SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmiana postawy.. warto ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4747

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 136 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2560
Cześć. Mam takie pytanie.. Zwykle stoje lewą nogą i lewą ręką do przodu, tak że silniejsze gabaryty są z tyłu.
Dzisiaj przed lustrem zmieniłem postawe tak, że prawa ręka była z przodu i o dziwo nawet fajnie mi się walczyło z cieniem.
Prawa ręka wykonywała zadanie lewej - szybkie ciosy a dużo silniejsze bo wkońcu to prawa ręka.

Zacząłem się zastanawiać czy taka zmiana jest dobra, bo może na stałe walczyć w tej pozycji? Wypowiedzcie się prosze

Pozdrawiam



_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Doradca w dziale Grafika\Fotografia na K**

Mod na K**. Fear me!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Nie wiem nic o K1 kolo Ponania, jak na razie.
O tym ze walczysz i dostajesz dana tez nie slyszlem tzn. jesli ktos wygrywa jakies miedzynarodowe zawody to moze mu podnosza stopien mistrzowski itp. ale to nie do konca tak jak napisales.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 178 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6579
to zalezy co trenujesz, bo w stylach kopanych nie ma to znaczenia i dobrze jest umiec walczyc w obu pozycjach, w boksie mankut faktycznie jest nie wygodnym przeciwnikiem ale powinienes walczyc w tej pozycji co ci wygodniej a najlepiej zeby jednak silniejsza reka byla z tylu


....niewiesz co mowic? to mow niewyraznie.......

....niewiesz co mowic? to mow niewyraznie.......

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5678 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65565
to w sumie bez różnicy jaką postawę masz przyjętą. Coprawda przydaje się umiejętność i lewej i prawej postawy ale nie jest to zbyt istotne ponieważ w walce chodzi przedewszystkim o skuteczność i wiadomo że dla osoby praworęcznej najwygodniejsza najłatwiej do opanowania postawa jest LR i LN z przodu, jest to dla niego wtedy pozycja naturalna i walczący ma wtedy większą skuteczność(to tak jak by osoba praworęczna pisała lewą ręką, napisze to co trzeba ale nie jest to już takie doskonała jak by napisała to samo prawą ręką)

Może troche zamieszałem ale mam napewno że wiecie oco mi chodzi

Im więcej wiem tym bardziej wiem, jak mało wiem!!
============================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl

Zmieniony przez - kwas w dniu 2003-10-07 20:08:42

Ból jest najlepszym instruktorem tylko nikt nie chce zostać jego uczniem!
================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl
_-=<<--SFD-FIGHT-CLUB-->>=-_
__--__GRUBAS Z UDERZANYCH__--__

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 136 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2560
No tak, macie obaj racje. Cwicze kickboxing, ale tak zapytałem z ciekawości. Sami spróbujcie.. jest tak dziwnie, tak jak by się człowiek lepiej czuł. Przynajmniej ja
Pomyśle

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Doradca w dziale Grafika\Fotografia na K**

Mod na K**. Fear me!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 178 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6579
Ja ucze sie tera walki w odwrotnej pozycji caly czas, kiedys cwiczylem boks, to walczylem tylko w jednej pozycji, ale teraz trenuje taekwondo i podczas walki czesto zmieniam pozycje, tylko ze jak stoje prawa reka do przodu to mi lewy nie bardzo wychodzi, a mianowicie nie skrecam barku przy ciosie, ale sie ucze, bo to jednak dobra sprawa umiec w obu pozycjach walczyc, np: po kopnieciu dollio czagi (okrezne kopniecie)nie musze nogi cofac do poprzednie pozycji tylko stawaiam ja z przodu i kontynuluje atak, ;P

....niewiesz co mowic? to mow niewyraznie.......

....niewiesz co mowic? to mow niewyraznie.......

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
PiT B-stok i kwas
Lewostronna pozycja zawsze. Zarowno w kopanych jak i innych. Chyba ze sportowa walka wymusza co innego.
Nie ma sensu cwiczyc raz jednej raz drugiej bo nie dopracujecie zadnej. Wazne by umiec walczyc z mankutem w swojej mocnej pozycji. Bo inaczej to Was kazdy porobi. Chyba ze jestescie Mosleyem. A jak nie to trzymajcie sie zasady lewa z przodu dla praworecznych i vice-wersa.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 771 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18812
W boksie zasadniczo szlifuje sie wszystko (poruszanie, techniki) tylko w jednej pozycji (tej ktora Ci lepiej pasuje). Chociaz sa gostkowie, ktorzy bedac praworecznymi cwicza do pozycji leworecznej (i odwrotnie) a potem przeciwnik moze sie zdziwic np. nieoczekiwanie mocnym prawym prostym. Najbardziej znanym przykladem "wyuczonego" mankuta jaki przychodzi mi do glowy jest Michael Moorer, byly mistrz swiata wagi ciezkiej.
Sam walcze w odwrotnej pozycji, kiedys z ciekawosci sprobowalem normalnie -z lewa z przodu. Lewa reka owszem OK, moglem szybko i dosc mocno punktowac, ale prawa reka w zasadzie nie do uzytku (brak szybkosci, zgrania, wyczucia itp.). Tak ze lepiej nie zmieniac, chyba ze sie ma powody i duzo zaparcia zeby sie przestawic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 497 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4713
ja mam podobny problem. otoz jestem lewo reczny i powinienem boksowac majac lewa reke z tylu, ale trenuje LL i bardziej stawiam na wejscie w nogi,a lepiej mi sie wchodzi zaczynajac lewa noga, dlatego zmienilem pozycje do boksowania. Na tarczach to jeszcze jakos wychodzi ale w walce nie umiem zadac ciosu po lewym prostym.mam nadzieje ze to sie zmieni.

SILA MIESNIA A NIE MIESA!

SILA MIESNIA A NIE MIESA!
Luta Livre Poznan Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 178 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6579
kask moj trener by sie chyba z toba nie zgodzil ;p

....niewiesz co mowic? to mow niewyraznie.......

....niewiesz co mowic? to mow niewyraznie.......

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Nie musi bo jak napisales trenujesz TKD i u ciebie postawe wymusza walka sportowa.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


sorki, ale moim zdaniem pozycja z prawa reka z pszodu (dla osoby praworecznej) jest o tyle lepsza ze prawa (silniejsza reka mamy o polowy krotsza droge do celu. nalezy to tez brac pod uwage. a co do cwiczenia obu pozycji to wydaje mi sie ze jesli ktos cwiczy w kolko jedna to nawet jak przez przypadek przestawi sie na druga to dostanie niemaly oklep bo: tego nie przecwiczyl. he,he!cwiczcie.

Memphis
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

StrefaWalki Poznan

Następny temat

granatnik przeciwpancerny do sprzedania !!!!

WHEY premium