SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zobaczcie co wykombinowałem -> do oceny, rzeźba !

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2813

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1082 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16693
Właśnie pokombinowałem troszkę i postanowiłem połączyć typowe trening na rzeźbę/siłę i wyszło mi coś takiego, dodam że moim celem jest jest spalenie tłuszczu przy zachowaniu masy mięśniowej :
Trening systemem pon - trening , wt-wolne, sr i cz - trening, pt wolne sobota - trening , niedziela wolne : 3 dni treningow :
dzien nr 1 : klatka, barki, brzuch
klatka :
wyciskanie sztangi na płaskiej ławce 6,4,3
skos dolny sztangielki 8,6,6
rozpiętki na płaskiej 3x 15

barki :

wyciskanie sztangi zza karku 6,4,3
unoszenie gryfu łamanego do góry na stojąco 10,8,6
unoszenie sztangielek na boki 3x12

brzuch :

podciąganie kolan w zwisie do tułowia 3x15
brzuszki 3x20

dzień nr 2 : Plecy, kaptury, nogi
plecy :
wiosłowanie sztangą (podchwyt) 8,6,4
unoszenie sztangielek w oparciu o ławkę 3x8
ściąganie z góry wyciągu na siedząco 12,10,8
przyciąganie wyciągu siedząc 3x12

nogi :
przysiady 8,6,4
prostowanie nóg (maszyna) : 10,8,6
uginanie nóg leżąc (maszyna) : 3x12
wspięcia na palce stojąc 3x15

kaptury :
szrugsy ze sztangielkami 3x12

trening nr 3 :
Biceps, triceps, brzuch

bieps :
unoszenie przedramion ze sztangą : 8,6,6
unoszenie sztangi na modlitewniku : 10,8,6
unoszenie przedramion ze sztangielką w oparciu o udo : 3x12

triceps :
wyciskanie sztangi na ławce prostej wąski uchwyt : 8,6,4
wyciskanie hantla zza głowy : 3x10
prostowanie rąk na wyciągu : 15,12,12

brzuch :

podciąganie kolan w zwisie do tułowia 3x15
brzuszki 3x20

Układając trening, zastosowałem się do wskazówek Peponenta, który również zaczynał trening od " serii ciężkich " (mało powtórzeń), a kończył z większą liczbą powtórzeń oraz artykułem w którym to napisano że na rzeźbę najlepszy jest trening siłowy.Dodam żę do treningu dodam Interwały planuję zacząc od 2x w tygodniu, potem zwiększy, dietka jest. Proszę o porady,sugestie,korekty. Polecą sogi, pozdrawiam

Hantle, odżywki, siłka i d***** !!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33055
Wielki Be - tak jw. jak bedziesz miał diete redukcyjną i brak kalorii w zapotrzebowaniu dziennym to o sile mozesz zapomnieć.

A Twój plan troche bym zmienił. Możesz wypróbować to co rozpisałeś ale %CM na sztandze powinien być odpowiedni (2-4 powtórzenia muszą zostawać w zapasie) Jesli chcesz korzystać z tak krótkich przerw.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 500 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13230
W czasie redkucji nie tyle chodzi o cwiczenia co o diete

~Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło~

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
maciek ma rację, dieta jest podstawą rzeźby.
Dodatkowo nie zgadzam się, że tego typu trening jest dobry na rzeźbę. Moim zdaniem jeszcze złapiesz sadło, ponieważ wykonujesz bardzo mało powtórzeń - przez co spadnie także ilość spalanych na treningu kalorii. Wystarczy więc lekka nieuwaga przy diecie i samarka jak marzenie. Ja bym zwiększył ilość powtórzeń i to znacznie, wówczas wzrośnie również wydatek energetyczny i przy odpowiednio zbilansowanej diecie efekty będą super.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1082 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16693
dietka jest już ułożona, chodzi mi teraz głównie o trening

Hantle, odżywki, siłka i d***** !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
nie zrobisz rzeźby - robiąc trening na siłę.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
Caly twoj plan sie zrabal w momencie gdy postanowiles polaczyc trening na mase z treningiem na rzezbe

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1082 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16693
a tutaj jeszcze : aby nastąpiła optymalna utrata tłuszczu, musi pojawić się zwiększona potreningowa konsumpcja tlenu (EPOC). na przykład, aeroby kiepsko wpływają na EPOC, dlatego często są mniej skuteczne niż HIIT, ponieważ palimy tylko podczas biegu, po nim już nie, bo są za mało intensywne.
trening siłowy z dużymi cięzarami i krótkimi przerwami wywołuje EPOC lepiej, niż trening z mniejszymi cięzarami, dłuższymi seriami.
to raz.
a dwa, kiedy zmiejszamy cięzar i nagle po cyklu masowym/siłowym, gdzie używaliśmy dużych ciezarów, zaczniemy uzywać mniejszych, nasze mięśnie nie będą zadowolone. wysokointensywny trening siłowy ma pozytywny wpływ na LBM (beztłuszczową masę ciała), trening z mniejszymi cięzarami a większą ilością powt. - odwrotnie.
czyli trening siłowy na redukcji pozwala nam palić tłuszcz jeszcze długo po treningu oraz zachować masę mięśniową, zagrożoną podczas redukcji.
tutaj art którym się kierowałem ;p

Hantle, odżywki, siłka i d***** !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1082 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16693
dodam jeszcze że ostatnimi czasy okazało się że aeroby oraz trening na rzeźbę (dużo powtórzeń, wysoka intensywnośc itp powoduje utratę tłuszczu ale też sporą utratę mięśnia, a przy treningu na siłę wzrasta beztłuszczowa masa ciał, z tego tez powodu zrobiłem takie połączenie) a widzę że wy to krytykujecie, ale mimo wszystko spróbuje chyba takiego połączenia

Hantle, odżywki, siłka i d***** !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 10815 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59538
ja tu nie widze zadnego planu na rzezbie, raczej masa/sila

http://www.pajacyk.pl - Kliknij.

www.fmoto.pl Forum motoryzacyjne, zapraszam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 734 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25376
Moj sposob na sile i wytrzmalosc(a wiec poczesci tez rzezbe),ktory zamierzam testowac to po cyklu silowym --> 1 serie jak na sile i 2-3 typowo wytrzmalosciowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2246 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14918
"a przy treningu na siłę wzrasta beztłuszczowa masa ciał"
a ja myslalem, ze przy treningu na sile wzrasta sila, nie masa
a koledzy wyzej nie tyle krytykuja, co wyrazaja swoje zdanie na ten temat

"Jedynym miejscem, gdzie sukces pojawia się szybciej niż wysiłek jest słownik"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomocy!!!!slaba klata

Następny temat

porada os znawcy proszem o pomoc

WHEY premium