SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JA SIĘ PODDAJĘ...POMOCY!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7250

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
bilka 2g węgli 5 tłuszcze 1 tran oliwa z oliwek siemie lniane petki dyń orzechy poszukaj treningu w postach podwieszonych ide spac jutr sie odzwe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 308
Masza to mój idol:(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
niech idolem opzostanie każdy ma jakieś wzorce tylko pamiętaj każdy z nas jest inny więc trening i dieta musi pasować tobie nie Maszewskiemu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 308
sergiusz!czy w tej pierszej diecie porcje posiłków były za duże czy za małe?Nie wiem ile powinnien mieć poszczególny posiłek...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 308


TO JA 20 maja 2006 po tym miesiacu suplentacji.0% zmiany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1130 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12734
Dieta powinna byc poprzedzona wykonaniem odpowiedniego " szkieletu " - ja to tak nazywam. Dopiero wówczas będziesz miał przyjęte i zachowane odpowiednie proporcje i zaistnieje jako taki porządek w Twojej kalkulacji.
No i teraz pamiętac trzeba o starym przysłowiu, że ... " Śniadanie zjedz z przyjacielem, obiad ze znajomym a kolację z wrogiem. " .
Czyli im później tym mniej węgli.
Każdy posiłek ma byc zbilansowany na białka, zdrowe tłuszcze i węgle [ przyswajalne ].
Dieta to 2,3 tzw. duże posiłki [ śniadanie, obiad, potreningowy ] jak i 3,2 małe posiłki [ drugie śniadanie, ostatni posiłek ].
W potreningowym unikasz tłuszczy, ale jeśli przeprowadzasz suplementowanie okołotreningowe to możesz dodac odrobinę - niech pomyślą o tym hardgainerzy.
Przed treningiem białko szybkowchłanialne, po treningu wolnowchłanialne.
Na redukcji wliczasz kalorycznosc warzyw - tu zdania są podzielone - kontrolując błonnik, na masie niekoniecznie.
Do bilansu wliczasz kalorycznosc białka roślinnego ale jako budulec przyjmujesz z niego połowę - tu również zdania są podzielone bo niektórzy w ogóle nie liczą roślinnego a inni znów w pełni, ja dokonuję " złotego cięcia " .
Liczysz jedynie węgle przyswajalne a więc nie bierzesz pod uwagę błonnika, ale cichutko nad nim czuwasz.
Pamiętasz o fruktozie - nie przekraczasz 50g dziennie.

To takie zdawkowe podstawy a wynikiem wyliczeń i przyjęcia proporcji powinien byc poniższy układ - pamiętaj, że to jedynie przykład.

Układ godzinny posiłków

Posiłek 0 [ kawa czarna ] i aeroby - 05:15
Posiłek 1 [ śniadanie ] - 06:15
Posiłek 2 [ drugie śniadanie ] - 11:00
Posiłek 3 [ obiad ] - 15:00

Posiłek 4 [ suplementacja okołotreningowa ] - 17:00 – 17:15

Trening: 17:30 – 18:30

Posiłek 5 [ suplementacja okołotreningowa ][ regeneracja ] - 18:30

Posiłek 6 [ posiłek potreningowy ] - 19:30
Posiłek 7 [ kolacja ] - 23:00



Gramatura posiłków

B / T / W

Posiłek 0 – śladowe ilości – gramatura zbędna

Posiłek 1 – 30 / 16 / 65

Przekąska: miejsce na owoc

Posiłek 2 – 25 / 10,5 / 60

Przekąska: miejsce na owoc

Posiłek 3 – 30 / 10,5 / 50

Posiłek 4 – 15 / 0 / 20

Posiłek 5 - 25 / 0 / 40

Posiłek 6 – 35 / 12 / 50

Posiłek 7 – 25 / 6 / 0
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 308
witam ponownie!dzieki za text właśnie tego szukałem.pomyślałem że moje coś takiego by było dobre:
ryż biały 1 torebka (100g)
płatki owsiane na wodzie(250g)
piers z kurczaka got. w rosole(200g)
kotlety sojowe(100g)
banany(300g)
chleb żytni razowy(100g)

narazie wychodzi:137.6g(zapotrzebowanie białka 140g)406,9g(350g węgli)25.75g(70g tłuszczy)

dodam do tego jeszcze sojavit 85 i zdrowe tłuszcze(omega-3,oliwa z oliwek).Będę się starał

aby wyszły mi ilości zblizone do zapotrzebowania.

Jeżeli ktoś z Was ma zastrzerzenia to proszę napisać co jest "nie

tak".stódentkat wspomniał o kazeinie- czy istnieje taka odżywka ???Chodzi mi o to czy jest

tylko czysta kazeina bez dodatku innych białek???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 308


chyba nie jest tak źle ?obecna forma....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 308
witam ponownie!dzieki za text właśnie tego szukałem.pomyślałem że moje coś takiego by było dobre:
ryż biały 1 torebka (100g)
płatki owsiane na wodzie(250g)
piers z kurczaka got. w rosole(200g)
kotlety sojowe(100g)
banany(300g)
chleb żytni razowy(100g)

narazie wychodzi:137.6g(zapotrzebowanie białka 140g)406,9g(350g węgli)25.75g(70g tłuszczy) dodam do tego jeszcze sojavit 85 i zdrowe tłuszcze(omega-3,oliwa z oliwek).Będę się starał aby wyszły mi ilości zblizone do zapotrzebowania.Jeżeli ktoś z Was ma zastrzerzenia to proszę napisać co jest "nie tak".stódentkat wspomniał o kazeinie- czy istnieje taka odżywka ???Chodzi mi o to czy jest tylko czysta kazeina bez dodatku innych białek???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
mało tego ale dobrze rzuć zdrowe tłuszcze kurczaka gotuj w wodzie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dietka do oceny bitte:D

Następny temat

Zbedny tluszcz (trening/dieta)

WHEY premium