ wziął dzieciaka jako zakładnika. Chyba nawet nie miał broni, siedział z dzieckiem na parapecie i krzyczał, że je zrzuci. Policjant wychylił się z sąsiedniego okna (bez kitu akcja typu Jackie Chan) i wywalił mu w głowę z mniej więcj metra.

Po szóste - co we Francji wyrabiają chłopcy z CRS - widział ktoś ich interwencje np. na zarabizowanych blokowiskach?

Takie przykłady działań ala Gestapo można mnożyć dziesiątkami. Od tego jest policja. Każdy kto stawia jej opór (taki czy inny), sam świadomie naraża się na wszelkie konsekwencje. I tak powinno być. Zastrzelony pies, czy urażona duma bądź skopana dupa to i tak niewiele.

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2010
Oczywiście masz rację. Jednak nie do przyjęcia jest tłumaczenie Pershinga, że tak (źle) jest wszędzie. To mnie najbardziej 'kłuje'. Policji (takiej, z jaką spotyka się na ulicach) nie oceniam zbyt dobrze, i naprawdę są ku temu powody, nie żadne osobiste bynajmniej.

Na zachodzie faktycznie krawężniki nie są supermanami, ale tam policjant wzbudza respekt. U nas co najwyżej uśmiech politownia. I czyja to wina, to juz nie jest na temat gadanie

Rah rah ree, kick'em in the knee! Rah rah rass, kick'em in the other knee...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 658 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5836
33rob - nie zastrzelili mi psa. Policja przyszła bez nakazu, bo ponoć mieli cynk że u mnie w domu kopiuje się pirackie płyty. I na dzień dobry usłyszałem "zamknij gdzieś psa bci go zastrzelę". Najlepsze że nie posiadałem wówczas komputera - mieli nieco strapione miny po stwierdzeniu tego faktu...

ISENGRIM&CATRIONA - ŚWIĘCI Z WROCŁAWIA

Pas służy do podtrzymywania spodni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1445 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7799
Kicius, ja widzialem na zywo kilka interwencji CRS na dworcu w Marsylii. Oj dzialo sie, dzialo... ZOMO w swoich najlepszych czasach i wydaniu. Tam na stale stoi kilka suk pelnych kominiarzy, ktorzy sie generalnie nie opieprzaja.
I wiecie co? Za***iscie sie cieszylem, ze oni tam sa... Bo bez nich byc moze moja kobieta i ja nie wyszlibysmy z tego dworca zywi, a juz na pewno bez portfela, paszportow itd. Kto tam byl i np. musial jechac gdzies metrem albo wymieniac kase u Araba w grill-okienku (change zamkniete w niedziele hehe), ten pewnie wie o czym mowie. Na szczescie jako 20 latek szybko biegalem. W poblize suki CRS zdarzylem.

To tak off-topic. Jesli chodzi o glowny watek, to moge tylko powiedziec: nie jestem jakims wielkim fanem policji, bo rozne matoly/bandyci w niej czasem pracuja, ale niestety, machajac siekiera i grozac gliniarzom smiercia, sciagasz na siebie i swoich bliskich duze zagrozenie. To, co stanie sie potem, jest niestety przykra, czasem tragiczna, konsekwencja tego zachowania (z tej odpowiedzialnosci zwolnieni sa tylko chorzy psychicznie). W Stanach by tego pana pewnie zastrzelili i nikt by specjalnie sie nie oburzyl. Byloby tak, jak niektorzy tutaj chcieli: pierwszy mundurowy, ktory by sie zjawil, zostalby zaatakowany, strzelilby. Przy odrobinie szczescia, moze by tylko zranil. Ale nie jestesmy w Stanach, dzieki Bogu... Wyobrazcie sobie, co by sie wtedy dzialo w mediach - policjant zabija dziadka w jego wlasnym domu, na oczach dzieci! Fakt i Super Express dalyby tytuly w stylu: morderca w mundurze itp, GW pisalaby o przekroczeniu granic obrony koniecznej itd. Rodzinna tragedia, glina pewnie mialby przerabane do konca zycia itd. Wybrano po prostu mniejsze zlo - dalej zlo, bo pewnie nie byl potrzebny oddzial AT, tylko odpowiednie wsparcie, ale ja sie na tym nie znam. I per saldo uwazam, ze zdecydowanie 'lepiej', ze zginal pies (choc sam mam psa i go kocham) niz czlowiek, nawet ten d****. A te wszystkie bulwersujace szczegoly z arta bralbym jednak przez filtr, nie wiemy, jak bylo dokladnie. Moze tak, a moze tak... W kazdym razie nie chce byc zbyt kategoryczny w ocenie sytuacji bez jej dokladnej znajomosci. Tyle.

