SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmiana treningu z Push Pull na trening ala trójbol-siłowy

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 839

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 175 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1865
Witam.Mój staż to prawie 2 lata.Ostatnio jednak większą satysfakcje sprawia mi budowanie siły niż budowanie masy mięśniowej.Do tej pory trenowałem w ten sposób
1 dzien Push siłowy
2 dzienPull siłowy
3 dzien Przerwa
4 dzien Przerwa
5 dzien Push hipertroficzny
6 dzien Pull hipertroficzny
7 dzien Przerwa


Push siła - Wyciskanie Leżąc 6s x 3-5p , Wyciskanie żołnierskie 6s x 3-5p , Pompki poręcze 5 x 3-5p , Unoszenia bok 5s x 8-10p

Pull siła - Przysiady 5s x 3-5p, Martwy Ciąg 5s x 3-5p, Wiosłowanie nachwyt 5s x 5p , Biceps sztanga 4s x 6-8p

Push hipertrofia- Skos górny sztanga 5s x 5-8p, Wyciskanie leżac hantle 5s x 5-8p , Wyciskanie sztangi zza głowy 3s x 8-10p, Unoszenia bok 3s x 12-15p, Francuz sztangą łamaną 4s x 6-8p

Pull hipertrofia - Przysiad 4s x 8-10p , Front przysiad 4s x 6-8p, Wiosłowanie nachwyt 4s x 8-10p, Podciąganie szeroko 4s x 6-8p , Biceps hantle suplinacja 4s x 8-12p



Wiem, że niektórzy pewnie skrytykują plan, ale dokładałem na nim bez problemu powtórzen/ciężaru w każdym ćwiczeniu ( jedynie unoszenia bok zastój aktualnie) poza tym poprawiłem o wiele triceps, klatkę i barki (chyba kwestia większej objętości pusha w porównaniu do pull ) Chociaż czwórki najbardziej ruszyły.Aktualnie jednak chcę się przerzucić całkowicie na jakiś czas na budowanie siły i mam 2 pytania:

-Ktoś poleci dobry plan ?
-Zauważyłem w większości planów, że polegają na 1s 60% 2s 70% 3s 80% 4s 90% 5s 100% nie kwestionuje kwestii rozgrzewki, bo sam przed kazdym wielostawowym cwiczeniem robie 3serie wstępne ale robienie 5 serii głownych w których tylko jedną zrobie ze 100 % cieżaru roboczego nie podobało by mi się, nie mam problemu ze zrobieniem 6serii gdzie w każdej jeśli się skupie i zrobię te 5p z takim samym ciężarem wkładem siły i przerwami po 2 min bo wypracowałem sobie sporą wytrzymałość, ale ja się nie znam, więc pytam doświadczonych o radę.


Zmieniony przez - Alstomiak w dniu 2016-02-02 13:50:38
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294223
Polecam billa starra 5 x 5
albo dlugofalowy wg Senegrotha
W TS robisz przerwy tak długie, zebyś podniósł ciężar. Wytrzymałość siłowa nie ma znaczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 241 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2502
Może jakiś klub ciężkiej atletyki? Nie wiem jak u ciebie ale w krakowie nie ma z tym problemu. Bo skoro chcesz wyspecjalizować się w sile w trójboju to czemu by nie przenieść się do środowiska specjalistów?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z wyborem suplementu. Pomocy!

Następny temat

Dodawać do tabeli czy nie ?

WHEY premium