SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bjj czy warto???

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 16988

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam.
w tym dziale jestem nowy :)
Od 3.5 roku cwicze boks ostatnio jak bylem na dysce mialem okazje zobaczyc stracie kolesia co cwiczy tez boks dluzej niz ja i kolesia co cwiczyc bjj i koles co cwiczyl bjj poskladal go jak zapalki jak go przerucil to juz bylo pozamiatane a wiec takie moje pytanie mam mozliwosc cwiczyc bjj chyba sie przezuce ale czy do bjj trzeby byc duzym tzn chodzi mi o mase by innego kolesia przewrocic czy taki zwykly chlopaczyna tez jest wstanie dac sobie rade np. z karkiem????? moze glupie to pytanie ale bjj nigdy sie nie interesowalem ale odkad to zobaczylem zastanawiam sie nad zmiana stylu .czy warto???? trzeba miaec mase???? wsumie chodze rowniez na silke od 2 lat i niezamierzam skoncxzyc ale z ciekawosci sie pytam....z gory dzieki za odpowiedzi........
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4421 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
warto. a dlaczego to poszukaj w archiwum.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 455
Ćwicz jedno i drugie, jeśli wyrobisz z kasą i czasem. Boks Ci się przyda na grupowe starcia (zwłaszcza jak potem dołożysz troszkę pomysłów z thaia i może combatów) a jak będziesz umiał BJJ to masz wielką przewagę nad każdym "singlem", który sam nie zna BJJ. Masa ma znaczenie - ale tylko na początku, BJJ wszędzie się właśnie tym reklamuje, że uczy mniejsze porcje mięsa z kością i mózgiem zamiatania dużą ilością mięsa z kością.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 540 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25478
Posluze sie cytatem: "Jesli moj przeciwnik nie zna Bjj,to moze byc nawet potworem, a i tak go pokonam" Mourilo Bustamante (4dan Bjj)

"There are times when you need patience and there are times when you must be very aggressive" Rickson Gracie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1692 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14199
Bjj-najlepsze na takie wlasnie "solowe" starcia. Bjj wychowuje ekspertow od parteru, a wiekszosc ludzi nie ma o walce na ziemi zielonego pojecia. Zdziwisz sie jak juz po paru miesiacach treningu bedziesz obracal "niecwiczacymi" na wszystkie strony. Z drugiej jednak srony na ulicy okazja do zejscia na glebe zdarza sie dosc rzadko, tak wiec... twoj wybor (najlepiej oczywiscie polaczyc, ale to oczywistosc ).

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 462 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2948
Nie wiem czy na ulicy walka w parterze to taka rzadkość. Ja też ci propobuje to połączyć. Niezależnie od tego jaki sport ćwiczysz (karate, TKD, i inne) techniki bokserski w stójce to podstawa (jak uczenie się czytania i pisania) a techniki bjj to podstawa w parterze. Ćwicząc obie te dyscypliny jestes "kompletny".

Im więcej potu na treningu tym mniej krwi w walce

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1692 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14199
Rzadkoscia jest napasc pojedynczego osobnika. Dlatego schodzenie na glebe to samobojstwo. A temat byl walkoway x razy.

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 462 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2948
Zgadzam się z Tobą, że napaść jeden na jeden jest dosc rzadka. Ale jest to chyba jedyny wariant w którym jestes w ogóle wstanie bronić się. Z kilkoma napastnikami nie masz żadnych szans. A walke w parterze trzeba znać.

Im więcej potu na treningu tym mniej krwi w walce

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1692 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14199
Teoretyczne szanse masz. Czasem zdarza sie, ze po jednym, porzadnym strzale, gdy pierwszy z brzegu pada jak dlugi-reszta rezygnuje. Zreszta umiejetnosci "stojkowca" ulatwiaja przezycie starcia z kilkoma (chociazby dzieki unikom i umiejetnosci zaslaniania sie, ciosom z kontry). Zejscie do parteru to samobojstwo.

A zreszta EOT, bo to nie o post o teorii... takich i tak jest za duzo.

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1345 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5592
Spokojnie chlopak ktory wazy ok 70kg jest w stanie sprowadzic do parteru goscia 90kg kwestia impetu i techniki.Boks jest idealny na ulicy bo partyzanty i te sprawy koncza niemile akcje jednym uderzeniem a bjj jest super na solowki ktore juz sie nie zdarzaja wiec wybor do Ciebie ja trenuje juz dosc dlugo bjj ale zmieniam na boks bo czuje niedosyt.Pozdro

-----------------------------
PROSTO
-----------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 166 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4383
chcialem powiedziez ze gowno prawda ze solowki sie nie zdarzaja. jestem czestym bywalcem dyskotek i bardzo czesto zdarzaja sie solowki i wtedy juz nie ma znaczenia to z kim jestes i kogo znasz tylko to co soba reprezenntujesz w walce jeden na jeden
1

jakie załozenie masz?? proste!! walczyć i wygrywać!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

początek dla młodego

Następny temat

Wzrost bokserów

WHEY premium