Ojciec Dyrektor Dzialu K-1 www.mmaniacs.pl 2003 - 2010

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak juz pisalem EOT. Tyle ze odpowiadajac na pytanie Pershinga. Przyjaciol i uczniow dobieram sobie na podstawie osobistej oceny.

33rob. Dowiedz sie czasem z kim rozmawiasz. Nie stoje na bramce w dyskotekach. Dawno temu stalem w zupelnie innym lokalu - Klub Inicjatyw Spolecznych C~14 w Gdansku podczas koncertow, wystaw, performance'ow, etc. I nie podo zeby wyprowadzac gosci tylko zeby bronic klubu przed atakami z zewnatrz. Atakami chronionych przez policje faszystowskich bojowkarzy. Nikt tam nie wysylal wezwan tylko nap*****lal skonheadow jak najmocniej nim sie zjawia ich koledzy w mundurkach zeby ich bronic. Ci sami koledzy ktorzy podczas wiecu Wolnych Zwiazkow Zawodowych 1 maja 1991 roku jezdzili sukami namawiac benkow do zaatakowania antyrzadowej demonstracji a potem wkroczyli by ich chronic gdy sie okazalo ze ponad setka skinow to za malo na piec tysiecy stoczniowcow.
Moze i czytasz "prase" tyle ze pewnie systemowe szczekaczki. Poczytaj sobie kiedys niezalerznej. A o dzialaniach policji wiem stad ze nie raz walczylem z psiarnia, nieraz bylem swiadkiem ich dzialan, i mam paru kumpli ktorzy w tym siedza.
Hakenbusz, widzisz bo wlasnie poziom pietnastoletnich szalikowcow reprezentuja tacy ludzie.
Kicius. W jednym masz racje. "Od tego jest policja", od tegfo zeby terroryzowac spoleczenstwo w interesie wladzy. Tylko ze poza postzomolskim betonem ktoremu to odpowiada sa jeszcze w psiarni ludzie ktorzy woleliby zajac sie zwalczaniem przestepczosci. Tyle ze tych skutecznie blokuje biurokracja, po akurat przestepczosc jest potrzebna zeby pod jej pozorem wprowadzac coraz bardziej restrykcyjne ustawy i ladowac coraz wiecej kasy w policje, ktora i tak nie trafia tam gdzie by cokolwiek pomogla.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
"Kicius. W jednym masz racje. "Od tego jest policja", od tegfo zeby terroryzowac spoleczenstwo w interesie wladzy. Tylko ze poza postzomolskim betonem ktoremu to odpowiada sa jeszcze w psiarni ludzie ktorzy woleliby zajac sie zwalczaniem przestepczosci. Tyle ze tych skutecznie blokuje biurokracja, po akurat przestepczosc jest potrzebna zeby pod jej pozorem wprowadzac coraz bardziej restrykcyjne ustawy i ladowac coraz wiecej kasy w policje, ktora i tak nie trafia tam gdzie by cokolwiek pomogla."

Cóż, twoje zdanie, masz do niego prawo. Według mnie to swego rodzaju uogólnienie. Spiskowa teoria dziejów podsuwa co prawda jakieś odniesienia - ja bym jednak był ostrożny. Nie sądzisz, że szermowanie przy każdej okazji słowami "zomo" i "pogrobowcy komuny" niczego dobrego tej policji nie przynosi. Ja wiem, że wielu chciałoby zbudować wszystko od nowa, tylko, że jakoś nikt nigdy nie próbował, bo to niemożliwe. Nawet SB "Nowego Iraku" opiera się na chłopcach od Saddama, bo po prostu inaczej się nie da. W końcu to fachowcy.

A resorty siłowe, niezaleźnie od systtemu politycznego spełniają dokładnie takie same zadania.

Pozdrawiam

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1731
Pershing napisał:
Nie zatłukę trzynastolatka bo użycie ŚPB w stosunku do trzynastolatków bardzo ogranicza mi prawo . Ale może jakiegoś studenta uda mi się zamordować..:)
-------------------------------------------------------------------------
Po takim żarcie nawet nie chce mi się czytać Twoich następnych postów.
Mam nadzieję, że nie każdy policjant sobie tak żartuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jaka spiskowa teoria? A opiera sie bo do tego samego sluzy. Gdyby natomiast chciec stworzyc sluzbe ktorej celem byloby zapewnienie bezpieczenstwa spoleczenstwu to wlasnie trzeba by zaczaczac zupelnie od podstaw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hakenbusz : "Oczywiście masz rację. Jednak nie do przyjęcia jest tłumaczenie Pershinga, że tak (źle) jest wszędzie. To mnie najbardziej 'kłuje'. Policji (takiej, z jaką spotyka się na ulicach) nie oceniam zbyt dobrze, i naprawdę są ku temu powody, nie żadne osobiste bynajmniej."

Prosił bym żebyś uważnie przeczytał to co pisałem wcześniej, nie tłumaczę policji, podałem przykłady że w każdym srodowisku znajdziesz czarne owce, i wszyscy (którzy coś robią) popełniają błędy, myślę ze tak będzie zawsze bo niestety nie da się tego uniknąć. Jeśli uważasz inaczej to napisz w jaki sposób takie instytucje jak policja powinny unikać przyjmowania w swoje szregi psychpatów czy łapówkarzy. Jeśli znajdziesz na to sposób to pomogę Ci go wdrożyć w życie i razem uzdrowimy ten chory kraj !!!

"Na zachodzie faktycznie krawężniki nie są supermanami, ale tam policjant wzbudza respekt. U nas co najwyżej uśmiech politownia. I czyja to wina, to juz nie jest na temat gadanie"

Uważasz ze czyja to wina ? Ja mam swoją teorię na ten temat ale chciałbym "usłyszeć" Twoją...

Isengrim :"I na dzień dobry usłyszałem "zamknij gdzieś psa bci go zastrzelę"

A co chciałbys usłyszeć ? Co by Cię usatysfakcjonowało ?

Boruta : "Jak juz pisalem EOT. Tyle ze odpowiadajac na pytanie Pershinga. Przyjaciol i uczniow dobieram sobie na podstawie osobistej oceny."

Widze pewna nikonsekwencję w Twiom postępowaniu, chodzi mi głównie o trenowanie przez Ciebie "pachołków systemu", jeśli tak walczysz z tym "systemem" do dlaczego na to pozwalasz, przecież taki "pachołek" może wykorzystać techniki których go nauczyłeś na interwencji i balachą połamie komuś łapska, nie bedziesz miał wtedy wyrzutów sumienia ze przyczyniłas się do tego ?

"widzisz bo wlasnie poziom pietnastoletnich szalikowcow reprezentuja tacy ludzie."
Zastanów jaki poziom Ty reprezentujesz swoją postawą i poglądami.

"przestepczosc jest potrzebna zeby pod jej pozorem wprowadzac coraz bardziej restrykcyjne ustawy i ladowac coraz wiecej kasy w policje, ktora i tak nie trafia tam gdzie by cokolwiek pomogla."

Ustawy przyjmuje sejm, my gliniarze mamy znikomy wpływ na ich treść. I nie wiem o jakiej wielkiej kasie Ty piszesz, pogadaj ze swoimi kolegami z "gestapo" to powiedzą Ci że nawet nie ma na paier w kiblu czy mydło. Kolejny raz uświadomiłeś mi ze nie nie masz pojecia o czym piszesz.

"od tegfo zeby terroryzowac spoleczenstwo w interesie wladzy"

Czujesz się terroryzowany przez policję ? Nie napiszę co powienieneś zrobić w takiej sytuacji bo znowu OloKK skasuję moją wypowiedź...

Case ; " Pershing napisał: "Nie zatłukę trzynastolatka bo użycie ŚPB w stosunku do trzynastolatków bardzo ogranicza mi prawo . Ale może jakiegoś studenta uda mi się zamordować..:)
Po takim żarcie nawet nie chce mi się czytać Twoich następnych postów.
Mam nadzieję, że nie każdy policjant sobie tak żartuje."

Tobie też proponuję czytać dokładnie co piszę. Mój "żart" odnosił się do wypowiedzi Boruty :

"Zabijajac trzynastolatkow? Strzelajac bez powodu do ludzi, albo za zrywanie kwiatkow? Wrabiajac chlopaka broniacego swojej dziewczyny przed policjantem w zorganizowana przestepczac? Wrabiajac w ten sam sposob bramke z lokalu ktory chcieli przejac?"

"Tobie pewnie wsio rawno i jak kolejny trzynastolatek rzuci w ciebie pomidorem to go zatluczesz, ale sie nie dziw ze dla normalnych ludzi, takze tych w policyjnych mundurach to jest naduzycie."
Poczytaj jeszcze jego wypowiedź na tamat odreagowywania przez na s stresów.

Najpierw ustosunkuj się do tych wypowiedzi, później skomentuj mój "żart".


OloKK, moja wypowiedź z dnia 31.01.2005 była aż tak chamska ? Wrzuce ją jeszcze raz, spacjalnie ją dla Ciebie zmodyfikuje poniewaz niektóre osoby mogą źle interpretować moje dalsze wypowiedzi w tym temacie. Postaram się żeby nikogo już nie obrażała

Pozdrawiam : Pachołek systemu.






Zmieniony przez - Pershing w dniu 2005-02-03 17:40:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie kazdy policjant jest takim osobnikiem jak ty.
Napisalem wyraznie ze kasa trafia nie tam gdzie powinna.


Zmieniony przez - Boruta w dniu 2005-02-03 17:54:38
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kłopotliwe seiken

Następny temat

dobre filmy?

WHEY premium